1397-07-191397-07-29bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
یکشنبه - 29 مهر 1397 - شماره 3318
 
امروز : يكشنبه ، 29 مهر 1397

Today : Sun, October 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
یادداشت
خبرنگار، اينجا، آنجا، همه جا و هيچ كجا ديده نمي‌شود!


  يك روز شلوغ و پرسروصدا؛ خيلي‌ها دارند داد مي‌زنند و خيلي‌ها هم دلشان مي‌خواهد داد بزنند.
هر كسي يك چيزي و متني نوشته كه يا توي جيب شلوارش جا خشك كرده و يا توي دست عرق‌كرده‌اش داره مچاله مي‌شه. پس كي نوبت من مي‌شه؟ كي بايد داد خودمو بزنم؟ اين متنو كجا بايد بخوانم؟  امروز مثلاً روز خبرنگاره، دلمان خوش، چند ساله اينكاره‌ايم و هيچ كسي هم تا حالا از ما نپرسيده، خرت چند؟!


1397-05-10 - 05:45      ادامه مطلب
فرماندار جدید و آینده ملایر


 با معرفی فرماندار جدید شهرستان ویژه ملایر، تکلیف مدیریت این شهرستان بزرگ با ظرفیت های مهم مشخص شد تا مسیر توسعه آن با قدرت وقوت بیشتری طی شود.
باب ا... فتحی که خود از مدیران مجرب و در عین حال خوشفکر و آینده نگر به حساب می آید، در حالی سکان هدایت این شهرستان را برعهده گرفته که اولویت های تعریف شده و تلاش ها و اقدامات رضایی، فرماندار سابق نگاه مثبت افکار عمومی شهرستان رابه خود جلب نمود و باعث گردید امیدواری ها به آیندت این شهرستان افزایش یابد.


1397-05-09 - 05:45      ادامه مطلب
اين كلاه شرعي بانك بر سر هر مسلك و مرام و ديني گشاد است در شرايط امروز جامعه كشورمان كمتر كسي است كه (پيه) يك يا چند بانك به تنش نخورده باشد و معضل بدهكاري به بانك‌ها در قبال دريافت تسهيلات مسكن، كارآفريني، توليد و هزاران گرفتاري مبتلابه اجتماعي، كابوس سرسام‌آوري است كه همه عمر همراه و هم‌خواب هر يك از آدم‌هاي جامعه ماست.


1397-05-09 - 05:45      ادامه مطلب
حرف دل ملت ايران در پاسخ قاطع سردار انقلابي روز پنجشنبه 04/05/97 سردار سليماني، فرمانده سرافراز نيروي قدس سپاه سخنراني مهمي در اولين يادواره شهداي عمليات رمضان در حسينيه امام خميني شهر همدان ايراد كردند.
اين سخنراني تأثير مهمي در صحنه جهاني، منطقه‌اي و ملي ايجاد نمود.
اولين پيام مهم سخنان سردار سليماني پاسخ قاطع به ياوه‌گويي‌هاي رئيس‌جمهور و مقامات آمريكا بود كه نسبت به ايران اسلامي بيان شده بود.
پيام سردار سليماني حرف دل ملت مسلمان و انقلابي ايران بود كه ملت مسلمان ايران بر خود باليدند و احساس عزت و عظمت نموده‌اند و اين سخنان دل دشمنان اين ملت را به لرزه انداخت.


1397-05-08 - 05:45      ادامه مطلب
انتخابات خانه احزاب؛یک پرسش و چند راهکار  بار دیگر و به رسم هرچندسال یکبار! انتخابات خانه احزاب ، همزمان با تاسیس این خانه در همدان برگزار شد.
سالیان سال است که احزاب ما در رویای خود به داشتن یک اتاق مشورت و مشارکت در سیاستگذاری های کلان و گفتمان سیاسی پیرامون مسایل و مشکلات کشور و استان و شهر دل خوش کرده اند و تاکنون این رویا محقق نشده و یا در بدو امر به خاموشی گرائیده است.


1397-05-08 - 00:09      ادامه مطلب
دهه کرامت و درس‌هايي از کريمان اول ماه ذي‌القعده‌الحرام مصادف است با ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) که به حق کريمه اهل بيت لقب گرفته است.
بانوي بزرگواري که علماي و فضلاي حوزه علميه قم همواره خود را ريزه‌خوار خان نعمت او مي‌دانند. و حوزه علميه شريف قم در جوار بارگاه ملکوتي آن بانوي گرانقدر ارج و اعتبار بيشتري به خود گرفته است.


