1398-03-191398-03-29bool(false) هيچ‌کس مجوز افزایش قیمت رب ندارد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 خرداد 1398 - شماره 3499
 
امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

Today : Wed, June 19, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85253 تاریخ انتشار:  1397-07-11 - 06:43 تعداد بازدید:  68
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هيچ‌کس مجوز افزایش قیمت رب ندارد

اقتصادی

 رئیس اداره نظارت‌ و بازرسی سازمان صنعت، معدن‌ و‌ تجارت ‌استان همدان با تأکید بر اینکه تولیدی‌های استان اجازه افزایش مجدد قیمت رب گوجه را ندارند، گفت: رب گوجه‌فرنگی تحت تأثیر خروج بی‌رویه گوجه از استان و کشور و با افزایش قیمت گوجه مقداری افزایش قیمت داشت و درخواست تولیدی‌های استان مبنی بر افزایش مجدد قیمت را رد کردیم چرا که مواد اولیه مورد استفاده آنها از قبل خریداری شده و نیاز به افزایش قیمت مجدد نیست.
علیرضا شجاعی اظهار کرد: با اصلاح قیمتی که رسما در کل کشور صورت گرفت، 17 درصد افزایش قیمت روغن خوراکی داشتیم و مشکل کمبودی که در سطح بازار بود با افزایش خروجی تولیدی کارخانه‌های روغن خوراکی مرتفع می‌شود.
وی با اشاره به تغییرات قیمت در حوزه لبنیات، بیان کرد: همه اقلام لبنی افزایش قیمت نداشتند و چند برند لبنی خارج از استان در برخی از محصولات خود تغییراتی دادند که این تغییر قیمت را به سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان منعکس کرده و در حال پیگیری هستیم و این قیمت‌ها اصلاح می‌شود.
شجاعی همچنین با تأکید بر رصد تولیدی‌های استان، اضافه کرد: قیمت لبنیات استان ثبات دارند این درحالیست که قبلا یک افزایش قیمت رسمی صورت گرفت و اخیرا دولت نیز با افزایش قیمت مجدد آنها موافقت کرد تا مشکلات تولیدی آنها برطرف شود.
وی با تأکید بر بازرسی، نظارت، رصد و پایش بازار بر شبکه‌های تولید، توزیع به ايسنا گفت: این بازرسی‌ها شامل کالاهای اساسی و مورد مصرف دائم و روزانه مردم در سبد کالای اساسی خانوار است که از حساسیت بیشتری نسبت به سایر اقلام برخودار هستند و بر همین اساس در اولویت نخست سازمان قرار دارند.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت‌استان همدان تصریح کرد: کود، سم، نهاده‌های دامی، مواد پتروشیمی و ... کالاهای زیربنایی و مواد اولیه گروه تولید به شمار می‌روند که در اولویت بعدی نظارت و بازرسی سازمان قرار می‌گیرند.
وی با بیان اینکه گشت‌های نظارتی با هماهنگی به عهده تعزیرات قرار گرفته است، اظهار کرد: به علت صرفه‌جویی در وقت گشت بازرسی را تعزیرات مدیریت می‌کند و یک اکیپ بازرسی را در اختیار تعزیرات گذاشتیم.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت‌استان همدان یادآور شد: در ایام عید ‌استان همدان در حوزه رسیدگی به شکایات مردمی و سرعت پاسخگویی به شکایات جزء استان‌های برتر شناخته شد و از طرف سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مورد تشویق قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه به طور متوسط روزانه 50 گزارش و 20 شکایت مردمی به دست ما می‌رسد، بیان کرد: بخش اصلی گزارش‌ها عموما گرانی است و زمان پاسخگویی به آن حداکثر تا 24 ساعت در دستور کار بازرس‌ها قرار می‌گیرد که پیگیری آن معمولا یک‌روزه انجام می‌شود و به مدت 10 روز در تعزیرات حکومتی با قرار گرفتن در دستور کار شعبه و ادامه روند رسیدگی به آن، منجر به صدور رأی می‌شود.
شجاعی با بیان اینکه پرونده‌های خاص در زمان جداگانه و بدون نوبت و به طور ویژه مورد بررسی قرار می‌گیرد، به بازرسی‌های فعال در سطح شهر اشاره کرد و گفت: بازرسی‌ها در سطح شهر به طور منظم در حال انجام است و با هماهنگی سازمان جهادکشاورزی، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف با تشکیل تیم‌های تخصصی بازار را رصد و مورد بررسی قرار‌ می‌دهند.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت‌استان همدان با اشاره به اینکه رسانه‌ها مرجع اطلاع‌رسانی مردم هستند، خاطرنشان کرد: مردم به رسانه‌ها اعتماد دارند و آنها با بیان دقیق واقعیات جامعه می‌توانند رسالت خود را در مدیریت افکارعمومی جامعه چه از جانب مردم و چه مسئولان اعمال کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com