پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
دوشنبه - 29 مرداد 1397 - شماره 3271
 
امروز : سه شنبه ، 30 مرداد 1397

Today : Mon, August 20, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
گردشگری

رسانه ها در برجسته سازی رویداد همدان 2018 تاثیرگذار هستند

 آیین گرامیداشت هفته خبرنگار در یادمان عین‌القضات برگزار شد . شهردار همدان در این مراسم گفت: رسانه ها بازوی توانمند در برجسته سازی و معرفی هرچه بهتر ظرفیت های گردشگری این شهر در رویداد "همدان 2018" هستند.
 عباس صوفی افزود: شهر همدان امسال میزبان 2 رویداد مهم آسیایی و جهانی در حوزه گردشگری است و باید از توانایی رسانه ها در معرفی ظرفیت ها و مزیت های همدان به بهترین نحو استفاده کرد.


1397-05-17 - 08:00      ادامه مطلب

تکمیل سایت موزه میدان مرکزي شهر تا پایان سال

 مدیر منطقه یک شهرداری همدان با بیان اینکه در نظر داریم ایجاد سایت ـ موزه را تا پایان سال به اتمام برسانیم، گفت: با تحویل پروژه از سوی میراث فرهنگی شهرداری با سرعت عمل وارد کار اجرایی می‌شود.


1397-05-16 - 21:19      ادامه مطلب
از اين باند پروازي بلند نمي‌شود
بازگشت تعطيلي به فرودگاه همدان


 پروازهای همدان به کیش ، همدان به مشهد و همدان به تهران و بالعکس تعطیل شد و در این بازار تعطیلی ها  پرواز نخستین گروه حجاج همدانی به سرزمین وحی که قرار بود صبح روز 14 مرداد  انجام شود، با 7 ساعت تاخیر در فرودگاه همدان  انجام شد. در حال حاضر موسم حج موجب شده است تا پرواز حجاج استان کردستان نیز از همدان انجام می‌شود این اتفاق می توانست موجب شود ظرفیت پروازی  فرودگاه همدان به استان های مجاور معرفی شود اما نه تنها  این اتفاق نیوفتاد بلکه درست در این زمان فرودگاه همدان عملا تعطیل شد .


1397-05-16 - 21:15      ادامه مطلب
بازخورد نشست با معاون اول رئیس جمهور
همه دستگاه‌های ملی کشور بایدبرای معرفی همدان تلاش کنند


 رويداد همدان2018 به‌عنوان پايتخت گردشگري كشورهاي آسيايي فرصتي كم نظير براي معرفي بهتر و مناسب تر تاريخ، تمدن و فرهنگ ايراني به جهان است.
■ آثار تاريخي و فرهنگي، مشاهير و صنايع دستي همدان از جمله جاذبه هاي فراوان اين استان در حوزه گردشگري است كه لازم است همه دستگاه هاي ملي كشور براي معرفي اين ظرفيت ها اقدامات ويژه انجام دهند.
■ ايران از جاذبه هاي فراواني در بخش گردشگري برخوردار است و رويداد همدان 2018 نه تنها براي اين استان بلكه مي تواند براي كل ايران فرصت مغتنمي در جهت معرفي ظرفيت هاي گردشگري باشد .


1397-05-15 - 12:05      ادامه مطلب
طرح وزارتخانه شدن گردشگری منتظر تایید شورای نگهبان
۳ ماه تا اعلام وزیر گردشگری


 مدیرکل امور مجلس سازمان میراث فرهنگی گفت: اگر شورای نگهبان به طرح وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی ایرادی نگیرد یک ماهه این طرح تعیین تکلیف و سه ماهه وزیر معرفی خواهد شد.


1397-05-11 - 05:45      ادامه مطلب

رويداد 2018هنوز در ابتداي راه است

 همدان به عنوان كهن‌ترين شهر دنيا و توانمندترين زيستگاه بشري از لحاظ آثار باستاني و نشانه‌هاي فرهنگي (بيش از 1800 ابنيه و اثر باستاني و فرهنگي) در سال 2018 ميلادي از سوي سازمان‌هاي بين‌المللي در امور گردشگري به عنوان پايتخت گردشگري آسيا تعيين شد و «همدان 2018» نام گرفت.
 قرار است به همين مناسبت و در تاريخ‌هاي معيني كه از شهريورماه شروع مي‌شود، برنامه‌هاي متنوعي در همدان اجرا شود.


1397-05-11 - 05:45      ادامه مطلب

محصولات استان را با نشان "همدان2018"صادر کنيد

 « برنامـــه‌های رویــداد "همدان2018" باید مردم‌محور باشد و به برگزاری مراسم افتتاحیه در یک سالن نباید اکتفا کرد.»
معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با عنوان این مطلب گفت: «می توانیم طوری برنامه ریزی کنیم که بر روی بسته بندی محصولات و کالاهای تولیدی استان همدان، برند این رویداد نصب شود.»


