طلای جهانی به سوی افزایش بیشتر قیمت پیش می‌رود همدان پیام
 
 
دوشنبه - 3 ارديبهشت 1397 - شماره 3176
 
امروز : سه شنبه ، 4 ارديبهشت 1397

Today : Tue, April 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  75479 تاریخ انتشار:  1395-10-19 - 05:45 تعداد بازدید:  89
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

طلای جهانی به سوی افزایش بیشتر قیمت پیش می‌رود

اقتصادی
 نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران انتظار دارند روند رشد قیمت طلا در هفته جاری ادامه پیدا کند.
به گزارش ایسنا، طلا روز جمعه تحت تأثیر آمار اشتغال ماهانه آمریکا، از روند صعودی چشمگیری که یک روز قبل داشت، عقب‌نشینی کرد. هر اونس طلا برای تحویل در فوریه در معاملات روز جمعه بازار نیویورک 90/7 دلار یا 67/0 درصد کاهش یافت و در 40/1173 دلار بسته شد با اینهمه برای کل هفته 4/1 درصد افزایش نشان داد که دومین افزایش هفتگی متوالی بود. طلا روز پنجشنبه به 90/1184 دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت در 2 ماه گذشته بود.
گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا در دسامبر که صبح جمعه از سوی وزارت کار منتشر شد، نشان داد اقتصاد این کشور مشاغل کمتر از حد مطلوبی در ماه گذشته ایجاد کرده است با اینهمه رشد دستمزد، از برنامه بانک مرکزی برای افزایش بیشتر نرخ‌های بهره در سال‌جاری حمایت کرد.
نرخ‌های بهره بالاتر قیمت طلا که را سوددهی ندارد، تحت فشار قرار می‌دهد و در مقابل، از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند.
چارلز ایوانز، رئیس بانک فدرال شیکاگو اظهار کرده است بانک مرکزی در صورت بهبود آمار اقتصادی، نرخ‌های بهره را در سال‌جاری سه بار افزایش خواهد داد. جفری لکر، رئیس بانک فدرال ریچموند عنوان کرده است ممکن است نرخ‌های بهره سریع‌تر از آنچه بازارها پیش‌بینی می‌کنند، افزایش پیدا کند.
در نظرسنجی طلای کیتکو برای هفته جاری، ۱۶ تحلیلگر و معامله‌گر شرکت کردند که از میان آنها ۱۲ نفر یا ۷۵ درصد افزایش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند و 3 نفر یا ۱۹ درصد نسبت به جهت حرکت طلا نظری نداشتند. در حالی که تنها یک نفر انتظار داشت قیمت این فلز کاهش پیدا کند. در این بین، هزار و ۷ سرمایه‌گذار در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آنها، ۵۴۲ نفر یا ۵۴ درصد انتظار داشتند قیمت طلا در هفته جاری افزایش پیدا کند در حالی که ۳۷۸ نفر یا ۳۸ درصد به افزایش طلا خوش‌بین بودند و ۸۷ نفر یا ۹ درصد نظری نداشتند.
از اواسط ماه مه گذشته به اینسو، کارشناسان وال استریت ۲۱ بار جهت حرکت قیمت طلا را به درستی پیش‌بینی کردند و ۱۱ بار پیش‌بینی اشتباه داشتند که درصد بُرد آنها را به ۶۶ درصد می‌رساند در حالی که سرمایه‌گذاران با ۱۸ بار پیش‌بینی درست در برابر ۱۴ بار پیش‌بینی اشتباه، ۵۶ درصد پیش‌بینی درست داشته‌اند.
به گفته فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت پرایس فیوچرز، طلا روند رشد قیمت اخیرش را حفظ می‌کند زیرا نگرانی‌ها نسبت به کاهش ارز چین و کنترل سرمایه در این کشور، تقاضا برای طلا در هفته جاری را تقویت می‌کند. از سوی دیگر آمار رشد دستمزد در آمریکا به افزایش فشارهای تورمی در این کشور اشاره دارد که ممکن است تقاضا برای طلا به عنوان پناهگاهی در برابر تورم را تقویت کند.
کوین گریدی، رئیس فونیکس فیوچرز هم معتقد است کاهش بیشتر ارزش دلار که به اوج کوتاه‌مدت رسیده است، از قیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد.
اما بانک ABN Amro نسبت به اینکه طلا تا پایان ژانویه بتواند رشد قیمتش را حفظ کند، بدبین مانده است. 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com