نيکبخت: از اشتغال استان راضی نیستم همدان پیام
 
 
سه شنبه - 1 خرداد 1397 - شماره 3199
 
امروز : سه شنبه ، 1 خرداد 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84289 تاریخ انتشار:  1397-02-23 - 05:45 تعداد بازدید:  71
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتقاد استانداربه کندي اجراي امور
نيکبخت: از اشتغال استان راضی نیستم

اقتصادی

 بااينکه در 13 ماه گذشته 21 هزارو70 شغل در استان ايجاد شده اما راضي نيستم و انتظار دارم دستگاه‌ها تلاش بيشتري در اين زمينه داشته باشند.
استاندار همدان گفت: از پیشرفت کار در حوزه اشتغال استان راضی نیستم و دستگاه‌ها باید تلاش بیشتری داشته باشند.
محمدناصر نیکبخت در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان، بابيان اينکه موافق صددرصد اشتغالزایی هستم اما با انجام امور غیرقانونی مخالفم، گفت: از ۳۴۰ میلیارد تومان تسهیلاتی که برای توسعه اشتغال درنظر گرفته شده تنها ۴۰ میلیارد تومان پرداخت شده که این مساله راضی کننده نیست.
نیکبخت خطاب به روسای بانک‌های حاضر در جلسه گفت: بررسی طرح‌ها را دربانک‌ها ادامه دهید و نگران سهمیه‌ها نباشید.
وی درباره وثیقه‌های روستائیان برای دریافت وام اظهار کرد: طرحی که مقرر است ۵۰ درصد وثیقه روستائیان از املاک شهری باشد، را حذف کنید چرا که به نوعی سنگ‌اندازی در مسیر اشتغال محسوب می‌شود. استاندار حل مشکل تصفیه خانه شهرک صنعتی اسدآباد را یک امر ضرروی عنوان و تاکید کرد: با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی و با دریافت بخشی از هزینه ساخت تصفیه‌خانه از جانب کارخانه رب اسدآباد، هرچه زودتر این مشکل مرتفع شود.وی افزود: در جلسات بعدی مو را ازماست بیرون می‌کشم و به هیچ عنوان کم کاری‌ها و موازی‌کاری‌ها را نمی‌پذيرم.
استاندار همدان گریزی به برگزاری جشنواره پویانمایی در همدان زد و تصریح کرد: خوشحالم ازاینکه جشنواره ملی پویانمایی در همدان به بهترین شکل ممکن برگزار شد. وی ادامه داد: به همت برگزاری این جشنواره شور ونشاط وصف ناپذیری در بین خانواده‌ها و به ویژه کودکان ایجاد و شایستگی‌های همدان از روی آنتن زنده در کشور به نمایش گذاشته شد.
به گزارش ايسنا، نیکبخت تاکید کرد: طی برگزاری جشنواره وحدت خوبی در استان حاکم بود که ازسازمان های متولی این امر تشکر می کنم.
وی با بیان اینکه توانمندی‌های استان به ویژه گردشگری به بهترین شکل ممکن معرفی شد، اعلام کرد: خروجی های خوبی از جمله ایجاد دانشکده پویانمایی و قرار گرفتن دبیرخانه دائمی این جشنواره در استان از جمله این خروجی ها بوده است.
استاندار همدان تصریح کرد: براساس توافق با رئیس سازمان صداوسیما مقرر شد که تا پایان سال ۲۰۱۸ حمایت‌های ملی و بین‌المللی و تبلیغ استان از رویداد در پیش رو صورت بگیرد.
وی در پاسخ به منتقدانی که از برگزاری جشنواره گله داشتند نیز گفت: از انتقاد کردن دست بردارید و کمی هم قدردان زحمات دیگران باشید.
 اشتغال استان همدان به 21 هزار و 70 مورد افزایش‌یافت
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی همدان گفت: فروردین‌ماه امسال تعداد اشتغال ایجادشده در استان 20 هزار  و 716 مورد بود که این تعداد تا امروز به 21 هزار و 70 مورد افزایش‌یافته است.
احمد توصیفیان با اشاره به میزان اعتبارات استان در بخش تسهیلات اشتغال روستایی افزود: در این بخش نیز سهمیه استان 130میلیارد و 600میلیون تومان است که از این مقدار 65 میلیارد تومان به بانک‌های ابلاغ‌شده و 43 میلیارد تومان نیز عقد قرارداد شده است. به گزارش تسنيم، مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی همدان با اشاره به اینکه در روزهای گذشته 11 میلیارد تومان تسهیلات به بانک کارآفرینی ابلاغ‌شده است بیان کرد: درمجموع میزان اعتبارات در نظر گرفته‌شده برای اشتغال روستایی در سطح کشور 200 میلیارد تومان است.  وی بابیان اینکه در بخش تعداد طرح‌های مصوب در کمیته فنی روستایی 1248مورد با  419میلیارد تومان اعتبار است گفت: از1248 طرح اشتغال روستایی به148 طرح،42میلیارد و 900میلیون تومان تسهیلات پرداخت‌شده است.
توصیفیان با اشاره به اینکه در بخش اشتغال فراگیر نیز از 340 میلیارد تومان سهمیه استان، 360 میلیارد تومان سهمیه ابلاغی است ابراز کرد:  در این حوزه نیز 43 میلیارد تومان معادل 27 درصد  عقد قرارداد داشته‌ایم.
وی با تأکید بر اینکه 280 میلیارد تومان طرح به بانک‌های اعلام‌شده است که 125 میلیارد تومانان متعلق به کمیته ملی اظهار داشت: از 150 میلیارد تومان اعتبار 143 میلیارد تومان پرداخت‌شده است.
 مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی همدان با تشریح عملکرد بانک‌ها و میزان سهمیه اختصاص داده‌شده به این مراکز ابراز کرد: متأسفانه بانک کشاورزی باوجود رسته‌های تعریف‌شده تنها طرح‌های مربوط به حوزه کشاورزی را می‌پذیرد درحالی‌که اگر تمام طرح‌های کشاورزی را به این بانک معرفی کنیم بازهم 10 درصد سهمیه ابلاغی مربوط به دیگر طرح‌هاست.
وی با اعلام اینکه برخی طرح‌های اشتغال‌زایی مربوط به بخش ترشیجات و شوریجات است که بانک کشاورزی به دلیل توجیه نکردن اقتصادی آن‌ها را رد کرده است عنوان کرد: علاوه بر طرح‌های ذکرشده طرح ایجاد فاز سوم کارخانه شیشه با 15 میلیارد تومان اعتبار به کمیته ملی ارسال‌شده است که به‌زودی موردبررسی قرار می‌گیرد.
توصیفیان ابراز کرد: بخش دام‌های سبک و سنگین، مبل، محصولات گلخانه‌ای، صنایع غذایی تبدیلی، صنایع‌دستی، پوشاک، پرورش طیور و سردخانه بیشترین طرح‌های مصوب را به خود اختصاص داده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی استان به ظرفیت‌های اصلی توجه داشته باشند افزود: در حوزه اشتغال فراگیر 8 بانک عامل و در حوزه اشتغال روستایی نیز 4 بانک عامل مسئول پرداخت تسهیلات در استان هستند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com