رسیدن قیمت پراید به ۹۰ میلیون تومان واقعیت دارد؟ همدان پیام
 
 
يكشنبه - 15 تير 1399 - شماره 3793
 
امروز : دوشنبه ، 16 تير 1399

Today : Mon, July 6, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108332 تاریخ انتشار:  1399-02-20 - 07:00 تعداد بازدید:  60
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بازار خودرو در شوک عجیب
رسیدن قیمت پراید به ۹۰ میلیون تومان واقعیت دارد؟

اقتصادی بازار خودرو هر روز با افزایش قیمت‌ها و رکوردشکنی مواجه می‌شود. در شرایطی که به‌نظر هم نمی‌رسد این افزایش قیمت‌های اخیر چندان با استقبال مشتریان مواجه شود و بازار در رونق خرید و فروش باشد. این میان بررسی قیمت پراید در بازارها نشان می‌دهد که اکنون فروشندگان قیمت آن را به ۹۰ میلیون تومان افزایش دادند ولی به‌نظر می‌رسد خرید و فروش واقعی اغلب با ۸۰ میلیون تومان صورت می‌گیرد.
به گزارش خبرآنلاین، تقریبا 3 ماه پیش بود که خودرو در جاده گرانی شتاب گرفت.
از آن 3 ماه گذشته با وجود همه هشدارها و تلاش‌ها نه‌تنها روند افزایشی قیمت خودرو متوقف نشد بلکه رکوردهای تازه‌ای در این بازار به جا مانده است و حالا با رسیدن پراید به محدوده ۹۰ میلیون، بازار خودرو در شوکی تازه به‌سر می‌برد. کافی است سایت‌های خرید و فروش آنلاین مورد رصد قرار گیرد تا میزان افزایش قیمت‌ها بر حجم نگرانی بیفزاید. براساس آنچه در سایت‌های فروش آنلاین دیده می‌شود دیگر پراید را نمی‌توان ارزان‌تر از ۸۴ میلیون تومان پیدا کرد. در این میان معلوم نیست چقدر قیمت فوق با استقبال خریداران مواجه می‌شود.
بسیاری از فعالان بازار می‌گویند افسار بازار اکنون نه در دست تولیدکنندگان بلکه در دست کسانی است که خودروها را در پارکینگ‌های خود نگه داشته‌اند و هر گاه که امکانی بیابند با افزایش قیمت در بازار حاضر به فروش می‌شوند. در همین رابطه با یکی از فروشندگان خودروی صفر پراید ۱۱۱ که در یکی از سایت‌های آنلاین آگهی گذاشته بود تماس گرفته شد. پس از کمی صحبت مشخص شد که آگهی‌دهنده خود از فروشندگان فعال در بازار است.
خودرو پراید ‍۱۱۱ صفر تولید سال ۹۹ در حالی ۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود که براساس گفته‌های فروشنده حاضر هستند آن را با پرداخت نیمی از قیمت به شکل اقساطی هم واگذار کنند. براین اساس اگر نیمی از پول خودرو یکجا پرداخت شود، مابقی آن نیز به شکل ماهانه 3 میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تا 2 سال باید پرداخت شود.
فروشنده این خودرو در مقابل اینکه پراید واقعا با این قیمت خریداری هم دارد، گفت: قیمت‌ها فعلا همین اندازه است. اگرچه به اندازه‌ای فروش کم شده است اما درهرحال کسی که بخواهد پراید داشته باشد اکنون باید با همین قیمت‌ها اقدام به خرید کند.
فروشنده تمایلی به بحث بیشتر نداشت و تأکید داشت که اوضاع بازار فعلا همین است و برای این مسأله کار چندانی نمی‌توان انجام داد. البته او نیز قبول داشت که قیمت ۸۰ و ۹۰ میلیونی چندان تمایلی برای خریداران باقی نگذاشته است. در آگهی بعدی قیمت پراید صفر که تولیدشده آخر سال ۹۸ است، ۸۴ میلیون تومان اعلام شده است. فروش این خودرو نیز به شکل اقساط امکان‌پذیر است و آنطور که فروشنده می‌گفت برای فروش آن هم باید نیمی از مبلغ در ابتدا پرداخت شود و مابقی آن هم به شکل قسط ماهانه. فروشنده می‌گوید: از زمانی که آگهی به سایت‌های فروش داده‌ام (از صبح ‍۱۷ اردیبهشت) چندباری بیشتر تلفن زنگ نخورده و اغلب هم با شنیدن قیمت از من پرسیده‌اند که تخفیف هم می‌دهم یا نه؟ وقتی متوجه می‌شدند که چندان به تخفیف قیمت تمایلی ندارم، قطع می‌کردند و هنوز منتظر هستم تا یک خریدار با من تماس بگیرد. وی در پاسخ به اینکه مشتریان چقدر به این قیمت‌ها تن می‌دهند، گفت: البته طبیعی است که مشتری از این وضعیت قیمت راضی نباشد، ولی باید توجه داشت که فعلا قیمت‌ها این طور است. مسأله اساسی این است که تا قیمت‌ها تثبیت نشوند احتمالا بسیاری از افراد تمایل خواهند داشت فعلا دست به خرید نزنند و منتظر بمانند تا اگر دوباره قیمت‌ها کاهش یافتند با قیمتی تعدیل‌شده خرید کنند.
یکی از فعالان بازار هم که در خیابان شریعتی به خرید و فروش اقدام می‌کند، تأکید کرد: هم‌اکنون در بازار قیمت ۹۰ میلیون تومانی با استقبال مواجه نمی‌شود اما قیمت پراید صفر اکنون بین ۷۸ تا ۸۰ میلیون تومان است و فروشندگان این قیمت را می‌پذیرند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com