100 میلیارد تومان سهم استان در اشتغالزایی مناطق محروم و روستایی همدان پیام
 
 
يكشنبه - 25 آذر 1397 - شماره 3362
 
امروز : دوشنبه ، 26 آذر 1397

Today : Mon, December 17, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه چاپ تهران اذر97
آگهی جذب نیرویشرکتی
آگهی مزایده عمومی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83104 تاریخ انتشار:  1396-08-15 - 05:45 تعداد بازدید:  138
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سرپرست امور روستایی و عشایری استانداری همدان تاکيد کرد
100 میلیارد تومان سهم استان در اشتغالزایی مناطق محروم و روستایی

اقتصادی

 50 میلیارد تومان از محل صندوق و 50 میلیارد تومان نیز از محل بانک‌های عامل که در جمع 100 میلیارد تومان است برای اشتغالزایی در مناطق محروم و روستایی استان همدان سهمیه پیش‌بینی شده است.
سرپرست امور روستایی و عشایری استانداری همدان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به ‌اینکه سال گذشته بانک سینا در استان همدان 20 میلیارد تومان سهم اعتبار اشتغالزا در مناطق محروم و روستایی داشته است، اظهار کرد: امسال نیز مبلغ 20 میلیارد تومان به‌این سهمیه اضافه شده و در واقع به مبلغ 40 میلیارد تومان افزایش یافته که نرخ سود این تسهیلات 8 درصد با تضمین‌های راحت‌تر است.
ظاهر پورمجاهد افزود: بانک پارسیان نیز 10 میلیارد تومان با نرخ سود 8 درصد برای اشتغالزایی در مناطق محروم سهمیه دارد و نزدیک به 10 میلیارد تومان هم سهمیه پست بانک است. سرپرست امور روستایی و عشایری استانداری همدان اضافه کرد: 50 میلیارد تومان هم از محل اعتبار صندوق توسعه ملی با نرخ سود 6 و 8 درصد به شکل شناور به استان همدان تعلق گرفته که با احتساب سهمیه بانک‌های عامل قریب به 100 میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایي روستایی و عشایری با سود نرخ 8 درصد داریم.  وی با خطاب قرار دادن روستايیان و فارغ‌التحصیلان در روستاها گفت: از روستايیان، فارغ‌التحصیلان ساکن روستاها، سرمایه‌گذار و کسانی که علاقمند به سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی هستند و همچنین از مسئولین شهرهای زیر 10 هزار نفر و مسئولین واحدهای صنعتی که در نواحی صنعتی مستقر هستند برای تأمین سرمایه در گردش درخواست می‌کنیم اگر طرح اقتصادی و اشتغالزا دارند از طریق دستگاه‌های متولی (جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دیگر دستگاه‌های متولی) پیگیری و طرح را با حداقل مدارک مناسب به روال اداری بیندازند تا از تسهیلات بهره‌مند شوند.
پورمجاهد حداقل سرمایه‌گذاری برای یک طرح را 100 میلیون تومان و حداکثر آن را تا 2 میلیارد تومان دانست و تأکید کرد: مدت دوران سازندگی متناسب با طرح یک تا 2 سال و مدت بازپرداخت متناسب طرح 4 تا 5 سال و در مجموع 4 تا 6 سال است.
وی ادامه داد: بانک‌های عامل برای پرداخت این تسهیلات، بانک‌های سینا، پارسیان، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید، بانک کشاورزی، صندوق توسعه تعاون و صندوق توسعه بخش کشاورزی است.
سرپرست امور روستایی و عشایری استانداری همدان تصریح کرد: برای نخستین بار است که دولت این تسهیلات را با این حجم و شرایط به طرح تولیدی و سرمایه‌گذاری ارائه می‌کند و از همه کسانی که متقاضی هستند تقاضا می‌شود متناسب با ظرفیت و استعداد منطقه در راستای تکمیل زنجیره تولید دهستان‌ها و بخش‌ها و برای ایجاد تشکل‌های تأمین نیاز روستايیان در بخش‌های خدمات، پشتیبانی و بازاریابی و همچنین ایجاد ارزش افزوده در محصولات کشاورزی پرداخت می‌شود.
وی عنوان کرد: در حوزه‌ ایجاد ارزش افزوده در محصولات کشاورزی خصوصاً فرآوری محصولات باغی و سردرختی، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای، توسعه کشت زعفران و گل محمدی، فرآوری گیاهان دارویی و بسته بندی تمام محصولات کشاورزی در اولویت دریافت تسهیلات است.
پورمجاهد گفت: بانک سینا و صندوق کارآفرینی امید به عنوان عامل پرداختی این تسهیلات نیاز است که با وسعت نظر بیشتر و روحیه همکاری بالاتری با سرمایه‌گذاران و متقاضیان همکاری کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com