1397-05-03 - 21:01      ادامه مطلب
پدیده شوم احتکار و ضعف نهادهای نظارتی


 در شرایط ناپایدار پس از خروج آمریکا از برجام و نوساناتی که در بازار ارز و طلا و به دنبال آن به هم خوردن تعادل در بازار، بار دیگر شاهد پدیده شوم احتکار هستیم که در کنار اتفاقات نامیمونی چون خرید نامتعارف سکه و وارد کردن خودرو می تواند پیامدهای بدی برای اقتصاد کشور داشته باشد.
این حرکت نابخردانه که بر اساس آموزه های دینی نیز کاملا حرام و  نوعی دستبرد زدن به بیت المال است، در حالی توسط برخی افراد سودجو و فرصت طلب  صورت می گیرد که بیش از هر زمان نیاز به همکاری و همراهی به ویژه از ناحیه فعالان اقتصادی هستیم.
البته این اقدام توسط برخی از افراد که دستی در اقتصاد و بازار دارند، صورت گرفته است وگرنه عمده فعالان اقتصادی به خوبی شرایط را درک کرده و از چنین حرکت هایی دور هستند. اما اقدام عده ای قلیل نیز می تواند وضعیت اقتصادی را با تلاطم و نوساناتی مواجه و اقشار آسیب پذیر را در تهیه کالاهای مورد نیاز خود دچار مشکل  کند.
نکته قابل تأمل‌تر اما ضعف در نظارت ها و برخوردهای ناکافی با این افراد است. در حالی که نهادهای نظارتی در چنین شرایطی بیشتر باید وارد میدان شده و زمینه های هر گونه سودجویی از جمله انبار کردن کالاهای مورد نیاز مصرف کننده و احتکار را از بین ببرند.
چه بسا این پدیده در سطح استان نیز هر چند به شکل موردی و پراکنده مشاهده گردد. از این رو انتظار می رود دستگاههای نظارتی در استان با جدیت بیشتر موارد را شناسایی و برخوردهای لازم با افراد و گروههایی که دست به چنین اقدامی می زنند، داشته باشند.
به طور قطع بروز مشکلات اقتصادی در جامعه ریشه در عوامل درونی و بیرونی دارد  که در جای دیگری باید به آن پرداخته شود و به ویژه مسئولان و دست‌اندرکاران امر پاسخگوی افکار عمومی باشند و اطلاع رسانی لازم صورت گیرد، اما اینکه عده ای از فضای به وجود آمده سوء استفاده کنند و بخواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند، نه تنها با منافع ملی و مصالح نظام ناسازگار است، بلکه باید با اینگونه اقدامات به موقع برخورد شود تا مشکل دیگری به مشکلات فعلی افزوده نشود.
به هرحال نگرانی هایی که مردم بابت احتکار اموال و کالاها دارند باید جدی گرفته شود و نهادهای نظارتی با اقدامات بیشتری در این زمینه داشته باشند تا نه تنها از شیوع این پدیده جلوگیری شود، بلکه اساسا زمینه هرگونه اقدام نابخردانه که منجر به بروز مشکل در بازار می شود، از بین برود و ریشه این پدیده شوم خشکانده شود. 


1397-04-31 - 09:08      ادامه مطلب
اين داستان همان علاج واقعه بعد از وقوع است خوشبختانه نهضت مبارزه با گرانفروشي و احتكار، كم‌كمك دارد در جامعه شكل مي‌گيرد و چنانچه همه مردم اين قضيه را جدي بگيرند، به يك فرهنگ درست تبديل مي‌شود. در همين ارتباط است كه تمام تيتر اول اخبار مطبوعات ريز و درشت كشورمان اين روزها حكايت از عزم جزم رؤساي سه قوه جمهوري اسلامي براي ريشه‌كن ساختن عادت غلط احتكار و گرانفروشي دارد.


