اطلاعات سرشماری ربطی به یارانه ها ندارد همدان پیام
 
 
شنبه - 15 مرداد 1401 - شماره 4377
 
امروز : دوشنبه ، 17 مرداد 1401

Today : Mon, August 8, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  73870 تاریخ انتشار:  1395-07-11 - 05:45 تعداد بازدید:  2127
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نگران از سرشماری نباشید
اطلاعات سرشماری ربطی به یارانه ها ندارد

اقتصادی

هشتمین دوره از سرشماری نفوس ومسکن ازسوم مهرماه وبرای نخستین بار به صورت رایانه ای در کشور آغاز شده است .
براساس اعلام دولتی ها سرپرستان خانوارها می توانند با مراجعه به سایت sarshomari95.ir نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نموده ودر مراجعه ماموران کد رهگیری دریافتی را ارائه دهند.
آنگونه که در اخبار آمده است در استان همدان نسبت به استانهای دیگر این روند با کندی همراه است که گویا ضعف در اطلاع رسانی دقیق وشفاف سازی موضوع در کنار ابهام ونگرانی از ارتباط سرشماری با یارانه ها کاررا با کندی همراه کرده است.
این موضوع باعث شده است تا  رئیس سازمان برنامه و بودجه استان به شهروندان اطمینان دهد که  اطلاعات مندرج در سرشماری نفوس و مسکن محرمانه بوده و خلاف تصور برخی از مردم این اطلاعات هیچ تاثیری در پرداخت یارانه های افراد ندارد.
اسکندر صیدایی روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز آدینه همدان افزود: هدف از انجام این سرشماری کسب اطلاعات دقیق تر از مردم برای برنامه ریزی بهتر برای آینده ای روشن است.
وی با بیان اینکه این اطلاعات در نزد مرکز آمار ایران محرمانه است عنوان کرد: نتایج این سرشماری به دولت ارائه خواهد شد و هیچ کس به این اطلاعات دسترسی نخواهد داشت.
وی گفت: سرشماری امسال به دو روش مراجعه حضوری ماموران به درب منازل و به روش اینترنتی و توسط خود افراد انجام می شود.
صیدایی با بیان اینکه سرشماری اینترنتی می تواند به علت کاهش هزینه ها و دقت عمل بالا موثرتر باشد افزود: این ثبت اطلاعات از سوم تا 24 مهرماه از طریق اینترنت انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: این سرشماری به مدت یک ماه در استان انجام خواهد شد و پیش بینی می شود که 40 درصد ثبت اطلاعات در این سرشماری به شیوه اینترنتی انجام شود.
وی با بیان اینکه همدانی ها استقبال خوبی از این طرح داشته اند ادامه داد: با ثبت اطلاعات به صورت اینترنتی کد مشخصی به افراد داده می شود که این افراد می توانند در هنگام مراجعه ماموران سرشماری از تاریخ 25 مهر تا 25 آبان تنها این کد را در اختیار این افراد قرار دهند.
به گزارش ایرنا، صیدایی گفت:هم اکنون میانگین زمان صرف شده برای ثبت نام اینترنتی هر خانوار شش دقیقه است و ستاد هماهنگی سرشماری بر اساس جایگاه تبیین شده برای ساماندهی و نظارت بر امر سرشماری نفوس و مسکن ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: سرشماری کاملترین و جامع ترین شیوه جمع آوری اطلاعات بوده و تابلویی از وضع موجود جامعه برای بررسی کمی و کیفی تحولات است.
وی با بیان اینکه این سرشماری دارای 70 سوال است افزود: این سوالات از طریق مجامع آماری مطرح و می توانند پاسخگوی نیاز برنامه ریزی کشور باشد.
صیدایی گفت: در کشور سال 1335 نخستین سرشماری عمومی انجام شده است و تا سال 85 هر 10 سال یکبار این کار ادامه داشت و پس از آن این طرح هر پنج سال یکبار در حال انجام است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com