1397-05-09 - 05:45      ادامه مطلب

موزه هگمتانه آماده بازگشایی شد

 بازسازی و مرمت سایت موزه تپه باستانی هگمتانه به اتمام رسید.
معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به اینکه مرمت آثار باستانی برنامه مستمر این اداره است و ربطی به رویداد «همدان 2018» ندارد، گفت: امسال از اعتبارات استانی و ملی که برای استان همدان در نظر گرفته شده، برای مرمت آثار باستانی هزینه شده و این بودجه برنامه مستمر سالانه است و در جریان انتخاب همدان 2018 هزینه‌ایی به این اداره پرداخت نشده است
 


1397-04-31 - 08:58      ادامه مطلب

ثبت دو اثر از مؤلف مشهور همدانی در فهرست بین‌المللی حافظه جهانی

دو اثر خواجه‌‌رشیدالدین‌ فضل‌ا... ‌همدانی مؤلف و وزیر مشهور همدانی‌ شامل «وقفنامه ربع رشیدی» و «جامع‌التواریخ» به عنوان میراث مستند ایرانی در فهرست بین‌المللی حافظه جهانی به ثبت رسیده است.
عضو کمیته ملی حافظه جهانی در دومین کارگاه کمیته حافظه جهانی استان، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مهمی که یونسکو دنبال می‌کند ثبت میراث مستند است که برنامه‌های زیادی برای این امر دارد و در استان نیز در این حوزه ثبت‌های زیادی صورت گرفته است.


1397-04-30 - 05:45      ادامه مطلب

دبیر کل سازمان جهانگردی به همدان مي‌آيد


 دبیر کل سازمان جهانگردی، به طور رسمی از حضور خود در ایران برای اجلاس جهانی جهانگردی خبر داده است .
استاندار همدان با اعلام این خبر گفت: زوراب پولولیکاسویل ( Zurab POLOLIKASVIL) در نامه ای به طور رسمی  خطاب به علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور در پاسخ به دعوت برای حضور در چهلمین اجلاس جهانی جهانگردی چنین نوشت :
"جنابعالی
قدردانی عمیق خود را به سازمان میراث فرهنگی ،دست اندرکاران گردشگری و سازمان گردشگری ایران (ICHTO) برای دعوت اعضای سازمان ملل متحد برای حضور در چهلمین مجمع عمومی سازمان ملل متحدعنوان می کنم .
اینجانب می خواهم به سازمان گردشگری ایران برای میزبانی این رویداد مهم در شهر زیبای همدان تبریک بگویم.
باعث افتخار بنده است که بازدید رسمی خود را از تهران به اطلاع شما برسانم. جهت به رسمیت شناختن اهمیت این رویداد معاون دبیرکل این جانب آقای Jaime Alberto Cabal Sanclemente و اعضای هیئت رئیسه UNWTOمن را به جلسات همدان همراهی خواهند کرد.
UNWTO همچنان متعهد به حمایت از فعالیت های سازمان گردشگری ایران است و ما منتظر همکاری مداوم جهت  ارتقاء پتانسیل گردشگری به منظور ایجاد صلح، رفاه و آسایش همگانی هستیم.
جنابعالی لطفا ارادت اینجانب را پذیرا باشید.
محمد ناصر نیکبخت در ادامه عنوان کرد : پس از ارسال این نامه رسمی حضور دبیرکل سازمان ئجهانی جهانگردی در همدان قطعی شده است و این مهم بیانگر آن است که باید از فرصت برگزاری این نشست در همدان بیشترین بهره برداری را در راستای معرفی پتانسیل های گر دشگری انجام شود .
استاندار همدان عنوان کرد :   پس از رایزنی های متعدد  ؛ همدان توانست برای نخستین بار به نمایندگی از ایران ، امتیاز میزبانی از  چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در سال 2018 (آبان 1397) را به خود اختصاص دهد .
وی عنوان کرد : از اینرو پس از ارائه پیشنهاد و پیگیری های مجدانه از سوی استان همدان ؛ با پیگیری های لازم شرکت سیاحتی علیصدر و حمایت  سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری میزبانی همدان از این نشست در سال 2018 قطعی شد.»
استاندار همدان  ادامه داد: «این پیگیری‌ها که در بیست‌ودومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری و در شهر چنگدوی چین به‌نتیجه رسید، توانست برای همدان  آغاز راهی پرثمر و بااهمیت برای گردشگری ایران و استان همدان باشد.»
نیکبخت با بیان اینکه  برگزاری این نشست مهم نیازمند همکاری همه‌جانبه بخش دولتی و خصوصی است، تصریح کرد: «  برنامه های مدونی در این زمینه ترسیم شده است و هدف در استان به این صورت در نظر گرفته شده است که با برنامه‌ریزی دقیق و با بهره‌گیری از فرصت برگزاری برنامه‌های بین‌المللی، جاذبه‌ها و ظرفیت‌های کشورمان را به دنیا معرفی کنیم.»
گفتنی است،  اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری متشکل از بخش‌های خصوصی و دانشگاهی هر کشور است که ازسوی سازمان دولتی و متولی حوزه گردشگری در هر کشور به سازمان جهانی گردشگری معرفی می‌شوند. درحال‌حاضر اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری 493 عضو هستند که جمهوری اسلامی ایران نیز 12 عضو دارد که شرکت سیاحتی علیصدر یکی از این اعضاست که توانست برای تصاحب امتیاز میزبانی از اجلاس جهانی جهانگردی در همدان نقش تاثیر گذاری را ایفا کند.
 


1397-04-29 - 05:45      ادامه مطلب
2
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com