ثبت‌نام مسکن ملی در ۹ شهر استان آغاز شد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 6 اسفند 1399 - شماره 3984
 
امروز : شنبه ، 9 اسفند 1399

Today : Sat, February 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115025 تاریخ انتشار:  1399-10-21 - 09:22 تعداد بازدید:  102
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ثبت‌نام مسکن ملی در ۹ شهر استان آغاز شد

اقتصادی


■ متقاضیان شهرهای مریانج، رزن، قهاوند، کبودراهنگ، فامنین، فیروزان، برزول، دمق و گل‌تپه با مراجعه به سامانه www.tem.mrud.ir در مسکن ملی ثبت نام کنند

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: مرحله سوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی و تولید مسکن، از ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۱۸ دی آغاز شده و ۹ شهر استان برای نخیستین‌بار می‌توانند برای خانه‌دار شدن، نام‌نویسی کنند.
داریوش حسینی افزود: متقاضیان بدون مسکن در شهرهای مریانج، رزن، قهاوند، کبودراهنگ، فامنین، فیروزان، برزول، دمق و گل‌تپه می‌توانند در این طرح شرکت کنند.
وی اظهار کرد: براساس اولویت‌بندی، متقاضیان این شهرها از پنجشنبه گذشته به مدت یک هفته می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی این طرح، درخواست خود را برای خرید واحد مسکونی ثبت کنند.
حسینی عنوان کرد: متقاضیان این شهرها می‌توانند از تاریخ بازگشایی سامانه تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۵ دی با مراجعه به سامانه www.tem.mrud.ir نسبت به نام‌نویسی براساس شرایط اعلامی اقدام کنند.
وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت تأمین زمین، پس از پالایش و بررسی شرایط، متقاضیان نهایی به میزان ظرفیت تعیین شده از بین متقاضیان انتخاب می‌شوند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان یادآور شد: در این مرحله که از طریق ارسال پیامک زمان آن به متقاضیان مشمول اعلام می‌شود، متقاضیانی که به‌دلیل انتخاب شهر محل تقاضا، انصراف داده یا رد درخواست شده‌اند، می‌توانند در زمان اعلامی طی پیامک با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن نسبت به تغییر شهر محل تقاضای خود براساس شرایط اعلامی از سوی این وزارت در اطلاعیه‌های بعدی اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه تأمین زمین برای ساخت واحدهای مسکونی، نخستین اولویت ما است، اظهار کرد: براساس برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته، در مرحله نخست 5 هزار واحد مسکن در همدان ساخته و از ظرفیت ادارات دولتی در این زمینه استفاده می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی همدان ادامه داد: زمین‌هایی که برای این طرح درنظر گرفته می‌شود باید از لحاظ حقوقی بدون مشکل و معارض باشد.
وی تأکید کرد: تا پایان اجرای طرح اقدام ملی و تولید مسکن، بیش از ۹ هزار واحد مسکونی در همدان ساخته و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. حسینی اظهار کرد: متقاضیان باید نزدیک به صد میلیون تومان آورده داشته باشند و هر یک از واحدهای مسکونی این طرح بین ۷۵ تا صد میلیون تومان تسهیلات ۱۲ ساله با سود ۱۸ درصد واگذار می‌شود.
وی گفت: زمین این واحدها نیز امسال قیمتگذاری می‌شود و پس از گذشت ۲ سال، در اقساط ۳۶ ماهه از متقاضیان دریافت می‌شود. مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان افزود: در طرح اقدام ملی و تولید مسکن شهر همدان، خانه‌های مسکونی در کوی شهید مدنی و کوی شهید بهشتی و شهرک فرهنگیان ساخته می‌شود.
براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ همدان با وسعت نزدیک به ۲۰ هزار کیلومتر مربع، حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن جمعیت دارد و تراکم نسبی ۸۸ نفر در هر کیلومتر مربع، استان همدان را در ردیف یکی از پرتراکم‌ترین استان‌های کشور قرار داده‌است.
در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، صد هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و صد هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.
متأهل و سرپرست خانوار بودن، سابقه 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا، توانایی پرداخت اقساط، توانایی تأمین هزینه ساخت و نیز بدون مالکیت مسکونی از سال ۱۳۸۴ به بعد ازجمله شرایط مورد نیاز برای متقاضیان دریافت مسکن ملی است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com