تازه‌ترین آمار پرداخت وام کرونا مهلت ثبت‌نام وام جدید کرونا تا پایان دی همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 6 اسفند 1399 - شماره 3984
 
امروز : شنبه ، 9 اسفند 1399

Today : Sat, February 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115113 تاریخ انتشار:  1399-10-23 - 07:00 تعداد بازدید:  60
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تازه‌ترین آمار پرداخت وام کرونا مهلت ثبت‌نام وام جدید کرونا تا پایان دی

اقتصادی


 برابر آخرین آمارها، بیش از ۵۲۲ هزار پرونده جهت دریافت وام کرونا در سیستم بانکی به ثبت رسیده و بیش از 8 هزار میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان و صاحبان مشاغل آسیب‌دیده از کرونا پرداخت شده است.
به گزارش ایسنا، فاز یک پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا، پس از چند مرحله تمدید مهلت ثبت‌نام در آذرماه به پایان رسید با این‌حال روند پرداخت تسهیلات کرونا به متقاضیان در بانک‌ها متوقف نشد و برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد پرداخت تسهیلات به پرونده‌هایی که در سیستم بانکی وجود دارد، کماکان ادامه داشته باشد.
برابر اعلام اداره کل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکنون ۵۲۲ هزار پرونده دریافت وام در سیستم بانکی به ثبت رسیده و از مجموع ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات درخواستی، بیش از 8 هزار میلیارد تومان به متقاضیان و صاحبان مشاغل آسیب‌دیده از کرونا پرداخت شده است.
در ادامه حمایت دولت از صاحبان مشاغل شدیدا آسیب‌دیده از کرونا، ستاد ملی مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا، پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب‌وکارهای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان را به تصویب رساند. بر این اساس در فاز دوم، پرداخت تسهیلات به 3 گروه از مشاغل و کسب و کارهای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان آغاز خواهد شد که این گروه تا پایان دی‌ماه می‌توانند برای ثبت‌نام و تشکیل پرونده بانکی جهت دریافت وام اقدام کنند.
پرداخت تسهیلات کرونا در مرحله دوم به سمت بنگاه‌محوری تغییر یافته و چارچوب پرداخت وام مشابه تسهیلات پیشین است، با این تفاوت که در این مرحله بنگاه‌ها و واحدهای اقتصادی براساس چارچوب تعیین شده از سوی دستگاه اجرایی مربوطه تسهیلات مذکور را دریافت خواهند کرد.
برابر اعلام معاونت اشتغال وزارت کار، در این مرحله از پرداخت تسهیلات کرونا، 4 حوزه گردشگری و صنایع دستی، حمل و نقل، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان مورد توجه قرار گرفته و رقمی در حدود ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات به این بخش‌ها پرداخت خواهد شد. پیش از این مهلت ثبت‌نام وام کرونا برای فعالان حوزه گردشگری تا پایان آذرماه بود که با موافقت کارگروه مقابله با کرونا این مهلت تا پایان دی‌ماه تمدید شد.
بر این اساس متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونا در هر 3 گروه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان تا پایان دی‌ماه برای ثبت‌نام در سامانه کارا و دریافت وام کرونا فرصت دارند. بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونا نیز با 3 ماه تنفس از خردادماه سال ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد تا به تاب‌آوری بیشتر این‌دسته کسب و کارها کمک شود.
برابر مصوبات ستاد مقابله با کرونا مقرر شده برای کمک به صاحبان کسب و کارهایی که به‌دلیل شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در فعالیت خود دچار مشکل شده‌اند، تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد پرداخت شود که برای این منظور متقاضیان باید از طریق ثبت‌نام در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام و پس از تأیید سامانه و معرفی به بانک، تسهیلات درخواستی را از طریق شعب بانک دریافت کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com