1399-04-041399-04-14bool(false) کاغذ از لیست دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی کنار گذاشته شد همدان پیام
 
 
شنبه - 14 تير 1399 - شماره 3792
 
امروز : شنبه ، 14 تير 1399

Today : Sat, July 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  96625 تاریخ انتشار:  1398-05-02 - 10:24 تعداد بازدید:  43
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کاغذ از لیست دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی کنار گذاشته شد

اقتصادی


 به دنبال حذف کاغذ از لیست دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی، بانک مرکزی شرایط تازه‌ای برای ترخیص و واردات این کالا تعریف کرده‌ است. واردکنندگانی که تا خردادماه امسال کالای آن ها ترخیص نشده، باید مابه‌التفاوت تا نرخ ۹۰۰۰ تومان سامانه نیما را بپردازند.
به گزارش ایسنا، در جریان حذف برخی کالاها از دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی، چهار کالای اساسی کره، حبوبات، چای و کاغذ از دریافت این ارز کنار گذاشته شدند. بر این اساس واردات آن ها از این پس با ارز نیمایی که البته قیمت آن متغیر است، انجام خواهد شد.
این در حالی است که طبق دستوری که بانک مرکزی به شبکه بانکی داشته است و باید گمرک ایران طبق آن اسناد حمل را دریافت و ترخیص کالا را انجام دهد، شرایط واردات و ترخیص کاغذ و سه کالای دیگر حذف شده از دریافت ارز با نرخ ترجیهی این گونه اعلام شده که در مواردی که تأمین ارز بابت گشایش اعتبار اسنادی، ثبت برات اسنادی و حواله ارزی برای واردات کره، حبوبات، چای و کاغذ با نرخ رسمی ۴۲۰۰ تومان برای هر دلار انجام شده، باید اسناد حمل مربوطه با دریافت مابه‌التفاوت ۴۸۰۰ تومان انجام شود.
با توجه به این اعلام بانک مرکزی تمامی واردات این چهار قلم کالایی که تا ۱۸ خرداد سال جاری از گمرک ترخیص نشده‌اند، با دلار ۹۰۰۰ تومان محاسبه خواهد شد و اگر ثبت سفارش آن ها با ارز ۴۲۰۰ تومان بوده، باید ۴۸۰۰ تومان باقی مانده به بانک پرداخت شده و اسناد حمل را به گمرک ارائه کنند.
همچنین طبق شرایط تعریف شده از سوی بانک مرکزی اگر این کالاها با نرخ کمتر از ۴۲۰۰ تومان وارد شده است، باید علاوه بر ۴۸۰۰ تومان مابقی مبلغ نیز پرداخته شود. این در حالی است که تا پایان سال ۱۳۹۶ دو ارز مبادله‌ای و آزاد برای تأمین ارز واردات وجود داشت.  البته در بخشنامه بانک مرکزی تأکید شده، کالاهایی که تا ۱۸ خرداد سال جاری از گمرک ترخیص نشده‌اند باید ۴۸۰۰ تومان مابه‌التفاوت بپردازند که مبلغ ۹۰۰۰ تومانی دلار نیمایی را مبنا قرار داده است، ‌از این اعلام این‌گونه استنباط می شود که از این تاریخ به بعد واردات کاغذ با نرخ روز سامانه نیما که اکنون حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ و بالاتر است، انجام خواهد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com