پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
دو شنبه- 30 مهر 1397 - شماره 3319
 
امروز : دوشنبه ، 30 مهر 1397

Today : Sun, October 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
حوادث

قتل با سلاح گرم در نمايندگي خودرو

 معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی همدان گفت: درگیری سه تن در نمایندگی خودرو منجر به مرگ یک تن به دلیل ضربات چاقو و مجروح شدن یک نفر دیگر به علت اثابت گلوله شد.


1397-06-04 - 06:00      ادامه مطلب

برادر شهید با اهدای عضو به 4 نفر زندگی بخشید


 برادر یک شهید که در سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود با اهدای عضو به چهار تن حیات دوباره بخشید.
مسئول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: هفته جاری یک مرد حدود 44 ساله هنگام تردد با موتورسیکلت در مسیر روستایی کبودرآهنگ، به خاطر تاریکی هوا با تلی از خاک برخورد کرد.
به گزارش ایرنا، مجید حمیدی افزود: فرد مجروح به بیمارستان بعثت همدان منتقل شده و به علت خونریزی شدید مغزی، تلاش ها برای نجات وی از مرگ مغزی بی نتیجه ماند.
ویاظهار داشت: این موضوع از طریق تیم پزشکی به خانواده بیمار اطلاع رسانی شده و از آنها خواسته شد برای اهدای عضو این فرد رضایت دهند.
حمیدی ادامه داد: پس از رضایت اعضای این خانواده، بیمار مرگ مغزی به بیمارستان سینا تهران منتقل شده و مورد عمل جراحی قرار گرفت.
وی بیان کرد: 2 کلیه، قلب و کبد این بیمار به افراد نیازمند پیوند عضو اهدا و همچنین از بافت های کوچک بدن (نسوج) این فرد برای پیوند بهره گرفته شد.
حمیدی توضیح داد: نسوج بیمار از بدن برداشته شده و پس از فراهم آوری به افراد دارای معلولیت نظیر قرنیه چشم، کوتاهی استخوان، غضروف و پوست پیوند زده می شود.


1397-05-27 - 06:00      ادامه مطلب

برنامه نویس همدانی شبکه یک نهاد دولتی را مختل کرد

 رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: یک مرد مسلط به برنامه نویسی به علت اختلافات مالی، شبکه داخلی یک نهاد دولتی را مختل کرد.
 


1397-05-23 - 09:31      ادامه مطلب
گودبرداری غیر اصولی جان ۴کارگر نهاوندی را گرفت
بازداشت پیمانکار و‌ناظر

 نهاوند-خبرنگار همدان پیام: روز گذشته آوار شدن ساختمان فرسوده در حال گود برداری جان ۴ گارکر نهاوندی را گرفت.
پیش از ظهر دیروز چهارشنبه ۱۷ مرداد حادثه ناگوار در گود برداری ساختمانی در نهاوند رخ داد.


1397-05-20 - 08:54      ادامه مطلب

کشف و ضبط اشیای تاریخی در استان همدان با تلاش نیروهای یگان حفاظت استان همدان اشیای تاریخی با قدمت دوران هخامنشی، اسلامی، زندیه و ایلخانی کشف و ضبط شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، سردار سرتیپ دوم پاسدار امیر رحمت‌اللهی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، یکشنبه 14 مرداد با بیان این مطلب گفت: «مأموران یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان در ادامه روند دستگیری قاچاقچیان اموال تاریخی و به محض کسب اخبار واصله از دوستدارن میراث فرهنگی مبنی وقوع حفاری غیرمجاز و خریدو فروش مقادیری اشیای عتیقه در شهرستان اسدآباد، ضمن تشکیل تیم ویژه عملیات نسبت به بررسی و شناسایی هویت افراد دخیل در امر قاچاق اشیای تاریخی اقدام کردند.»
او افزود: «آن‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت حمایتی مراجع قضایی و انتظامی ضمن مراجعه به منزل متهمان در دوعملیات مجزا ابتدا 20 قطعه سکه تاریخی، تعدادی انگشتر و سنگ‌های قیمتی، یک دستگاه فلزیاب، تعدادی نارنجک جنگی و دستبند و در عملیات دیگر 18 قطعه ظروف سفالی مطالعاتی، مواد منفجره و مقادیری ابزار و ادوات حفاری غیرمجاز کشف و ضبط  کردند.»
او افزود: «در پی کارشناسی‌های فنی انجام پذیرفته از سوی کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان همدان، اصالت بخشی از اشیای مکشوفه تأیید و قدمت آنها دوران هخامنشی، اسلامی، زندیه و ایلخانی تخمین زده شد.»
سردار رحمت الهی خاطرنشان کرد: «افراد دستگیر شده به همراه پرونده تشکیل شده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی استان تحویل شدند.»


