اثرات حیاتی راه‌آهن در همدان آشکار می‌شود همدان پیام
 
 
دوشنبه - 10 آذر 1399 - شماره 3912
 
امروز : سه شنبه ، 11 آذر 1399

Today : Tue, December 1, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109726 تاریخ انتشار:  1399-04-09 - 07:00 تعداد بازدید:  71
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اثرات حیاتی راه‌آهن در همدان آشکار می‌شود

اقتصادی

 امروزه وجود راه‌آهن به‌عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم و تأثیرگذار در بحث توسعه عمومی از جمله اقتصادی مورد توجه مدیریت ارشد استان همدان قرار دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام، توسعه شبکه راه‌آهن کشورمان به نقاط استان همدان را یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه و هدفمند توسط دولت توصیف کرد و افزود: با آمدن خط سراسری راه‌آهن به همدان سرفصل جدیدی در توسعه اقتصادی و به‌تبع آن توسعه عمومی در این استان آغاز شده است و به همین دلیل بسیاری برنامه‌های اساسی در حوزه‌های گوناگون توسط بخش‌های دولتی و غیردولتی از جمله حمل‌ونقل عمومی مسافر و بار با توجه به امکان قابل صرفه و اطمینانی نظیر شبکه ریلی انجام می‌شود.
ظاهر پورمجاهد اظهار کرد: ایجاد شبکه ریلی جابه‌جایی مسافر و بار در استان و سرمایه‌گذاری‌های عظیمی که در این بستر درحال انجام است، درصورتی به بار نشسته و ثمربخش خواهد بود که از تمام ظرفیت‌های این حوزه گسترده استفاده کامل به‌عمل آید و تمام سازمان‌ها و شرکت‌های اقتصادی به این باور و اطمینان برسند که شبکه راه‌آهن با تمام توان و کارآمدی خود در استان وجود دارد و هرآن امکان دسترسی به هر نقطه کشورمان برای فعالیت‌های اقتصادی از طریق شبکه ریلی ممکن شده است.
وی در این ارتباط یادآور شد، یکی از مجهزترین پایانه‌های مسافری راه‌آهن کشور در همدان در شرف ساخت است و جانمایی مناسب و بسیار راحت از لحاظ دسترسی مردم به این پایانه انجام شده و پیمانکار و مراحل اجرایی این طرح نیز مشخص می‌باشد.
به گفته وی، تا آماده شدن پایانه جدید مسافری راه‌آهن، شهروندان همدانی و هم‌استانی‌ها از پایانه فعلی که آن‌هم با سرعت مراحل تکمیلی و زیباسازی خود را می‌گذراند جابه‌جا می‌شوند.
 پور مجاهد همچنین گفت: خوشبختانه مدیریت راه‌آهن همدان در یکسال اخیر ایده‌های ثمربخشی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده شبکه ریلی در همدان اجرا کرده است و در این مدت افزون بر 6 هزار تن نهاده دامی با سفارش شرکت‌های دولتی و بخش خصوصی از بنادر جنوبی و دیگر نقاط ایران به همدان حمل شده است و این گامی بزرگ برای اعلام حضور فعال راه‌آهن در استان همدان به‌شمار می‌آید.
معاون استاندار همدان از اعلام آمادگی و برنامه‌ریزی استان برای حمل محموله‌های صادراتی استان از جمله محصولات زراعی، باغی و دامی و همچنین تولیدات کارخانجات سیمان استان و نیز فرآورده‌های صنایع غذایی و مواد معدنی به گمرگات و نقاط مرزی کشورمان سخن گفت و افزود: به‌منظور سرعت‌عمل در عملیات تخلیه و بارگیری محموله‌های وارداتی و صادراتی و همچنین امکان دپوسازی و انبار مطمئن کالا در ایستگاه‌های راه‌آهن همدان با 2 شرکت سرمایه‌گذاری عمده توافق به‌عمل آمده است تا با ایجاد تأسیسات مکانیزه و ماشینی، استان را در اجرای این امر یاری کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان در ادامه گفت‌وگو به این نکته مهم نیز اشاره داشت: که موضوع اطمینان‌بخشی به حیات اقتصادی و فعالیت کامیون‌داران و فعالان حوزه حمل ونقل جاده‌ای نیز جدا از توسعه شبکه ریلی برای حمل محموله‌های صادراتی و وارداتی نیست و بخش بزرگی از کار به عهده کامیون‌داران است تا بارگیری از محل کارخانجات و شرکت‌ها و بارانداز‌ها در سطح استان را به انجام رسانند.
پورمجاهد اظهار امیدواری کرد: تا با افتتاح قریب‌الوقوع خط آهن همدان، ملایر و همچنین اتصال شهرستان نهاوند به شبکه راه‌آهن استان، تحول بزرگی در حیات اقتصادی و ایجاد زمینه‌های بیشتر اشتغال پایدار دراستان اتفاق بیفتد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com