1397-06-241397-07-03bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
سه شنبه - 3 مهر 1397 - شماره 3296
 
امروز : سه شنبه ، 3 مهر 1397

Today : Tue, September 25, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه ایران پلاست
کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
گردشگری

دبیر کل سازمان جهانگردی به همدان مي‌آيد


 دبیر کل سازمان جهانگردی، به طور رسمی از حضور خود در ایران برای اجلاس جهانی جهانگردی خبر داده است .
استاندار همدان با اعلام این خبر گفت: زوراب پولولیکاسویل ( Zurab POLOLIKASVIL) در نامه ای به طور رسمی  خطاب به علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور در پاسخ به دعوت برای حضور در چهلمین اجلاس جهانی جهانگردی چنین نوشت :
"جنابعالی
قدردانی عمیق خود را به سازمان میراث فرهنگی ،دست اندرکاران گردشگری و سازمان گردشگری ایران (ICHTO) برای دعوت اعضای سازمان ملل متحد برای حضور در چهلمین مجمع عمومی سازمان ملل متحدعنوان می کنم .
اینجانب می خواهم به سازمان گردشگری ایران برای میزبانی این رویداد مهم در شهر زیبای همدان تبریک بگویم.
باعث افتخار بنده است که بازدید رسمی خود را از تهران به اطلاع شما برسانم. جهت به رسمیت شناختن اهمیت این رویداد معاون دبیرکل این جانب آقای Jaime Alberto Cabal Sanclemente و اعضای هیئت رئیسه UNWTOمن را به جلسات همدان همراهی خواهند کرد.
UNWTO همچنان متعهد به حمایت از فعالیت های سازمان گردشگری ایران است و ما منتظر همکاری مداوم جهت  ارتقاء پتانسیل گردشگری به منظور ایجاد صلح، رفاه و آسایش همگانی هستیم.
جنابعالی لطفا ارادت اینجانب را پذیرا باشید.
محمد ناصر نیکبخت در ادامه عنوان کرد : پس از ارسال این نامه رسمی حضور دبیرکل سازمان ئجهانی جهانگردی در همدان قطعی شده است و این مهم بیانگر آن است که باید از فرصت برگزاری این نشست در همدان بیشترین بهره برداری را در راستای معرفی پتانسیل های گر دشگری انجام شود .
استاندار همدان عنوان کرد :   پس از رایزنی های متعدد  ؛ همدان توانست برای نخستین بار به نمایندگی از ایران ، امتیاز میزبانی از  چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در سال 2018 (آبان 1397) را به خود اختصاص دهد .
وی عنوان کرد : از اینرو پس از ارائه پیشنهاد و پیگیری های مجدانه از سوی استان همدان ؛ با پیگیری های لازم شرکت سیاحتی علیصدر و حمایت  سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری میزبانی همدان از این نشست در سال 2018 قطعی شد.»
استاندار همدان  ادامه داد: «این پیگیری‌ها که در بیست‌ودومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری و در شهر چنگدوی چین به‌نتیجه رسید، توانست برای همدان  آغاز راهی پرثمر و بااهمیت برای گردشگری ایران و استان همدان باشد.»
نیکبخت با بیان اینکه  برگزاری این نشست مهم نیازمند همکاری همه‌جانبه بخش دولتی و خصوصی است، تصریح کرد: «  برنامه های مدونی در این زمینه ترسیم شده است و هدف در استان به این صورت در نظر گرفته شده است که با برنامه‌ریزی دقیق و با بهره‌گیری از فرصت برگزاری برنامه‌های بین‌المللی، جاذبه‌ها و ظرفیت‌های کشورمان را به دنیا معرفی کنیم.»
گفتنی است،  اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری متشکل از بخش‌های خصوصی و دانشگاهی هر کشور است که ازسوی سازمان دولتی و متولی حوزه گردشگری در هر کشور به سازمان جهانی گردشگری معرفی می‌شوند. درحال‌حاضر اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری 493 عضو هستند که جمهوری اسلامی ایران نیز 12 عضو دارد که شرکت سیاحتی علیصدر یکی از این اعضاست که توانست برای تصاحب امتیاز میزبانی از اجلاس جهانی جهانگردی در همدان نقش تاثیر گذاری را ایفا کند.
 


