پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
سه شنبه - 31 فروردين 1400 - شماره 4015
 
امروز : چهارشنبه ، 1 ارديبهشت 1400

Today : Tue, April 20, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
فرهنگی

پیام رهبری 13

خوشبختانه «صندوق توسعه‌ اقتصادى» در سیاست‌ها تصویب شد؛ مجلس شوراى اسلامى آن را قانون كرد. امروز یك ذخیره‌ باارزشى در اختیار مسئولان هست؛ می‌توانند این را در اختیار تولید ملى بگذارند.


1391-02-02 - 01:22      ادامه مطلب

نگاهی به هنر در دوره قاجار از منظر تاثیر بر مخاطب(4)

همدان پیام: احترام و اعجابي که تصاوير فتحعلي شاه در ناظران بر مي‌انگيخت جهانگردان اروپایي را که در اوایل قرن 19 م/ قرن 13 ه.ق به ايران سفر مي‌کردند شگفت زده مي‌کرد.


1391-02-02 - 01:22      ادامه مطلب
معاون حوزه هنری همدان:
تکمیل سینما فلسطین در گرو اختصاص بودجه تکمیلی است

همدان‌پيام: معاون فرهنگی - هنری حوزه هنری استان همدان گفت: تکمیل و اتمام بازسازی سینما فلسطین در گرو تأمین بودجه تکمیلی از سوی استانداری است.


1391-01-31 - 14:52      ادامه مطلب

شرکت کاریکاتوریست‌های ۵۵ کشور دنیا در جایزه جهانی بیداری

همدان‌پیام: مسعود شجاعی‌طباطبایی دبیر بخش کاریکاتور جایزه جهانی بیداری، از شرکت هنرمندان ۵۵ کشور دنیا در بخش کاریکاتور جایزه جهانی بیداری خبر داد.


1391-01-31 - 12:59      ادامه مطلب

موسس اولین انجمن ادبی استان همدان

همدان‌پیام: جواد محقق نویسنده، شاعر و روزنامه‌نگار معاصر در سال 1333 در همدان متولد شد.


1391-01-31 - 12:58      ادامه مطلب

نگاهی به هنر در دوره قاجار از منظر تاثیر بر مخاطب(2)

همدان‌پیام: تشبيه فرزندان به ثمر و ثمره در نوشته‌هاي وقايع نگران دربار قاجار درباره پسران و دختران فتحعلي شاه اندک نيست. «فتحعلي شاه» در واقع اندرز عمّ خويش، آغا محمدخان، در باره ضرورت يگانگي و همبستگي طوايف قاجار و نيز ايجاد طبقه‌اي از شاهزادگان را آويزه گوش کرده بود.


1391-01-31 - 12:56      ادامه مطلب

اخبار کوتاه 1483

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان: دومین اکسپوی همدان، تیرماه برگزار می‌شود
همدان‌پيام: مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از برگزاری دومین نمایشگاه و فروشگاه آثار هنرمندان هنرهای تجسمی (اکسپو) استان در تیرماه سال‌جاری خبر داد.


1391-01-31 - 12:55      ادامه مطلب

اول ارديبهشت سالروز خالق بوستان و گلستان

همدان‌پیام: اول ارديبهشت روز سعدي است. شاعري که شعرش چه خوش بر سر در سازمان ملل مي‌درخشد.


1391-01-31 - 12:51      ادامه مطلب
گفتگو با عکاس قدیمی شهر نهاوند
مردم جلوي عكاسي‌ام صف مي‌كشيدند

همدان‌پیام: عكاسي از يادگاري‌هاي ماندگار انسان در طول تاريخ بوده است. گاهي يك عكس قديمي مي‌تواند سند معتبري باشد براي يك اتفاق يا مرحله تاريخي…


