قیمت مرغ مصوبه کشوری است همدان پیام
 
 
دوشنبه - 10 آذر 1399 - شماره 3912
 
امروز : سه شنبه ، 11 آذر 1399

Today : Tue, December 1, 2020




ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109709 تاریخ انتشار:  1399-04-09 - 08:29 تعداد بازدید:  124
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان:
قیمت مرغ مصوبه کشوری است

اقتصادی

 براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار کشور قیمت مرغ ۱۵ هزار تومان درنظر گرفته شده و هر استان به فراخور شرایط اجازه دارد تا ۵ درصد افزایش يا کاهش داشته باشد. اما در همدان همان قيمت 15 هزار تومان براي هر کيلو مرغ درنظر گرفته شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه قیمت مرغ در سایر استان ها ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان است، اظهار کرد: همدان قیمت ۱۵ هزار تومان را رعایت کرد، درحالی‌که براساس مصوبه دولت قیمت مرغ ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان بوده است.
حمیدرضا متین ادامه داد: در ماه‌های گذشته قیمت مرغ در بازار به 9 هزار تومان رسیده بود و به‌دلیل کرونا هم کسی مرغ نمی‌خرید و مرغداران زیان شدیدی ‌دادند. بر این اساس و در راستای حمایت از مرغداران دولت تصمیم گرفت درصدی به قیمت مرغ اضافه شود.
متین به ايسنا گفت: قیمت مرغ در ذهن مردم 9 هزار تا ده هزار تومان بوده و به همین دلیل احساس می‌شود قیمت افزایش زیادی دارد، درحالی‌که نرخ مرغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان بوده که با تصمیم تنظیم بازار، قیمت ۱۵ هزار تومان درنظر گرفته شد.
وی با بیان اینکه درحال‌حاضر التهابی برای خرید مرغ در بازار وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته مرغ منجمد به قیمت ۱۳ هزار و ۳۰۰ تا ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان در بازار همدان توزیع شد اما مردم استقبالی نداشتند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به توزیع ده تن مرغ منجمد در بازار روز يکشنبه نیز یادآور شد: بیش از 2 هزار تن مرغ منجمد در استان دپو شده است که باید به‌تدریج خارج کنیم.
وی تصریح کرد: ۱۱ واحد بیش از قیمت مصوب تنظیم بازار به فروش مرغ اقدام کرده‌ بودند که بلافاصله با آنها برخورد شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه بازار متلاطمی در زمینه محصولات مصرفی خانوار نداریم، خاطرنشان کرد: با وجود افزایش قیمت‌ها بازار متلاطمی در زمینه سبد غذایی و محصولات مصرفی خانوار نداریم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به دپوی محصولات غذایی مورد نیاز سبد خانوار، بیان کرد: دپوی بسیار فراوانی از محصولات مورد نیاز و کالاهای اساسی سبد خانوار در استان وجود دارد اما مانند سال گذشته مردم میل چندانی به خرید ندارند.
متین افزود: درحال‌حاضر انبارهای استان پر است و موجودی انواع شوینده، برنج، ماکارانی و مرغ و سایر کالاهای اساسی استان بسیار بالاست.
وی درباره قیمت حبوبات نیز گفت: قیمت لوبیا هزار تومان و عدس ۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشته و برنامه دولت در زمینه حبوبات واردات است اما واردکنندگان همتی برای واردات حبوبات ندارند.
وی با اشاره به اینکه قیمت لوبیاچیتی در بازار بین ۲۶ تا ۲۸ هزار تومان و عدس ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان است، خاطرنشان کرد: فروشگاه کوروش که لوبیا چیتی را به نرخ ۳۸ هزار تومان و عدس ۳۶ هزار تومان می‌فروخت که پرونده‌ای برای این فروشگاه تشکیل شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com