1397-04-30 - 05:45      ادامه مطلب
رويكرد تعاملي تسريع پيشرفت تويسركان هفته گذشته همدان‌پيام ميهمان حبيب موميوند، فرماندار تويسركان بودند. آنچه كه در اين ديدار موميوند راز موفقيت خود در شهرستان مي‌دانست، چيزي جز تعامل مثبت و سازنده با نماينده عملگراي اين حوزه، محمدمهدي مفتح نبود.
نماينده فعلي تويسركان و نماينده اسبق رزن در مجلس شوراي اسلامي جزو نمايندگان باسابقه مجلس است كه بيش از 20 سال در حوزه قانونگذاري فعاليت كرده است و همچنين از محبوبيت در استان و شهرستان حوزه انتخابيه برخوردار است؛ زيرا مفتح در انتخابات اسفند سال 93 مجلس براي بار دوم از حوزه انتخابيه تويسركان با بيشترين آرا به مجلس راه يافت. فردي كه ترجيح مي‌دهد بدون هياهوهاي رسانه‌اي و حاشيه‌سازي‌هاي معمول در مجلس و در حوزه انتخابيه براي مردمي كه به او اعتماد كرده‌اند، كار كند و اين رمز موفقيت و اعتماد چندين‌باره مردم به وي مي‌باشد.
كمتر نمايند‌اي در مجلس وجود دارد كه بتواند 6 دوره نمايندگي را تجربه كند و همچنان پرتوان و پر انرژي به كار خود ادامه دهد. مفتح بعد از محمدرضا باهنر كه 7 دوره نماينده بود، ركورددار است.
ويژگي ديگر مفتح شيوه اعتدالي وي است علي‌رغم تعلق داشتن اين چهره به طيف اصولگرايي مفتح تعامل خوبي با طيف‌هاي سياسي مختلف دارد و بويژه در دوره‌ دولت روحاني اين تعامل سازنده با مسئولان دولتي همواره برقرار بوده است و وي با نوبخت، معاون رئيس‌جمهور و رئيس برنامه و بودجه و وزرا ارتباط كاري خوبي دارد كه از قبل اين تعامل سازنده شهرستان تويسركان بودجه‌هاي خوبي دريافت كرده و در راه پيشرفت قدم‌هاي مطمئني برداشته است. از طرفي اين نماينده اين ارتباط بسيار خوبي با مسئولان شهرستاني و استاني نيز دارد و اين امر نيز يكي از دلايل موفقيت و محبوبيت مفتح است. از طرفي موميوند با سابقه 25 ساله مديريتي از حدود يكسالي كه فرمانداري تويسركان را به عهده گرفته است با برقراري يك رابطه خوب و سازنده با نماينده شهرستان توانسته در جوّي آرام و بدون حاشيه‌سازي‌هاي افراد و گروه‌ها و رسانه‌ها به موفقيت‌هايي خوبي در خدمت به اهالي شهرستان شريف تويسركان و پايتخت گردوي ايران به دست آورد.
اين دو چهره كمتر اهل رسانه‌اي شدن هستند و معتقد هستند كه به عمل كار برآيد به سخنداني نيست و به دور از شعار و حرف مشغول خدمت صادقانه به مردم شريف تويسركان هستند. البته اين به معناي بي‌توجهي اين دو چهره عملگرا به اهالي رسانه نيست. كما اينكه انجام اين ديدار به درخواست موميوند بود كه همدان‌پيامي‌ها ميهمان شهرستان تويسركان شدند. در دستورات ديني ما هم آمده است كه بايد مردم را با رفتار و كردار خويش به خوبي‌ها و مسائل ديني دعوت كرد. «كونوا دعاه الناس بغير السنتكم» مردم را به غير از زبان (عمل) دعوت كنيد.
اين روزها برخي نمايندگان و يا مديران بيش از آنكه عمل كنند و خدمت حرف مي‌زنند و شعار مي‌دهند و يا وعده‌هاي آنچناني و غيرعملي به مردم مي‌دهند. وعده‌هايي كه گفته‌اند هزار وعده خوبان يكي وفا نكند.
و يا درگير حاشيه‌سازي‌هاي بي‌مورد مي‌شوند كه وقت و توان آنان را مي‌گيرد و از خدمتگزاري صادقانه به مردم عزيز بازشان مي‌دارد ولي مديراني چون موميوند شيوه تعامل مؤثر و مثبت با نماينده شهرستان و ساير مديران بالا دستي را سرلوحه كار خود قرار داده‌اند كه نتايج خوبي نيز براي مردم شهرستان به دنبال داشته است و قطعاً در آينده نيز بيش از پيش در پيشرفت تويسركان تأثيرگذار خواهد بود و اين تعامل دوطرفه بين مفتح و موميوند، الگوي مناسبي براي ساير مديران و نمايندگان نيز مي‌تواند باشد.
 


1397-04-28 - 05:45      ادامه مطلب
ضرب الاجل استاندار رو به پایان است مدیران گزارش دهند


 چندی پیش استاندار همدان در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتي با ابراز ناخرسندي از بي‌تفاوتي برخي دستگاه‌ها در جذب اعتبارات، گفته بود: "مدير دستگاهي که نتواند اعتبار معين شده را تا تاريخ 31 تيرماه جذب کند، خدا را گواه مي‌گيرم او را از رتبه و مسئوليت استاني برکنار مي‌کنم".  نیکبخت در همان جلسه تأکید نمود که "با تمام نداري‌ها دولت اين اعتبارات را در اختيار دستگاه‌ها قرار داده، اما اگر اعتبارات جذب نشود اين چنين مديراني به درد استان نمي خورند".


1397-04-28 - 05:45      ادامه مطلب
11
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com