پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 دي 1397 - شماره 3390
 
امروز : جمعه ، 28 دي 1397

Today : Fri, January 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
تحلیل
صمدآقا، انگشت مقامات و چشم مردم

 صمد يا به قول خودش «صمد آقا» را اکثريت ايرانيان مي‌شناسند. صمد با بازي «پرويز صياد» شخصيت اصلي مجموعه فيلم‌هايي است که اغلب خود پرويز صياد کارگردان و نويسنده آن‌ها بوده است.


1397-07-12 - 06:00      ادامه مطلب
تحریم های هسته ای از آغاز تا صدور قطعنامه

 ساختار ظالمانه تحریم‌های بین‌المللی که به بهانه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای طی یک دهه گذشته بر کشورمان تحمیل شده‌بود، سرانجام پس از 2 سال گفت وگوهای فشرده و هدفمند و اجرایی سازی برجام فروپاشید تا فصل تازه‌ای در روابط ایران و جهان گشوده شود.


1397-07-11 - 06:41      ادامه مطلب
دنياي فرداي نوجوان‌ها را چه كسي مي‌سازد


  تازه آغاز فصل رويش دانش و سالتحصيلي جديد است. شايد هنوز دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصيلي فرصت پيدا نكرده‌آند نام معلمان و دبيران خود را با تلفظ صحيح به خاطر بسپارند. هنوز آغاز راهي بس دشوار و نفس‌گير است.


1397-07-11 - 06:40      ادامه مطلب
دفاع دیرهنگام از نظم لیبرال


 سخنرانی رئيس جمهور در سازمان ملل، بیانیه ای در دفاع از نظم بین الملل لیبرال بود. قرائت این بیانیه از طرف کشوری چون ایران که در چند دهه اخیرمورد شدیدترین فشارهای ناظم و ارکان این نظم قرار داشته و از دیگر سو، در شمار مهمترین چالشگران آن محسوب می شده، قابل تامل بود. کمتر کسی انتظار داشت که ایران تا این حد از حقوق بین المللی و احترام به قواعد بین المللی سخن بگوید.


1397-07-08 - 06:00      ادامه مطلب
احزاب و توسعه سیاسی در ایران


 توسعه سیاسی یکی از مسائلی است که امروزه در کشور ما مطرح است و یکی از مولفه های اساسی توسعه سیاسی احزاب هستند که با کارکرد خود به حفظ و تثبیت نظام سیاسی کمک می کنند .


1397-07-07 - 22:01      ادامه مطلب
تحریم های اقتصادی اوایل انقلاب

 تحریم علیه ایران به مجموعه اقداماتی از سوی قدرت های جهان اطلاق می شود که در جهت مجازات حکومت ایران با وادار کردن این کشور به انجام یا عدم انجام عملی به کار گرفته شده است.


1397-07-04 - 06:00      ادامه مطلب
مشكلات اقتصادي رفتارهاي فرهنگي را تغيير مي‌دهد

 در نظام اجتماعي بشر بسياري رفتارهاي فرهنگي در حوزه‌هاي گوناگون، تابع و متغيرهاي هم هستند و در واقع جامعه در تمام حركت‌ها و تصميمات كه از سطوح بالا براي بهبود شرايط يا تغيير برنامه‌ها انجام مي‌شود، بهم وابسته است.


1397-07-03 - 22:17      ادامه مطلب
تحمیل جنگ ناعادلانه و قطعنامه ناعادلانه

 ایران که تا قبل از پیروزی انقلاب به عنوان یک قدرت منطقه‌ای حافظ منافع غرب تلقی می‌شد و به عنوان مانعی در برابر نفوذ و گسترش کمونیسم بود، با پیروزی انقلاب اسلامی با ارائه الگوی جدیدی در سیاست خارجی خود، با شعار «نه شرقی نه غربی» استراتژی وابستگی را به استراتژی عدم تعهد تغییر داد .در دوران هشت سال دفاع مقدس، در میان رزمنده‌ها و حتی مردمان عادی، ارزشهایی حاکم شد که می‌توان ریشه‌های آن را در انقلاب‌اسلامی جست‌وجو کرد. در جنگ نابرابر ایران با تکیه بر رشادت و ازخود گذشتگی نیروهای مردمی، ارتش و سپاه پاسداران هشت سال جانانه دفاع کرد و بدون آن که یک وجب از خاک کشور را به دشمن واگذار کند در سال ۱۳۶۷ قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفت. 


1397-06-31 - 14:32      ادامه مطلب
کلاف پیچیده حقوق‌های نجومی

  وقتی در سال ۹۵ دیوان محاسبات کشور صحبت از رسانه‌ای کردن نام حقوق بگیران نجومی کرد، واکنشهای سیاسی بسیاری شکل گرفت. در همان زمان و همسو با بحثی که دیوان به راه انداخته بود این رسانه نیز به تعدادی از حقوق‌های نجومی مدیران استانی پرداخت و با به تصویر کشیدن تنها دو فیش حقوق اتهامات زیادی را از طرف نهادها برای خود ایجاد کرد.


1397-06-27 - 06:00      ادامه مطلب
از قانون مرده تا قانون سخت‌گیرانه

 تحریم حد واسط جنگ و بی‌عملی است؛ یعنی در شرایطی که دولتی یا دولت‌هایی بخواهند بدون درگیری نظامی، دولت دیگری را به خاطر رفتار یا سیاست خاصی و برای تغییر آن رفتار یا سیاست تحت فشار قرار دهند، به تحریم روی می آورند در واقع، تحریم یکی از مکانیزم‌های تغییر توازن میان هزینه‌ها و منفعت‌های انواع خاصی از رفتارها و رویکردها در سیاست خارجی است. هدف تحریم، افزایش هزینه‌های کشور هدف و کاهش منفعت‌های تعقیب عمل خاصی توسط آن است. از این جهت، تحریم کننده یا تحریم کنندگان معمولاً بر این باور هستند که در صورتی که شما بتوانید هزینه و فایده رهبران یک دولت را دسنکاری کنید، می توانید شیوه رفتار آنها را تغییر دهید. در واقع فرض بر این است که دولت ها بازیگرانی عقلانی اگر متحمل هزینه شوند در رفتار خود تجدید نظر می کنند.


1397-06-26 - 23:51      ادامه مطلب
4
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com