1391-01-31 - 02:53      ادامه مطلب

مسابقات قرآنی دانشجویان در همدان آغاز شد

همدان‌پیام: بیست و هفتمین دوره مسابقات قرآنی دانشجویی منطقه 2 کشور در دانشگاه بوعلی سینای همدان برگزار شد. ولی ‌فقیه در استان در این آیین  گفت: دانشجویان باید به دو وظیفه اصلی خود یعنی تدبر عمیق و عمل به آیات قرآن جامه عمل بپوشانند.
آیت‌ا... غیاث‌الدین ‌طه‌محمدی با بیان اینکه فعالیت در حوزه قرآنی دارای ابعاد وسیعی است، اظهار داشت: کسانی که در خدمت قرآن هستند باید عزم خود را در راستای نجات سخنان وحی از مظلومیت و غربت بوجود آمده جزم کنند؛ چرا که بر اساس سخنان پیامبر بزرگ اسلام مردم قرآن را پشت سر انداخته‌اند.
وی افزود: از نگاه فلسفه الهی عالم امکان شامل واجب الوجود و ممکن الوجود می‌شود؛ یعنی خدای متعال به هیچ موجودی نیازمند نیست اما تار و پود سایر مخلوقات از فقر و احتیاج تنیده شده است.
نماینده ولی ‌فقیه در همدان اظهار کرد: اگر انسان می‌خواهد به فقر واقعی خود پی ببرد باید به تفکر و تلاوت مدبرانه قرآن بپردازد؛ چرا که معامله با سخنان وحی لایه‌های فقر انسان را به وضوح نشان می‌دهد.
وی گفت: بر اساس برخی از آیات قرآن کریم اگر انسان‌ها با این کتاب آسمانی به شکل واقعی مأنوس شوند می‌توانند علاوه بر کارهای خارق‌العاده دنیایی در زمین کار خدایی کنند.
محمدی ادامه داد: رشته‌های مختلف قرآنی از قبیل ترتیل، قرائت، تجوید، تفسیر و... مقدمه تفکر در آیات و رنگ و بوی قرآنی گرفتن است و نباید تنها به این امور اکتفا کرد.
وی اهل‌بیت (ع) را قرآن ناطق دانست و بیان کرد: قرآن با تمام عظمت و مفاهیم بلند خود در وجود اهل بیت پیامبر بزرگ اسلام حل شده است و کتاب قرآن به عنوان قرآن صامت تلقی می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان گفت: نماز راه ارتباط انسان با خداوند و تلاوت قرآن نیز کلید ارتباط پروردگار با بندگانش است.
وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: هر عبادتی که بدون تفکر باشد بی‌ارزش است لذا دانشجویان باید به دو وظیفه اصلی خود یعنی تدبر عمیق و عمل به آیات قرآن جامه عمل بپوشانند.
 دانشگاه‌ها به اساتید بسیجی نیاز دارند
رئیس دانشگاه بوعلی سینا نیز در این آیین گفت: فعالیت اساتید بسیجی تربیت درست و معنوی نسل جوان را به همراه داشته و دانشگاه‌ها به چنین افرادی نیاز دارند.
به گزارش فارس، محمد‏‏علی زلفی‌گل، اظهار داشت: طبق توصیه‌های عالمان و دانشمندان علوم دینی مانند علامه جعفری باید از خداوند متعال قبل از درخواست نعمت‌های مادی و معنوی ظرفیت پذیرش آن نعمت را طلب کنیم؛ زیرا تحقق این مهم سعادت انسان و پیشرفت فرد در همه ابعاد را به همراه دارد.
وی عجین بودن با قرآن را از نعمت‌های بزرگ الهی برشمرد و افزود: قرآن متعلق به خالق انسان‌هاست؛ لذا برنامه حیات بخش و متعالی خداوند برای زندگی درست افراد در این کتاب تبیین شده است. رئیس دانشگاه بوعلی سینا تصریح کرد: امروز تمام دشمنان اسلام تلاش می‌کنند که با اهانت به مقدسات و اعمال سلطه در کشورها وحدت مسلمانان را خدشه‌دار کنند و بین آحاد مختلف مردم تفرقه ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه قدرت نرم قرآن بسیار زیاد است، گفت: جمهوری اسلامی ایران با تأسی از آیات روح بخش کلام وحی و تقدیم هزاران شهید در دفاع مقدس علی‌رغم تحریم، جنگ نظامی و تهاجم فرهنگی دشمنان دارای قدرت نرم فوق‌العاده‌ای است و امروز در حوزه فضایی، هسته‌ای و سایر علوم جزو کشورهای قدرتمند تلقی می‌شود.
زلفی‌گل تأکید کرد: دشمنان امروز نظام جمهوری اسلامی در مناطق مختلف جهان با ابزارها و روش‌های نرم خود را به عنوان حامیان حقوق بشر و دموکراسی معرفی می‌کنند تا نفوذ خود را بر فکر و اندیشه مردم قالب کنند اما بیداری مردم و قدرت نرم ایران اسلامی موجب خنثی شدن توطئه دشمنان شده است.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در سال 2011 با دارا بودن بیش از 60 هزار مقاله رتبه نخست علمی را در منطقه به دست آورد و در حال حاضر نیز در حوزه نانوتکنولوژی جزو 10 کشور برتر دنیا هستیم.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا عنوان کرد: در عصر حاضر استکبار و ایادی کفر به دنبال ایجاد تفرقه در بین مسلمانان و توهین به اعتقادات ما است؛ بنابراین بیان قومیت‌گرایی، مکتب عجم و عرب و همچنین تفاوت قائل شدن بین شیعه و سنی از دیگر حربه‌های دشمن است که متأسفانه توسط مردم در داخل کشور رخ می‌دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های امروز ما به اساتیدی نیاز دارند که قاری و حافظ قرآن باشند و به لحاظ علمی نیز مدارج بالای علمی را طی کرده باشند.
زلفی‌گل در پایان تأکید کرد: فعالیت اساتید بسیجی علاوه بر ایجاد پناهگاه معنوی در دانشگاه‌ها موجب تأثیر مثبت بر روی دانشجویان به لحاظ روحی و روانی و تربیت درست نسل جوان به طور مضاعف می‌شود.


1391-01-31 - 02:47      ادامه مطلب
725
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com