1400-10-201400-10-30bool(false) کمبود 120مگاواتی برق در استان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 دي 1400 - شماره 4231
 
امروز : پنجشنبه ، 30 دي 1400

Today : Thu, January 20, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  118654 تاریخ انتشار:  1400-04-20 - 08:47 تعداد بازدید:  105
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرعامل توزیع برق: همدانی‌ها فقط 10 درصد صرفه جویی کنند
کمبود 120مگاواتی برق در استان

اقتصادی

 ملایر- زهرا امیری -خبرنگار همدان‌پیام: در حال‌حاضر مصرف برق مشترکان استان همدان ۷۶۰ مگاوات است.  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی همدان با حضور در شهرستان ملایرگفت: سهمیه استان ۶۳۵ مگاوات است. در حال‌حاضر ۱۲۰مگاوات کمبود برق داریم.
شیرزاد جمشیدی افزود: مشترکان استان همدان 760 مگاوات در شب و 740مگاوات در روز است این درحالی است که سهمیه استان همدان 635 مگاوات است یعنی در بدترین حالت ما 120 مگاوات کمبود برق داریم پس خواهش ما از مردم کاهش 10درصدی میزان مصرف برای جبران این 120 مگاوات کمبود است.
وی روز گذشته در بازدید از مرکز دیسپاچینگ برق شهرستان ملایر از پیشرفت 85 درصدی این پروژه خبر دادوگفت: از 5/3 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای تکمیل این پروژه، تا به حال 5/2میلیارد تومان هزینه شده و یک میلیارد تومان مابقی بزودی تأمین می‌شود و تا 3 ماه آینده این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: هدف از اجرای پروژه دیسپچینگ برق شهرستان ملایر، مدیریت شبکه برق و کنترل خاموشی‌های جنوب استان از طریق این مرکز است.
جمشیدی با بیان اینکه ساختمان قدیمی این مرکز محدودتر، کوچکتر و دارای امکانات کمتری بود، بیان‌کرد: امیدواریم با تأمین امکانات و تکمیل ساختمان، این مرکز بزودی توسط فرماندار شهرستان و نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی به بهره‌برداری برسد.
وی به تفاوت مقدار برق مصرفی استان با سهمیه در نظر گرفته شده از طریق دیسپچینگ ملی برای استان همدان اشاره و بیان کرد: این تفاوت ناشی از بیشتر بودن برق مصرفی استان نسبت به سهمیه در نظر گرفته شده است.
جمشیدی افزود: برای اینکه دچار خاموشی نشویم و بتوانیم خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده اعمال کنیم، باید مصرف برق را نسبت به گذشته 10درصد کاهش دهیم که در صورت همکاری تمامی مشترکان کشاورزی، صنعت، خانگی، تجاری و اداری، خاموشی‌ها به حداقل می‌رسد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تزریق بخشی از انرژی برق صنایع به بخش خانگی را دلیل کاهش خاموشی‌ها دانست و گفت: طبق دستور استاندار و شورای تأمین استان، تصمیمات خوبی در خصوص تغییر ساعات کاری ادارات و تعطیلی پنجشنبه‌ها گرفته شد.
جمشیدی با بیان اینکه کاهش روشنایی معابر و پارک‌ها به منظور کاهش مصرف برق استان در دستور کار گرفته شده است، بیان کرد: با کمک مردم می‌توانیم تا پایان مردادماه از این بحران عبور کنیم و به شرایط عادی بازگردیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: امسال به دلیل کاهش 44درصدی بارندگی‌ها و افزایش 3درجه‌ای دمای هوا، نسبت به سال گذشته30درصد افزایش میزان مصرف برق در تمامی تعرفه‌ها را داشتیم این در حالی است که سال گذشته نسبت به سال 98، به دلیل بارندگی‌ها و کاهش دما، 2درصد کاهش میزان مصرف را داشتیم.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید به افزایش 20درصدی مصرف برق کشور به دلیل خشکسالی و افزایش دما نسبت به سال گذشته اشاره و بیان کرد: طبق اظهارات مدیرعامل شرکت توزیع برق کشور، 40درصد از نیروی برق برای استفاده از سیستم‌های سرمایشی مصرف شده و در نهایت سبب ایجاد فاصله بین تولید و توزیع برق می‌شود.
احد آزادیخواه گفت: در پی ایجاد نارضایتی شدید مردم از قطعی برق مشترکین خانگی و چاه های آب کشاورزی، چهارشنبه هفته گذشته جلسه‌ای در کمیسیون تلفیق با حضور وزیر نیرو در حوزه برق و آب تشکیل شد.
وی قطعی برق صنایع سنگین مانند فولاد و سیمان به مدت 2 هفته و به حداقل رسیدن خاموشی‌های مصارف خانگی و چاه‌های آب کشاورزی را از مصوبات این جلسه برشمرد و افزود: طبق بازدید امروز از محل تاسیسات برق شهرستان ملایر، کاهش خاموشی‌ها نسبت به 3 روز گذشته به طور کامل مشهود است.
آزادیخواه در مورد پروژه دیسپاچینگ برق شهرستان ملایر گفت: این پروژه با سرمایه‌گذاری 5/3میلیارد تومان، پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و امیدواریم تا 3 ماه آینده به بهره‌برداری برسد تابتوان در شرایط بحران، برق جنوب استان را از ملایر مدیریت کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com