احیای کشتارگاه صنعتی طیور اسدآباد پس از12سال همدان پیام
 
 
يكشنبه - 15 تير 1399 - شماره 3793
 
امروز : دوشنبه ، 16 تير 1399

Today : Mon, July 6, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108378 تاریخ انتشار:  1399-02-21 - 11:34 تعداد بازدید:  72
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

احیای کشتارگاه صنعتی طیور اسدآباد پس از12سال

اقتصادی

طرح کشتارگاه صنعتی طیور اسدآباد به عنوان تنها کشتارگاه صنعتی طیور این شهرستان می باشد که ۱۲ سال راکد بوده، با پیگیری های لازم  سعی بر این است که این کشتارگاه وارد چرخه تولید و فعالیت شده و به دغدغه مرغداران اسدآبادی در رابطه با نبود کشتارگاه صنعتی طیور در شهرستان برای همیشه خاتمه یابد.

فرماندار شهرستان اسدآباد اظهار کرد: با توجه به نامگذاری امسال به نام «جهش تولید» بر آن هستیم تا طرح های راکد را به چرخه تولید وارد کرده و با تسهیل مسیر بتوانیم به چرخش چرخ اقتصاد و اشتغال پایدار منطقه شتاب بخشیم که در همین راستا یکی از طرح های مدنظر در بخش کشاورزی راه اندازی طرح ۱۲ ساله کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان است.

به گزارش ایسنا، مجید درویشی گفت: این کشتارگاه به علت نداشتن سرمایه در گردش و بدهی در تملک بانک صنعت و معدن بوده که مرتفع شدن مشکلات این طرح موجب خواهد شد تا این کشتارگاه سرانجام پس از ۱۲ سال افتتاح و راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه راه اندازی طرح فوق برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی به همراه خواهد داشت، افزود: در حال حاضر شهرستان اسدآباد دارای ۲۰ واحد مرغداری فعال بوده که ظرفیت هر دوره از جوجه ریزی این واحدها در مجموع ۵۰۲ هزار و ۵۰۰ قطعه است.

درویشی تولید سالیانه مرغ گوشتی شهرستان را ۴۵۳۶ تن برشمرد و یادآور شد: از این میزان مرغ تولیدی، ۲۸۶۴ تن به مصرف شهرستان اختصاص یافته و مابقی و مازاد تولید نیز به استان و خارج از استان صادر می شود که وجود کشتارگاه صنعتی طیور با برند شهرستان در این راستا از نقش مؤثری در ارزش افزوده برای مرغداران اسدآبادی و اقتصاد شهرستان برخورردار خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر از طریق صندوق توسعه بخش کشاورزی پیگیر فعال شدن طرح کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان هستیم، ادامه داد: با راه اندازی کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان ضمن تولید ۴۰۰۰ قطعه مرغ کشتار و بسته بندی شده صنعتی برای ۱۰۰ نفر از جوانان شهرستان اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد نیز گفت: متأسفانه نبود کشتارگاه طیور در شهرستان موجب شده که مرغداری های شهرستان مرغ های تولید شده خود را برای کشتار به کشتارگاه های استان و یا سایر شهرستان ها ارسال کنند که در این راستا کشتار طیور براساس اولویت هر شهر انجام گرفته و گاهی این پروسه به طول می انجامد.

سقراط بیرنگ هزینه های بالای حمل و نقل را نیز از دیگر مشکلات مرغداران اسدآبادی در این راستا برشمرد و یادآور شد: طرح کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان در سال ۸۷ توسط بخش خصوصی اقدام به اخذ مجوز کرد و با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی به علت بدهی به بانک به تملک بانک صنعت و معدن درآمد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها ساخت تصفیه خانه، تکمیل سردخانه و اتاق انجماد طرح برای راه اندازی باقیمانده است، یادآور شد: با پیگیرهای انجام شده در سال های گذشته اتحادیه تعاونی مرغداران پیگیر راه اندازی طرح بود که پیگیری آنها ابتر باقی ماند و در حال حاضر فرماندار شهرستان در تلاش است تا از طریق سرمایه گذار جدید دیگری توسط صندوق توسعه بخش کشاورزی این طرح راه اندازی شود.

بیرنگ یادآور شد: طی جلسه ای به ریاست فرماندار اسدآباد و با حضور مدیرعامل صندوق توسعه بخش کشاورزی استان همدان و مدیر طیور سازمان جهادکشاورزی استان و پیرو جلسه در بازدید از کشتارگاه مقرر شده که امور آب شهرستان نسبت به تخصیص آب کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان اقدام کند و با مرتفع شدن این امر مشکلی برای سرمایه گذار جدید در رابطه با زیرساخت های طرح وجود نخواهد داشت. 

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر از ۳۰ واحد مرغداری شهرستان تعداد ۲۰ واحد فعال بوده که در فروردین ماه امسال این تعداد مرغداری اقدام به ۱۷۰ هزار قطعه جوجه ریزی کرده اند و ظرف یک ماه آینده مرغ تولید شده فرودین ماه شهرستان وارد بازار می شود.

در پایان اینکه امیدواریم با پیگیری های مسئولان سرانجام این دغدغه چندین ساله مرغداران اسدآبادی به پایان رسیده و دورخیز مسئولان برای جذب سرمایه گذار جدید در این رابطه پاسخ دهد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com