1397-05-16 - 21:16      ادامه مطلب

عملیات‌های اطفاء حریق آتش‌نشانان در همدان با رشد ۱۷۱ درصدی روبه‌رو است


 در تیر ماه امسال عملیات‌های اطفاء حریق آتش‌نشانان ۱۷۱ درصد رشد داشته است.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش نشانان همدان در اولین ماه از تابستان امسال بیش از 800 عملیات را به سرانجام رسانده‌اند.


1397-05-09 - 05:45      ادامه مطلب

مرگ د‌‌ر فرماند‌‌اری همد‌‌ان


 مد‌‌یر روابط عمومی فرماند‌‌اری شهرستان همد‌‌ان از مرگ یکی از افسران کاد‌‌ر حراست فرماند‌‌اری خبر د‌‌اد‌‌.
علی بابایی د‌‌ر تشریح این خبر اظهار کرد‌‌: صبح روز گذشته -یکشنبه 24 تیرماه- یکی از افسران کاد‌‌ر حراست فرماند‌‌اری همد‌‌ان د‌‌ر پایان زمان شیفت خود‌‌ هنگامی که قصد‌‌ ترک محل خد‌‌مت خود‌‌ را د‌‌اشت د‌‌ر اتاق نگهبانی ناگهان مورد‌‌ اصابت گلوله‌ای که به صورت اتفاقی از سلاح وی شلیک شد‌‌ه، قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه این حاد‌‌ثه د‌‌لخراش د‌‌ر زمان بسیار کوتاهی رخ د‌‌اد‌‌ه است، افزود‌‌: متأسفانه با توجه به اینکه گلوله به سینه افسر کاد‌‌ر حراست اصابت کرد‌‌ه بود‌‌ و د‌‌ر همان د‌‌قایق اول نیروهای اورژانس واقع د‌‌ر ایستگاه پاستور خود‌‌ را به فرماند‌‌اری رساند‌‌ند‌‌ اما همکار 45 ساله ما که حد‌‌ود‌‌ 5 سال د‌‌ر خد‌‌مت فرماند‌‌اری همد‌‌ان بود‌‌، جان خود‌‌ را از د‌‌ست د‌‌اد‌‌.
بابایی د‌‌ر پاسخ به سوال خبرنگار که آیا احتمال خود‌‌کشی وجود‌‌ د‌‌اشته است؟ گفت: به طور قطع این شایعه صحت ند‌‌ارد‌‌ و با توجه به شناخت و صمیمیتی که با وی د‌‌اشتم، می‌گویم خیر این حاد‌‌ثه، اتفاقی ناگوار و د‌‌لخراش بود‌‌.
تعد‌‌اد‌‌ی از اهالی محل و کسبه همجوار فرماند‌‌اری حاد‌‌ثه د‌‌یروز را به عنوان خود‌‌کشی فرد‌‌ مورد‌‌نظر شایع کرد‌‌ه بود‌‌ند‌‌.


1397-04-26 - 09:45      ادامه مطلب

کشف جسد حلق آویز شده در همدان

فرمانده انتظامی شهرستان همدان از کشف جسد حلق‌آویز شده یک جوان از پایه‌های دکل برق در این شهرستان خبر داد.


1397-04-04 - 05:45      ادامه مطلب

شنا کردن در سد های همدان ممنوع است

 رئیس هیات نجات غریق و غواصی همدان با بیان اینکه شنا کردن در تمامی سدها و آبگیرهای این استان ممنوع است نسبت به شناکردن در آب های آزاد این استان هشدار داد.


1397-03-27 - 05:45      ادامه مطلب

مرگ کوهنورد لرستانی پس از سقوط از ارتفاعات کوه گرین نهاوند

 مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان نهاوند گفت: عملیات 8 ساعته جستجو و انتقال کوهنورد لرستانی در کوهستان گرین پایان یافت.


1397-03-27 - 05:45      ادامه مطلب
2
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com