روز داغ نمایش مطبوعات همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 10 خرداد 1402

Today : Tue, May 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  74669 تاریخ انتشار:  1395-08-22 - 05:45 تعداد بازدید:  6602
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

روز داغ نمایش مطبوعات

اقتصادی
 - سمانه رضایی، سیده ساجده شوبیری خبرنگاران اعزامی به نمایشگاه مطبوعات: نمایشگاه مطبوعات در روز شمار تقویم ۹۵ روز پنج شنبه به روزهای پایانی خود رسید و در این روزهای پایانی رفت و آمدها سرعت گرفته، شمار بازدید علاقمندان و مسئولان رو به فزایش بود.
اما همدان‌پیام را در غرفه ۱۴۰ نمایشگاه مطبوعات هم استانی‌ها و مخاطبان تنها نگذاشتند و هر روز با نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده خود که نشان می‌داد همدان‌پیام در پایتخت بیگانه نیست به ادامه فعالیت رو به جلو دلگرم کردند.
یکی از میهمانان روز پنج شنبه غرفه همدان پیام حسین نوش‌آبادی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که روزنامه همدان‌پیام را یک نشریه پویا و فعال در عرصه خبر دانست که به مسائل استان همدان توجه ویژه دارد.
علی‌اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد، محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در خانه ملت و عبدی افتخاری مدیرکل دفتر نظارت و برنامه‌ریزی ورزش قهرمانی و حرفه‌ای هم ساعتی را میهمان همدان‌پیام بودند.
مدیرکل اداره ورزش‌وجوانان استان در بازدید از غرفه همدان‌پیام با اشاره به اینکه انصافاً همدان‌پیام یکی از نشریات استانی است که همیشه به ورزش محبت داشته است، گفت: این توجه و حمایت همیشه وجود داشته است. 
رسول منعم در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات مجمع از ثبت‌نام حدود 12 نفر در فوتبال و 8 نفر در کشتی خبر داد و افزود: این 2 مجمع جزو مجمع‌های فعال است.
وی ضمن پیش‌بینی از اتمام پروژه نیمه‌کاره ورزشگاه 5 هزار نفری ملایر تا پایان امسال خاطرنشان کرد: روز سه‌شنبه به اتفاق رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسئولان شهرستان در بازدید از پروژه قول‌های خوبی داده شد و با اعتباری که امسال برای این پروژه پیش‌بینی شده فاز اول قبل از اتمام سال افتتاح شود.
منعم با بیان اینکه فاز اول این پروژه شامل چمن مصنوعی، سکوی تماشاگران، پیست تارتان و محوطه‌سازی است، افزود: اگر قول‌ها اجرایی شود تا عید افتتاح می‌شود و فاز دوم آن شامل تکمیل بخش اداری، تجهیزات بدنسازی و فضاهای دیگر است که با رسیدن اعتبار به اتمام می‌رسد.
وی در ادامه با اشاه به اینکه 70 پروژه نیمه‌تمام در سایر بخش‌های مختلف استان فعال است، خاطرنشان کرد: بخشی از این پروژه‌ها را با توجه به نبود و کمبود مالی با استفاده از تبصره‌های قانونی مانند ماده 27 به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم.
منعم با اشاره به اینکه ورزش همدان نخستين استانی بود که در ماده 27 ورود پیدا کرد و 2 پروژه استانی را به بخش خصوصی واگذار کرد، افزود: یک پروژه تعمیر و بازسازی استخر رزن و دیگری تعمیر و بازسازی استخر تختی در ملایر است که بخش خصوصی بر اساس آورده که دارد بهره‌برداری می‌کند.
منعم در خصوص شعار امسال نیز خاطرنشان کرد: شعار امسال نمایشگاه ذات ارتباط رسانه با دستگا‌ه‌ها همین است اگر شفافیت و صداقت نباشد، قطعاً هدف‌گذاری و آینده‌نگری معنی واقعی را پیدا نخواهد کرد، لذا در استان همدان عرصه کاری در این راستا بسیار پررنگ است و جا دارد از این دید رسانه‌ای در سطح استان تقدیر کرد.
وی این را نیز گفت که در مسئولان نیز این شفافیت و صراحت وظیفه داتی است که هم صادقانه وارد شوند و هم انتقادات و ارشادات را به موقع توجه کنند و صداقت دوطرفه است.
منعم ادامه داد: ما خوشیحالیم رسانه همدان‌پیام که از مقبولیت کشوری جایگاه خوبی در مطبوعات کشور پیدا کرده و توانسته خود را در مطبوعات کشور نشان دهد و نام مثبتی از خود بر جای بگذارد.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی هم با حضور در غرفه همدان‌پیام با اشاره به اینکه رسانه‌ها و مطبوعات به عنوان یک عنصر مؤثر در توسعه کشور محسوب می‌شوند، گفت: رسانه‌ها در دهه‌های گذشته تا به امروز با پوست‌اندازی‌هایی که انجام داده‌اند توانسته‌اند ذهن و نگاه مردم را نسبت به خودشان مثبت و معطوف کنند.
