1400-10-181400-10-28bool(false) 1400-10-181400-10-28bool(false) قيمت مرغ در ملاير بايد مديريت شود همدان پیام
 
 
سه شنبه - 28 دي 1400 - شماره 4230
 
امروز : سه شنبه ، 28 دي 1400

Today : Tue, January 18, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  65451 تاریخ انتشار:  1394-08-26 - 05:45 تعداد بازدید:  1131
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون سياسي فرماندار:
قيمت مرغ در ملاير بايد مديريت شود

اقتصادی

ملاير- خبرنگار همدان‌پيام: چندي پيش جلسه تنظيم بازار شهرستان ملاير در حالي برگزار شد كه موضوع اصلي جلسه روي قيمت گوشت مرغ‌ و برقراري تعادل قيمت بين توليدكننده گوشت مرغ و فروشنده و خريدار است، به طوري كه هيچ كدام ضرر نكنند.
معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري ملاير در اين جلسه با اشاره به اينكه نخستين مؤلفه اقتصاد مقاومتي عمل كردن به قانون در حوزه اقتصاد و مؤلفه دوم ارتقای استانداردهاست، گفت: يكي از مشكلات جدي ما در نظام اداري ضعف نظارت‌هاست. محمدقاسم عبدلي در مورد تثبيت قيمت مرغ در شهرستان اظهار كرد: اين مسأله بايد با كمك تعاوني مرغداران نهاده‌هاي اوليه دام و دارو مديريت شود و توان ذخيره‌سازي نهاده‌هاي دامي در شهرستان بالا رود؛ ضمن اينكه ذخيره اين دو نهاده مي‌تواند بين 10 تا 20 درصد در قيمت مرغ تأثير داشته باشد. وي از نياز احداث سردخانه در شهرستان گفت و افزود: ملاير براي نگهداري مرغ نياز به سردخانه دارد و بايد بين 20 تا 30 درصد ظرفيت توليد مرغ شهرستان را نگهداري كنيم. عبدلي با بيان اينكه ظرفيت نگهداري و ذخيره‌سازي مرغ در شهرستان وجود ندارد، بيان كرد: ملاير صنعت مرغ است و بايد در زمينه نگهداري آن كار زيربنايي انجام شود. همچنين تعاوني مرغداران بايد با كمك بخش خصوصي مانند نهاوند كه سردخانه ميوه دارد، سردخانه داشته باشد.
وي يادآور شد: در زمينه بسته‌بندي و صادرات گياهان دارويي هم كه يكي از ظرفيت‌هاي شهرستان است، بايد برنامه‌ريزي شود و يك بازارچه در اين راستا شكل گيرد. همچنين در زمينه بسته‌بندي و صادرات كشمش كه در برخي مواقع حجم بسته‌بندي از ميزان واقعي كمتر است و مسأله بهداشت بايد كنترل‌هاي لازم انجام شود.
 نوسان قيمت مرغ در ملاير
مدير جهاد كشاورزي شهرستان ملاير هم با اشاره به توليد گوشت مرغ گفت: بازار كشور در زمينه توليد گوشت مرغ اشباع است، ولي با اين وجود با نوسان قيمت مرغ در شهرستان مواجه هستيم و قيمت برخي محصولات مانند گوشت قرمز و مرغ نسبت به شهرهاي هم‌جوار مانند نهاوند بالاتر است. غلامحسين تقوي با بيان اينكه بخشي از اراضي شهرستان مستعد كشت گياهان دارويي است و بايد اين كشت را توسعه داد، افزود: حدود 25 هكتار از اراضي شهرستان زير كشت زغفران است و از هر هكتار 4 كيلو زعفران برداشت مي‌شود.
تقوي با اشاره به كشت بيش از 150 هكتار دانه‌هاي روغني در ملاير گفت: پيش‌بيني مي‌كنيم در سال آينده 500 تن دانه روغني سويا در شهرستان توليد شود كه با توجه به كم‌آب‌بر بودن، استراتژيك بودن و تأكيد وزير جهاد كشاورزي بر كشت‌‌هاي روغني بايد برايش تلاش كنيم.
وي در مورد خريد تضميني گندم در شهرستان هم گفت: در حالي كه سال گذشته 9 هزار تن خريد تضميني گندم در شهرستان انجام شد كه امسال به حدود 16 هزار تن رسيده است.
 روزانه بين 15 تا 20 تن مرغ در ملاير مصرف مي‌شود
رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت ملاير هم با اشاره به نوسانات قيمت مرغ در برخي بازه‌هاي زماني شهرستان گفت: قيمت مرغ در بازار ملاير در برخي بازه‌هاي زماني نوسان بالايي دارد. به گفته داريوش صفاري، ميزان مصرف روزانه مرغ در شهرستان بين 20 تا 22 تن است كه بايد بين توليد‌كننده و فروشنده تعادل برقرار كرد. همچنين از يك سو بايد قيمت واحد مرغ زنده را در شهرستان تثبيت كرد تا توليدكننده دچار مشكل نشود و از سوي ديگر بايد يك حاشيه سود مطمئن هم براي فروشنده بگذاريم تا به كم‌فروشي و... روي نياورد و تعادل ايجاد شود. صفاري يادآور شد: اگر اداره جهاد كشاورزي و تعاوني مرغداران براي حمايت از مرغدار قيمت تمام شده مرغ را به صورت روزانه و هفتگي به صنعت و معدن اعلام كند در مشخص كردن قيمت تأثير دارد. وي با اشاره به اينكه قيمت نهاده‌هاي دامي در بندر مقداري با شهرستان متفاوت است، اظهار كرد: اين موضوع بايد بررسي شود، شايد همين بالا رفتن قيمت نهاده‌هاي دامي در افزايش قيمت گوشت در شهرستان تأثيرگذار باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com