نرخ بیکاری همدان در حال افزایش همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 آبان 1399 - شماره 3882
 
امروز : دوشنبه ، 5 آبان 1399

Today : Mon, October 26, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108460 تاریخ انتشار:  1399-02-23 - 10:58 تعداد بازدید:  106
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نرخ بیکاری همدان در حال افزایش

اقتصادی

 احتمال دارد نرخ بیکاری استان در بهار امسال یک تا دو درصد افزایش یابد.

معاون اشتغال اداره‌ کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان این موضوع گفت: نرخ بیکاری استان تحت تأثیر از کرونا شاید به ۱۰ درصد برسد.

به گزارش ایسنا، مصطفی قربان‌فر با اشاره به اینکه اشتغال استان بیشتر در بخش کشاورزی است، اظهار کرد: همدان به علت اینکه استان گردشگری نیست، خیلی تحت تأثیر کرونا قرار نگرفته و به نظر نمی‌رسد نرخ بیکاری فصل بهار را تحت تأثیر چندانی قرار دهد.

وی با تأکید بر اینکه ممکن است ۲ درصد به نرخ بیکاری بهار افزوده شود، تصریح کرد: بیشترین آسیبی که کرونا به اشتغال وارد کرده، در بخش گردشگری است اما بیشتر مشاغل استان همدان صنوف، صنایع کوچک و کشاورزی هستند که خیلی در نرخ بیکاری تأثیری ندارند.

قربان‌فر در پاسخ به اینکه آیا ثبت نام ۹۰۰۰ نفر برای بیمه بیکاری در نرخ بیکاری استان تأثیرگذار است؟ گفت: ۹۰۰۰ نفر بیکار نشدند بلکه برخی از این کارگران در حال فعالیت هستند اما به علت رعایت فاصله گذاری اجتماعی به صورت یک روز در میان کار می کنند به همین علت کارفرما به بیمه بیکاری معرفی می‌کند تا نصف حقوق را دولت پرداخت کند.

معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه با ثبت ۹۰۰۰ بیمه بیکاری در استان به آمار بیکاران اضافه نمی‌شود، افزود: بسیاری از صنوف فقط یک ماه تعطیل بوده‌اند ضمن اینکه هفته آینده مشخص می‌شود چه تعداد به کار خود بازگشته‌اند.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد از اشتغال استان در بخش کشاورزی است، یادآور شد: در ماه‌های آینده فعالیت در بخش مسکن و کشاورزی در استان همدان بیشتر می‌شود و به طور قطع این موضوع بر نرخ بیکاری استان تأثیری نخواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی متقاضی کار بیشتر است، اظهار کرد: این وضعیت در نرخ مشارکت تأثیری ندارد و فقط تأثیر جزئی در نرخ بیکاری فصل بهار خواهد داشت.

قربان‌فر با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی استان در سال گذشته وضعیت خوبی داشت، اعلام کرد: نرخ مشارکت استان همدان در سال گذشته ۴۵.۵ درصد بوده درحالیکه نرخ مشارکت کشور ۴۳ درصد بوده است.

وی با اشاره به اینکه براساس آمار مرکز آمار استان همدان در سال گذشته جزء پنج استان دارای کمترین نرخ بیکاری بوده است، خاطرنشان کرد: استان همدان در سال گذشته بعد از خراسان جنوبی دارای کمترین نرخ بیکاری بوده به طوریکه نرخ بیکاری سال ۹۸ این استان ۷.۳ گزارش شده است.

معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان افزود: نرخ بیکاری استان در بهار سال گذشته ۶.۱ بوده است و امسال به علت شرایط کرونایی که در کشور حاکم شده احتمال دارد به ۱۰ درصد برسد.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری چهار فصل سال گذشته ۷.۳ درصد بوده است، گفت: نرخ بیکاری تابستان، پاییز و زمستان سال گذشته به ترتیب ۵.۳، ۸.۶ و ۹.۳ درصد بوده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com