تولید ذوب آهن ملایر دوبرابر شده است همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 6 اسفند 1399 - شماره 3984
 
امروز : شنبه ، 9 اسفند 1399

Today : Sat, February 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115080 تاریخ انتشار:  1399-10-22 - 10:21 تعداد بازدید:  124
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تولید ذوب آهن ملایر دوبرابر شده است

اقتصادی


 ملایر- زهراامیری-خبرنگار همدان پیام:در سه سال گذشته تولید شمش ذوب آهن آلیاژی ۳۸ هزارتن بوده است که این آمار از ابتدای شهریور ماه تا ابتدای دی ماه به دوبرابر رسیده است.
مدیر عامل و مالک شرکت ذوب آهن آلیاژی ملایر در حاشیه بازدید از خط تولید این شرکت گفت : در سه سال گذشته تا ابتدای شهریور ماه امسال تولید شمش ذوب آهن آلیاژی ۳۸ هزار تن بوده است که این آمار از ابتدای شهریور ماه تا ابتدای دی ماه به ۶۱ هزار تن رسیده است.
غلام عباس جعفری از افزایش ظرفیت تولید ذوب آهن آلیاژی طی پنج ماهه گذشته خبر داد و افزود: ظرفیت نامی این کارخانه ۹۰ هزار تن روزانه با احتساب ۳۰۰ روز درسال ، ۳۰۰ تن به نوعی میانگین ۱۲ ذوب در روز است که اکنون ، هشت ذوب یا به نوعی ۲۰۰ تن در روز داریم یعنی به میزان ۶۰ درصد ذوب رسیده ایم.
وی از رسیدن به ۱۲ ذوب در روز طی ۳ ماه آینده ابراز امیدواری کرد و گفت: این مهم با مساعدت مسئولان  شهرستان در زمینه تامین آهن اسفنجی به صورت مستقیم از تولید کننده محقق خواهد شد.
جعفری با بیان اینکه ۲۰۰ متر از تولیدات ، محصولات فوق کششی آلیاژی است، تاکید کرد: با اینکه تامین آلیاژها از ایران از نظر اقتصادی به ما لطمه می زند و به صرفه نیست اما با توجه به شعار سال ، هدف ما چرخیدن چرخ تولید دیگر کارخانه ها نیز هست و به همین منظور تمام آلیاژها را از ایران تامین می کنیم.
مدیر عامل و مالک شرکت ذوب آهن و نورد ملایر به ۲۰۰ هزارتن ظرفیت نامی شرکت نورد زاگرس اشاره کرد و افزود: مجموع تولیدات ۳ سال گذشته تا ابتدای شهریور ماه ۷۶ هزار تن بوده است، که میانگین آن حدود ۲۱۰۰ تن با آهنگ نامتعارف بوده واین آمار از ابتدای شهریور ماه تا ابتدای دی ماه به ۸هزارو ۲۲۰ تن رسیده است.
جعفری افزود: از این تولیدات ، حدود ۲۰۰۰ هزار تن به بازار هرف حاشیه خلیج فارس به عنوان نمونه توسط شرکای تجاری ارسال شده که ۵۰۰ تن از محصولات فوق کششی است و امیدواریم که با این شرکت به توافق برسیم.
وی با بیان اینکه این مجموعه با ۳۰ درصد ظرفیت به علت واسطه های غیر متعارف مشغول به کار است ، ادامه داد:امیدواریم با حمایت مسئولان شهرستان این ظرفیت به ۲۰۰ هزارتن و نیز با تمهیدات انجام شده به تولید بیش از ظرفیت نامی برسد.
وی از پرداخت سنوات پرسنل که از سال ۹۵ تا پایان مرداد ماه امسال پرداخت نشده بود، خبر داد و افزود: به علت وجود تورم ، عیدی و سنوات کارکنان از مرداد ماه تا پایان آذرماه امسال به صورت ماهیانه پرداخت شده است.
وی هم چنین یادآور شد : ۵۰۰ میلیون تومان از هشت میلیارد بدهی سازمان تامین اجتماعی از سال ۹۵ تا پایان شهریور ماه امسال پرداخت شده و مابقی آن طی ۳۶ ماه به صورت اقساطی پرداخت خواهد شد.
وی اظهار کرد: از مجموع ۱۶۲ نفر پرسنل این کارخانه ۷۲ نفر در بخش نورد ذوب آهن آلیاژی و ۸۳ نفر در بخش نورد زاگرس مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد ۳۵ نفردر تیرماه و مرداد ماه آغاز به کار کردند ودر دی ماه ۲۰ نفر به این تعداد افزوده شد.
وی ضمن اشاره به اینکه هدفش از تاسیس ذوب آهن صرفا مالی نبوده است افزود: هدفم از تاسیس این شرکت اشتغال و رونق اقتصادی برای شهر ملایر بوده است .
وی در پایان از رئیس دادگستری شهرستان ملایر به دلیل همراهی و پیگیری مشکلات شرکت ذوب آهن آلیاژی ملایر تقدیر کرد.
ذوب آهن باید روزهای پویایی خود را طی کند
نماینده مردم ملایر نیز در حاشیه این بازدید گفت: روند تولید در این شرکت را امیدوار کننده خواند و برلزوم تداوم این پویایی تاکید کرد.
حجت الاسلام احد آزادیخواه عزم و اراده کارکنان شرکت ذوب آهن ملایر رادر تولید و اشتغال ستودنی دانست و گفت: بدون آنکه یک کارگر هم بیکار شود ، باید برای افزایش تولید و اشتغال نیز برنامه ریزی صورت بگیرد.
وی از مدیران اجرایی این شرکت خواست: چنانچه مشکل و مانعی در روند  تولید این شرکت وجود دارد ، به صورت شفاف مسائل و مشکلات را با ما درمیان بگذارند ، ما از هیچ تلاشی برای رفع موانع تولید و اشتغال در سطح شهرستان دریغ نمی کنیم.
آزادیخواه با اشاره به راه اندازی پتروشیمی همدان ، احیای ذوب آهن ملایر و ده ها واحد تولیدی و صنعتی دیگر را نمونه بارز عزم جدی استاندار همدان و دیگر مسئولان در حمایت از تولید و اشتغال قلمداد کرد و گفت: در این مدت واحدهای تولیدی و صنعتی زیادی به چرخه تولید بازگشتند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com