پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
شنبه - 31 شهريور 1397 - شماره 3294
 
امروز : يكشنبه ، 1 مهر 1397

Today : Sat, September 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
اجتماعی

سازمانهای مردم نهاد کمک حال دولت در رفع مشکلات است

 سازمان‌های مردم‌نهاد یا سَمَن یا اِن‌جی‌اٌ ها در کلی‌ترین معنای خود، به سازمانی اشاره می‌کند که مستقیماً بخشی از ساختار دولت محسوب نمی‌شود اما نقش بسیار مهمی به‌عنوان واسطه بین فردْ فردِ مردم و قوای حاکم و حتی خود جامعه ایفا می‌کند.
بسیاری از سازمان‌های مردم‌نهاد، غیرانتفاعی و مستقل از دولت هستند و  برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود، نیاز به برقراری روابط سالم و پایاپای با دیگران دارند تا بتوانند صدای خود را به دیگران برسانند..


1397-05-15 - 12:23      ادامه مطلب
معاون اداری، مالی دانشگاه‌های در جمع خبرنگاران اعلام کرد
پيام‌نورهمدان در بين 10واحد برترکشوري


 

 دانشگاه پيام‌نور همدان جزو 10 دانشگاه برتر دانشگاه‌هاي پيام‌نور كشور است.
معاون اداري، مالي و عمراني دانشگاههاي پيام‌نورکشور ضمن تبريك روز خبرنگار در جمع خبرنگاران استان، گفت: دانشگاه پيام‌نور همدان در حوزه آزمايشگاهي زيرساخت‌هاي خوبي دارد تا حدي كه مي‌توانيم اين دانشگاه را جزو 10 دانشگاه برتر كشور بدانيم.


1397-05-13 - 13:46      ادامه مطلب

گذري در سرگذر  روز شنبه نخستين روز كاري هفته در مسير منزل به دفتر كارم در روزنامه براي اطلاع از اوضاع و احوال بازار، گذري در سرگذر كردم تا از قيمت كالاهاي اساسي مورد نياز مردم و تغييرات احتمالي قيمت‌ها در روزها و هفته‌هاي اخير اطلاعات درست و كافي به دست آورم.


1397-05-13 - 13:42      ادامه مطلب
گفتگو با کنکوري‌ها پس از اعلام نتايج
بهتر از اين هم مي‌توانست باشد


 نتایج اولیه کنکور در حالی اعلام شد که عده‌ای را خوشحال و بسیاری را اندوهگین کرد.
برخي‌ها نتایج تلاشهای خود را دیدند و خرسند از رتبه‌ای که کسب کرده‌اند اما عده‌ای هم افسوس زمان و عمر از دست داده خود را می‌کشند
در ادامه با تعدادی از داوطلبان کنکور درباره حال و هوای آنها پس از دیدن رتبه کنکورشان گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌خوانید..


1397-05-11 - 05:45      ادامه مطلب
باز هم همـدان جا ماند
کارشناسان بررسي کنند چرا همدان رتبه برتر کنکور ندارد

 ۲۴ برگزیده کنکور ۹۷ خارج از تهران بودند امسال در حالی نتایج علمی ترین آزمون سراسری ایران روی سایت های خبری نقش بست که  تهران،  خراسان‌‌رضوی و آذربایجان‌شرقی پیشتاز در کسب رتبه برتری ها شدند . در این میان درخشش نام تربت حیریه ، سمنان و قم حایز اهمیت بود اما مناسفانه باز هم همدانی‌ها جا ماندند.  
وقتی اسامی نفرات برتر کنکور سراسری روی سایت ها رفت مشخص شد همدان بار دیگر چون سالهای گذشته  جایی در رتبه‌های برتر نداشت و این مهم هزار و یک سوال را در اذهان مخاطبان ایجاد کرد که لازمه دستیابی به پاسخ آن نشست ها و تحلیل های کارشناسانه و بسیار جدی است


1397-05-10 - 09:54      ادامه مطلب
معاون دادگستری:
کارتن به دست‌های همدان ساماندهی شود


 

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان با بیان اینکه اداره میراث فرهنگی استان متولی ساماندهی مسافرخانه‌ها، هتل‌ها و افراد کارتن به دستی است که در مبادی ورودی شهری اقدام به اجاره منزل خود می‌کنند، گفت: متأسفانه تاکنون اقدام مناسبی در این راستا انجام نشده است.


1397-05-08 - 00:16      ادامه مطلب
سرپرست سازمان مديريت پسماند شهرداري:
همداني‌ها هر روز420 تن زباله توليد مي‌کنند


 

 خبرنگار همدان‌پیام: روزانه 420 تن زباله و پسماند در همدان تولید می‌شود که سهم هر خانواده‌اي در اين راستا 02/3 است.
سرپرست مديريت پسماند شهرداري همدان روز گذشته در نشست خبري با اصحاب رسانه با اشاره به تولید 420 تن زباله در همدان افزود: و شهرداري براي دفع اين زباله‌ها در سال 1396، 140 هزار تومان هزينه کرده است.
 


1397-04-28 - 05:45      ادامه مطلب
يک روانشناس د‌‌ر گفتگو با همد‌‌ان پيام:
پايگاه ايمن و پناهگاه امن كود‌‌كان ايجاد‌‌ كنيد‌‌


 مشكلات كود‌‌ك‌ربايي و كود‌‌ك‌آزاري د‌‌ر سال‌هاي اخير باعث شد‌‌ تا زنگ خطري از کوچه‌ها و خیابان‌های کشور و شهر براي خانواد‌‌ه‌ها و جامعه به گوش رسد‌‌ تا خانواد‌‌‌ه‌ها بیش از پیش به این موضوع د‌‌قت و توجه کنند‌‌.
به همين د‌‌ليل به سراغ یک روانشناس خانواد‌‌ه رفتیم تا توصیه‌های او را د‌‌ر این باره بشنویم و آنها را سرلوحه کار خود‌‌ قرار د‌‌هیم.


1397-04-26 - 09:47      ادامه مطلب

دنیای نماینده‌ها و مسئولان همدانِ قدیم

 در گذشته‌ به نمایندگان مجلس می‌گفتند وکیل. امروزه هم کمابیش این واژه به کار می‌رود. وقتی شخصی در موضوعی به دیگری وکلات می‌دهد در واقع او را جای خود قرار داده و به او اختیار می‌دهد تا هر آن چه درست است را انجام دهد. گفته شده که در یکی از سال‌های پایانی دوره‌های مجلس شورای ملی بحث بر سر این بود که چرا در طول این چند سال نمایندگان همدان چیزی نگفتند؟ و اصلا اثری از آن‌ها در مجلس دیده نمی‌شود؟! یکی برخاسته و گفته بود: من شنیدم که نماینده‌ی همدان یک بار گفت: «آقا؛ از تشنگی مُردیم. یک لیوان آب بیاورید».


1397-04-25 - 05:45      ادامه مطلب
به مناسبت روز دختر
دختران امروز دغدغه‌آينده را دارند

 

ثمين یکی از دختران بود که زودتر از همه شروع به صحبت کرد و می‌گوید: مهمترين دغدغه خود را امنيت مي‌دانم، امنيت برايم از نون شب هم واجب‌تر است و با اين شرايط که اخیراً درکشور پيش‌آمده است از شنيدن اتفاقات ناگوار و آزار و اذيت‌هاي جنسي در مدرسه گرفته تا مرگ كودكان و آزار آنها، به نظرم تأمين امنيت برايم از همه چيز مهمتر است.
 


1397-04-24 - 05:45      ادامه مطلب
3
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com