ضرورت ایجاد کمیته‌های تخصصی برای ارتقای سلامت شهروندان و اقتصاد شهرها همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آذر 1399 - شماره 3909
 
امروز : جمعه ، 7 آذر 1399

Today : Fri, November 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109614 تاریخ انتشار:  1399-04-05 - 08:08 تعداد بازدید:  85
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ضرورت ایجاد کمیته‌های تخصصی برای ارتقای سلامت شهروندان و اقتصاد شهرها

اقتصادی


 هفتمین جلسه هیأت اجرایی مجمع شهرداران آسیایی با عنوان «بهداشت و اقتصاد شهری شهرهای آسیایی در همه‌گیر پس از کرونا ویروس» به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری همدان، در این نشست که روز دوشنبه برگزار شد، شهرداران و نمایندگان تمامی شهرهای عضو و کارشناسان مدعو شرکت داشتند و تجارب ملی و اقدامات انجام‌شده در بحث کنترل و مبارزه با ویروس همه‌گیر کرونا را به اشتراک گذاشتند.
همچنین سیاست‌ها و برنامه‌های اصلی در شرایط کنونی و آینده شهرهای عضو برای حفاظت از سلامت، امنیت، ایمنی، معیشت، اقتصاد و مشاغل شهره و شهروندان مطرح و تبیین شد و حناچی، شهردار تهران و فاطما شاهین، شهردار غازیانتپ ترکیه به‌عنوان سخنرانان این مراسم به بیان آخرین اقدامات انجام شده درباره ویروس کرونا و شرایط پس از این ویروس پرداختند.
مشاور عالی شهردار همدان در ادامه در جمع هیأت اجرایی مجمع شهرداران آسیایی اظهار کرد: مدیریت بحران یکی از مهم‌ترین مباحث در بروز حوادث غیرمترقبه است که باید با نیازسنجی و پیش‌بینی‌های لازم، مشکلات پیش رو را به حداقل برسانیم.
حسن محمدی افزود: ویروس کرونا به‌دلیل ناشناخته بودن و شیوع گسترده آن نه‌تنها سلامت جامعه بلکه اقتصاد کشورها و به‌تبع آن شهرداری‌های سراسر جهان را تحت شعاع قرار داد که در کنار نکات منفی این ویروس هولناک، باید از این ظرفیت به‌وجود آمده برای آماده‌سازی برای مقابله با حوادث احتمالی در آینده برنامه‌ریزی مناسب و کارشناسی تهیه و تدوین شود.
محمدی ضمن بیان برخی اقدامات انجام‌شده توسط شهرداری همدان در ماه‌های اخیر در رابطه با پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، عنوان کرد: با توجه به شیوع گسترده این ویروس مرگبار که تمامی کشورها جهان را دربرگرفته است، توجه به سلامت بهداشتی و روانی شهروندان بیش از پیش ضروری است که در این میان اهمیت و نقش شهرداری‌ها در اداره امور شهرها غیرقابل انکار است، از این رو معتقدم تشکیل کمیته‌های تخصصی برای ارتقای سلامت فردی و روانی شهروندان و همچنین پویایی اقتصاد شهرها با هدفگذاری مناسب ضرورت دارد.
در ادامه اعضای هیأت اجرایی مجمع شهرداران آسیایی به بیان آخرین دیدگاه‌ها، نظرات و تجارب خود درباره پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا و راه‌های پیشنهادی برون‌رفت از وضعیت کنونی پرداختند.
در پایان نیز مظفری دبیر کل مجمع و فاطما شاهین، رئیس مجمع درباره صورت‌های مالی، میزبانی نشست بعدی، نحوه تعیین اعضای هیـأت اجرایی مجمع و سایر موضوعات نکاتی را مطرح و به بحث و تبادل نظر گذاشتند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com