1399-02-291399-03-08bool(false) بانک‌ها حق صدور اجرائیه برای واحدهای تولیدی فعال را ندارند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 خرداد 1399 - شماره 3765
 
امروز : پنجشنبه ، 8 خرداد 1399

Today : Thu, May 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  98603 تاریخ انتشار:  1398-06-14 - 09:36 تعداد بازدید:  99
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون اقتصادی استاندار همدان در ستاد تسهيل:
بانک‌ها حق صدور اجرائیه برای واحدهای تولیدی فعال را ندارند

اقتصادی

 به تازگی مصوبه‌ای از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور به استان همدان ابلاغ شده و بر اساس این ابلاغیه بانک‌ها از صدور اجرائیه برای واحدهای تولیدی که در فعالیت هستند باید بپرهیزند.
معاون امور هماهنگی استاندار همدان با اعلام خبر فوق ادامه داد: بخش زیادی از مشکلات و گرفتاری های صنایع مربوط به بدهی‌های معوقه بانکی است. 
ظاهر پورمجاهد افزود: علاوه بر مشکلات بانکی، تعدادی از صاحبان صنایع با مالیات و برخی دیگر نیز با تأمین اجتماعی مشکل دارند که در این کارگروه به خواسته های آنها رسیدگی می‌شود.
وي در سی و دومین جلسه ستاد تسهیل استان همدان در سال‌جاری مشکلات واحد تولیدی دارای مشکل سام عسل، گل زرد، پرورش شترمرغ رضوان‌دشت، زنجیره تولید مرغ، پرورش شترمرغ در رزن با حضور مسئولان ذیربط بررسي کرد.
پورمجاهد در ادامه با بیان اینکه در جلسه‌اي دوستانی مطرح کردند که در سوله‌های صنعتی «اتفاقات شاد» می‌افتد، اظهار کرد: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی به صورت کتبی اعلام کرد برگزاری مراسم عروسی و تبدیل واحد به تالار در سال گذشته و آن هم دو مورد بوده که با هر دوی آنها برخورد شده است.
به گزارش فارس، ظاهر پورمجاهد ادامه داد: اگر کسی موردی در رابطه با برگزاری مراسم عروسی در سوله‌های شرکت شهرک‌های صنعتی سراغ دارد، می‌تواند به این مجموعه و دستگاه‌های متولی اعلام کند.
وي بیان این که با طرح این موضوع متاسفانه خدمات نیروی انتظامی هم نادیده گرفته می‌شود، تصریح کرد: نیروی انتطامی اجازه برگزاری چنین مراسم‌هایی را در اماکنی که مجوز قانونی نداشته باشند، نمی‌دهد.
پورمجاهد در ادامه افزود: به تازگی فردی در آستانه هفته تعاون مباحثی را مطرح کرد که امیدواریم همه این مباحث گفته شده صادقانه و برای کار کردن است اما در آستانه هفته تعاون نباید زحمات همه تعاونگران استان را با یک مصاحبه زیر سوال ببرند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با اشاره به اینکه اگر این افراد بحثی دارند حتماً در اتاق مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باز است، تا مباحث خود را مطرح کنند.
وی گفت: در این شرایط باید یکدیگر را کمک کنیم زیرا آوردن موضوعات جزئی به رسانه‌ها یا بین عموم به حل مشکل کمک نمی‌کند.
پورمجاهد با بیان اینکه مگر می‌شود تالاری بدون مجوز فعالیت کند، ادامه داد: آدرس داده بودند که در کدام خیابان‌های همدان تالار‌های عروسی فعال شده، خیابان همدان چه ربطی به شرکت شهرک‌های صنعتی دارد؟
وی با اشاره به اینکه متولی شهرک‌های صنعتی تا محدوده این شهرک‌ها با آقای بادامی است، افزود: از فعالیت ایشان در مدت مدیریتش راضی هستیم و تاکنون سه جلسه در رابطه با منطقه ویژه اقتصادی برگزار شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با اشاره به اینکه با وجود محدودیت‌های اعتباری کارهای منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد پیگیری می‌شود افزود: در همه استان به صورت کارگاهی کار می‌شود.
 جرئیات طرح‌های اقتصادی را در اختیار افراد قرار نمی‌دهم
وی با اشاره به اینکه فردی به من می‌گوید فهرست صد واحد راکد را به من بدهید افزود: خبرنگاران تجربه کاري دارند و مي‌دانند که من نمی‌توانم اطلاعات برخی از طرح‌های شخصی افراد را در اختیار همه قرار دهم، این فرد می‌توانند شاکی شود.
پورمجاهد با اشاره به اینکه فردی با من مذاکره می‌کند که ريزاطلاعات فرد را من به بدهید، ادامه داد: ما به صورت کلی توضیح می‌دهیم اما جزئیات مربوط به یک طرح را نمی‌توانم به کسی بدهم.
وی با بیان اینکه سی و دومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع استان تشکیل شده و حداقل 180 مصوبه داشته است بیان کرد: مصوبات با حساسیت دنبال می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات سیستم بانکی به صورت ماهانه رصد می‌شود ادامه داد: میزان اشتغال ثبت شده در سامانه رصد و آیتم‌های کلیدی اقتصادی استان به صورت ماهانه بررسی می‌شود.
وی با بیان اینکه درست نیست اطلاعات در تریبون‌های عمومی توسط افرادی که خود آنها تخصص ندارند، اعلام شود افزود: این افراد جاده یک‌طرفه می‌روند، جاده باید دوطرفه باشد.پورمجاهد در ادامه به بخشودگی جرائم تامین اجتماعی اشاره کرد و با بیان اینکه تاکنون یک‌هزار و 800 کارگاه استان تقاضای بخشودگی جرائم داشته‌اند افزود: امروز بخشودگی جرائم 233 متقاضی تایید خواهد شد و در مجموع 930 کارگاه در استان همدان مشمول این موضوع شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه ابلاغیه بخشودگی جرائم در حوزه امور مالیاتی نیز عنوان شده است بیان کرد: واحد‌های تولیدی دارای بدهی مالیاتی برای بخشودگی مالیاتی به اداره امور مالیاتی استان همدان مراجعه کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com