بانک‌ها همچنان مانع تسهیلات روستایی همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 1 خرداد 1398 - شماره 3479
 
امروز : پنجشنبه ، 2 خرداد 1398

Today : Thu, May 23, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84428 تاریخ انتشار:  1397-03-12 - 05:45 تعداد بازدید:  158
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بانک‌ها همچنان مانع تسهیلات روستایی

اقتصادی

■ درشورای برنامه ریزی از  پرداخت ضعیف تسهیلات اشتغال روستایی در همدان انتقاد شد
■ رئيس سازمان برنامه و بودجه: اعتبار 2018 ابلاغ شد

 وقتي مدير کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان همدان آمار پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي را در شورای برنامه‌ریزی ارايه کرد استاندار مشکلات پيش‌روي پرداخت‌ها را سوال کرد که توصيفيان گفت: بانک کشاورزي و صندوق کارآفريني موانعي پيش‌روي دريافت کنندگان تسهيلات دارند که موجب مي‌شود طرح‌هاي مورد تأييد نتوانند تسهيلات دريافت کنند.
قبل از آن فرماندار اسدآباد هم اعلام کرده بود که بانک‌ها موانعي ايجاد مي‌کنند که موجب شده در اين شهرستان تنها حدود 6 درصد تسهيلات روستايي پرداخت شود.
استاندار گفت: درست است که در جلسه استانداران در تهران همه اعلام کردند که تاکنون توانسته‌اند بين 4 تا درصد منابع تسهيلات روستايي خود را پرداخت کنند و ما حدود 47 درصد را پرداخت کرده‌ايم اما اين کافي نيست و وضعيت خوبي در پرداخت‌ها نداريم که بايد فکری به حال تسهیلات روستایی بکنید و برای رفع مشکلات بخش روستایی در تلاش باشیم.
نیکبخت ادامه داد: از بانک کشاورزی خبرهای خوبی به من نمی‌رسد و علاوه بر کندی روند اعطای تسهیلات اشتغال روستایی چندین پرونده در مورد گلخانه‌ها در بروکراسی بانک کشاورزی باقی مانده است که باید جلسه جداگانه‌ای با بانک داشته باشیم.
وي البته درباره صندوق کارآفريني هم گفت: با توجه به اينکه مردم نارضايتي‌هاي زيادي از اين صندوق دارند قصد دارم با مدير عامل آن در تهران جلسه‌اي داشته باشم.
 مديران پروژه جديد نداشته باشند
وی درباره پروژه‌هاي بهداشتي استان همدان گفت: قرار بود تا 210 پروژه در حوزه بهداشتی را با مشارکت سه جانبه استانداری، دانشگاه و خیران انجام دهیم که این تعداد به 290 مورد و بعد به 310 مورد افزایش یافت.
نیکبخت عنوان کرد: مدیران سعی کنند پروژه جدید را نداشته باشند مگر اینکه تاثیرگذاری بالایی بر زندگی مردم داشته باشد.
نیکبخت ادامه داد: در مورد انتقال پساب همدان به منطقه ویژه جهان آباد توافقی را چند سال پیش منعقد کردیم و از سوی مدیر وقت آقای کردی قرار شد به صورت رایگان این کار انجام شود ولی با انجام آن مخالفت کردند به همین موجب شد تا با وزیر نیرو در این زمینه صحبت کردیم. فعلا وزارت نیرو متعهد شد تا 40 میلیارد تومان برای پساب اختصاص دهد.
 مديران لايق اعتبارات را جذب مي‌کنند
استاندار همدان اظهار داشت: 85 درصد اعتبارات کشور در تهران بلوکه است و 15 درصد آن به استانها تخصیص می‌یابد و مدیری لایق است که بتواند با وزرا رایزنی و اعتبار جذب کند.
 اگر سد لبريز شود نماز شکر مي‌خوانيم
وی با بیان اینکه یک ماه پیش نگران این بودیم که تابستان را با 13 میلیون متر مکعب آب در سد اکباتان چگونه بگذرانیم گفت: بارندگی‌های اخیر لطف پروردگار را شامل حال مردم همدان کرد و اکنون به 32 میلیون متر مکعب ذخیره رسیده ایم و اگر به بالای 35 میلیون متر مکعب برسیم سرریز را خواهیم داشت.