علی‌اکبر رنجبرزاده در ادامه با بیان اینکه جای خرسندی است که مطبوعات کشور جای پای محکمی در بین مردم پیدا کرده‌اند، افزود: برجسته‌ترین کارها و رأس قله توجه مردم و کشور به جایگاه مطبوعات شعار شفافیت و صداقت است و این موضوع بسیار قابل اهمیتی است که می‌تواند نفود بیشتری در بین جوامع و مسئولان داشته باشد و نقش‌آفرینی برجسته‌تری را از خود به نمایش بگذارد.
وی اظهار کرد: بحث شفافیت یعنی مبارزه یعنی بدون رودربايستي و توجه به عوامل بیرونی و عوامل مزاحم و تخریب‌کننده که در کنار مطبوعات می باشد و ممکن است دردسر ایجاد کند موارد را شفاف بیان کنند و این امیدی در مردم ایجاد می‌شود.
عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تغییر فرماندار اسداباد خاطرنشان کرد: تغییر فرمانداران به فرموده معاون سیاسی وزیر کشور تمام شده است و بحث فرماندار اسداباد هم مربوط به 3 ماه قبل بوده است.
رنجبرزاده با بیان اینکه این تغییر از سوی استاندار با نگاه ارتقا و دمیدن روح جدید و تازه برای کارهای اجرایی شهرستان اسدآباد، گرفته شده و ما هم رضایت داده‌ایم و معتقدم برآیند کار مثبت است. 
وی با اشاره به اینکه این تغییرات را بسیار منطقی اصولی درست و در راستای اهداف پیشرفت و توسعه شهرستان تلقی می‌کنم، افزود: فکر می‌کنیم باید بپذیریم توان‌ها و ظرفیت‌های افراد مقطعی است و تا حدی انسان‌ها می‌توانند برنامه‌هایشان را اجرایی کنند، پس طول عمر 2 تا 3 ساله طول عمر خوبی برای ارزیابی یک فرماندار بود، زمان بسیار مهم است و به سرعت از دست می‌دهیم. 
رنجبرزاده با بیان اینکه نمی‌توانیم بگوییم به علت ضعف مسائل وی، این جابه‌جایی اتفاق افتاده است افزود: مدیریت ارشد استان برای تغییرات باید دستش باز باشد هر کجا صلاح می‌بیندوما هم هرجا به نفع مردم تغییری باشد باید استقبال کنیم.
وی با بیان اینکه استاندار در اینجا بسیار عقلایی عمل کرد، گفت: گزینه‌های مختلفی برای اسدآباد لحاظ شد و نخستين گزینه نیز همین بود که مناسب‌ترین و بهترین بود.
مدیرکل محیط زیست استان نیز باحضور در غرفه همدان پیام با اشاره به اینکه به نظر می‌آید سال‌های گذشته نمایشگاه پررونق‌تر بوده است، گفت: خوشحال هستیم که رسانه‌های استان نسبت به گذشته پررنگ‌تر حضور دارند، رسانه‌های استان قطعات پازل فرهنگ استان را می‌سازند.
محمدرضا محمدی در ادامه در خصوص شرایط تالاب آق‌‌گل ملایر گفت: 8 سال بعد از ورود تالاب آق‌گل به بحران هیچ اتفاقی نیفتاده بود و ما حتی یک پیگیری مکاتبه‌ای هم نداشتیم.
وی با اشاره به اینکه جسته و گریخته مکاتباتی در خصوص حق آبه با استان اراک انجام شده بود افزود: آنهم به تازگی مشخص شده که ثمری نخواهد داشت چون استان مرکزی مدعی شده است که تالاب حوزه آبریز آنها نیست و از سمت استان مرکزی هیچوقت آبی به سمت تالاب نیامده است.
محمدی از مسدود شدن همه چاه‌های غیرمجاز حوزه استان خبر داد و گفت: مقرر شد که شرکت آب منطقه‌ای چاه‌های غیرمجاز حوزه استان همدان را مسدود کند که خوشبختانه امروز همه چاه‌های غیرمجاز حوزه تالاب که تا چند ماه قبل در حال فعالیت بودند مسدود شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: برنامه هوشمند کردن چاه‌های مجاز با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از تخلفات با اضافه برداشت چاه‌های مجاز انجام می‌شود، شرکت آب منطقه‌ای برنامه منسجم و خوبی را در دست اجرا دارد که بخشی از آن محقق شده است. 
محمدی اظهار کرد: سازمان جهادکشاورزی نیز مأمور شده در ارتباط با الگوی کشت هم رژیم آبیاری حوزه تالاب، کارهایی را انجام دهد.
وی افزود: سازمان جهادکشاورزی برنامه سال زراعی آینده را آماده کرده است که دیگر یونجه با ۴ تا ۵ بار برداشت با شیوه‌های که قبلاً بوده را کشت نکنیم. 
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com