1397-04-29 - 05:45      ادامه مطلب
به مناسبت رويداد 2018
محور3 هزار ساله‌ هگمتانه - نوشیجان را جهانی کنید


 استان ما سال‌هاست که منتظر یک اثر برای ثبت جهانی است. به هر دری زدیم که یک کاندید جهانی شدن پیدا کنیم اما نشد که نشد.
از گنج‌نامه گرفته تا هگمتانه، همه‌ی گزینه‌ها را آزمودیم، اما موردی که دارای همه‌ مولفه‌های لازم جهانی شدن باشد را تا کنون نیافتیم. برخی کوهستان الوند را پیشنهاد کردند و داد سخن سر دادند که این کوهستان توانمندی‌های لازم برای جهانی شدن را دارد.
 


1397-04-28 - 05:45      ادامه مطلب
رسانه همراه نباشد اطلاع رسانی عقیم است
همدان 2018 تکرار نخواهد شد


 رویدادهای بین المللی گردشگری همدان در سال 2018 یکی از رویدادهای تاثیر گذار نه تنها برای استان بلکه در گستره ملی است . پس از 40 سال میزبانی از اجلاس جهانی سهم همدان شهری تاریخی در کشور ایران می شود و در همین زمان به یک باره قرعه به نام همدان می افتد و پایتخت گردشگر ی آسیا عنوانی می شود بر پیشانی این شهر . گفتن از این اتفاقات آسان است اما تفسیر و توضیح این فرصت هر کارشناس کاربلدی را به وجد می آورد . در این میان بر هیچ کس پوشیده نیست برای به وجد آوردن جامعه و انعکاس ظرفیت ها نقش رسانه ها بی بدیل است و به عبارتی لازم است نقش بی بدیل رسانه در معرفی همدان 2018 را جدی گرفته شود.


1397-04-25 - 05:45      ادامه مطلب
جانشين سفير برزيل در همدان:
پس از ميليون‌ها سال عليصدر هيجان انگيز است

واقعا بعد از بازدید غار علیصدر تحت تاثیر قرار گرفتم ، در طول اقامتم در ایران یک چنین غاری را ندیده بودم . در خصوص برنامه ریزی این رویداد میتوانم بگویم تا به اینجا خوب برنامه ریزی شده بود .
وی عنون کرد: مردم مهربان و مهمان‌نوازی دارید و این نشان میدهد که شهر همدان می تواند یک شهر موفق در حوزه گردشگری باشد.
قطعا وقتی به کشورم برگردم به مردم ارمنستان خواهم گفت شهر همدان مقصد خوبی برای گردشگران خواهد بود


1397-04-24 - 05:45      ادامه مطلب

سال طلاییِ باستان شناسی همدان

حدود یک سده از نخستین کاوش‌های باستان شناسی علمی در ایران و همدان می‌گذرد.


1397-04-04 - 05:45      ادامه مطلب
فرصت سوزی در جام جهانی روسیه
متولیان گردشگری ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ خواب ماندند!

 سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی گردشگری ایران از فرصت حضور در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ عقب ماند و نتوانست در این رویداد فرصت‌های گردشگری کشورمان را جهان معرفی کند.


1397-03-30 - 05:45      ادامه مطلب

تابستان امسال 3هتل درهمدان افتتاح مي‌شود

 معاون سرمایه‌گذاری اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان از افتتاح سه هتل طی دو ماه آینده در همدان خبر داد و گفت: یک مهمان‌پذیر و دو مجتمع گردشگری نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.


1397-03-30 - 05:45      ادامه مطلب
مراکز اقامتی پر شد :
میزبانی از۲۵۷۳ گردشگر در تعطیلات فطر

 در تعطیلات عید فطر امسال ۸۶۵۰۰ نفر از موزه ها و اماکن تاریخی، جاذبه های طبیعی و جاذبه های انسان ساخت استان همدان بازدید نموده اند.


1397-03-27 - 05:45      ادامه مطلب

قیمت سفرهای نیمه خرداد همراه با تب

 بازار سفرهای داخلی و خارجی که پس از تعطیلات نوروز تحت تاثیر نوسانات ارز و جو اقتصادی حاکم بر کشور دچار رکود شده بود، اینک به تبِ تعطیلات نسبتا طولانی نیمه خردادماه دچار شده و با افزایش نرخ بویژه در مسیرهای پرسفر خارجی روبرو شده است، هرچند رئيس هیات مدیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران معتقد است؛ این تب یکی دو روزه بوده و اکنون درحال افت است.


1397-03-12 - 05:45      ادامه مطلب
کارشناس معماری و شهرسازی می گوید :
اعمال طرح ترافیک و تعیین جامعه هدف در ارم ضروری است

برخی از همدانی ها تصور میکنند که قرار است بلوار ارم پیاده راه شود این را می توان از گفت و شنودهای همشهریان در سطح شهر استنباد کرد ،


1397-03-10 - 05:45      ادامه مطلب
5
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com