نیکبخت گفت: خروجی کمتری از ورودی به سداکباتان داریم چون ورودی از جای دیگری هم تامین می‌شود و اگر سرریز اتفاق افتاد از امام جمعه استان خواهش می‌کنم تا از سد بازدید کرده و نماز شکری را درآنجا داشته باشیم.
 سهم مالیات و درآمد استان ۶۸۶ میلیارد تومان تعیین شد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان با بیان اینکه ۸۰ درصد اعتبار استان همدان ابلاغ شده است گفت: سهم مالیات و درآمدهای همدان امسال۶۸۶ میلیارد تومان تعیین شد که از افزایش ۵ درصدی برخوردار بوده است.
 نگران حقوق نباشيد
سید اسکندر صیدایی بيان کرد: در مورد حقوق و مزایا هیچ گونه نگرانی نداشت باشید، ریالی از حقوق هیچ کارکنی در هیچ مجموعه‌ای باقی نمی‌ماند و سال گذشته عددی برای حقوق پیش‌بینی شده بود و در این بخش با اعتبارات قوی و مستدل جای نگرانی نیست و بر اساس قانونمندی‌ها ابلاغ می‌شود که با ضریب 6 درصد توزیع شده است و کم و زیاد شدن آن را تا پایان ماه اعلام می‌کنیم.
وی عنوان کرد: باید به قانون‌های فرادستی توجه کنیم و در این راستا نمی‌توانیم بندی را مصوب کنیم که با قانون مغایرت داشته باشد و باید ضوابط اجرایی بودجه و سایر موارد را در نظر بگیریم.
صيدايي گفت: 80 درصد اعتبار استان همدان ابلاغ شده است در صورتی که تا پایان سال قبل تنها50 درصد اعتبارات ابلاغ می‌شد، اعلام کرد: اعتبار 2028 ابلاغ شد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان با بیان اینکه در دستور‌العمل بودجه تخصیص بودجه برای پروژه‌های نیمه تمام اقتصاد مقاومتی باید در اولویت قرار گیرد گفت: همچنین در دستور العمل آمده است که از خرید کالاهای خارجی که مشابه ایرانی دارد خودداری شود.
صیدایی افزود: در یک درصد اعتبارات پژوهشی شورا اختیار دارد تا یک درصد به صورت سرجمع از اعتبارات کسر کند.
وی با بیان اینکه 83 شاخص برای توزیع اعتبارات هزینه ای پیش بینی شده است گفت: این موارد ماموریت‌ها، تعداد خودروهای ادرات، هزینه‌های اینترنت، آموزش، حق لباس و غیره را در بر می‌گیرد که متناسب با این شاخص‌ها شرایط هر اداره متفاوت است و به همین سبب در اعتبارات هزینه‌ای تمامی دستگاه‌ها افزایش اعتبار را با لحاظ شرایط دارند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان بیان کرد: استراتژی توسعه استان در بحث گردشگری است که پروژه‌های این حوزه را علاوه بر پروژه‌های مربوط به نامگذاری سال باید در اولویت قرار دهیم.
صیدایی گفت: سهم درآمدی که استان باید از محل مالیات و سایر اقلام درآمدی کسب و به خزانه دولت واریز کند امسال 5 درصد نسبت به درآمدهای سال 96 باید افزایش یابد.
وی اعلام کرد: 686 میلیارد تومان در سال 97 در سطح استان باید کسب شود که 85 درصد آن مالیات است. سهم درآمدی تک تک دستگاه‌ها مشخص است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان گفت: 3 میلیارد و 800 میلیون تومان منابع اعتباری استان از سه درصد درآمد نفت و گاز است و در قانون متوازن 185 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار توازن داریم که بر اساس قانون باید به مناطق، شهرستانها و پروژه‌هایی که زیر میانگین هستند تخصیص یابد.
وي عنوان کرد: امسال در بخش اعتبارات تملک و دارایی به میزان 69 میلیارد و 100 میلیون اعتبار داریم که باید توزیع شود و مجموع استانی این سه مورد 317 میلیارد و 500 میلیون تومان است که باید بین شهرستانها توزیع شود.
صیدایی گفت: 20 میلیارد تومان اعتبارات استانی، 3/5 اعتبارات نفت و گاز و 10 میلیارد تومان از اعتبارات متوازن برای پروژه‌های ماهیت استانی قرار داده‌ایم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com