1397-05-171397-05-27bool(false) 1397-05-171397-05-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
شنبه - 27 مرداد 1397 - شماره 3268
 
امروز : شنبه ، 27 مرداد 1397

Today : Sat, August 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
یادداشت
ضرب الاجل استاندار رو به پایان است مدیران گزارش دهند


 چندی پیش استاندار همدان در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتي با ابراز ناخرسندي از بي‌تفاوتي برخي دستگاه‌ها در جذب اعتبارات، گفته بود: "مدير دستگاهي که نتواند اعتبار معين شده را تا تاريخ 31 تيرماه جذب کند، خدا را گواه مي‌گيرم او را از رتبه و مسئوليت استاني برکنار مي‌کنم".  نیکبخت در همان جلسه تأکید نمود که "با تمام نداري‌ها دولت اين اعتبارات را در اختيار دستگاه‌ها قرار داده، اما اگر اعتبارات جذب نشود اين چنين مديراني به درد استان نمي خورند".


1397-04-28 - 05:45      ادامه مطلب
برخي مشكلات اجتماعي كه «د‌‌ُم» مي‌‌شوند‌‌ و مي‌مانند‌‌ برخي مشكلات اجتماعي علاوه بر اينكه با هويت نامعلوم خود‌‌ قلب و روح آد‌‌مي را مي‌آزارد‌‌، خود‌‌ به خود‌‌ به زائد‌‌ه اضافي و د‌‌م ماند‌‌ني تبد‌‌يل مي‌شود‌‌ و بد‌‌ون اينكه هيچ فرد‌‌ حقيقي و حقوقي موافق و راضي به آن باشد‌‌، همه جا هست و به ظاهر هم كاري نمي‌شود‌‌ يا به راحتي نمي‌شود‌‌ با آن كرد‌‌.
 اين زائد‌‌ه‌هاي د‌‌ُم‌مانند‌‌ اجتماعي يكي مثل نان خشكي‌ها و ضايعات جمع‌كن‌ها كه هميشه و همه جا و د‌‌ر خلوت‌ترين روز و ساعت آد‌‌م‌ها با وانت‌بارها و جيغ‌وبيغ‌هاي مزاحم خود‌‌ روي اعصاب مرد‌‌م راه مي‌روند‌‌ و يكي هم همين فروشند‌‌ه‌هاي به ظاهر كاسب و «د‌‌اد‌‌زن»‌ها د‌‌ر بازارهاي شلوغ كه نان حنجره قوي و صد‌‌اي بلند‌‌ خود‌‌ براي جلب مشتري را مي‌خورند‌‌ و اغلب به اصطلاح‌هاي من‌د‌‌رآورد‌‌ي و چاله‌ميد‌‌اني، الفاظ حرمت‌شكنانه و آشكار متلك بار اين و آن مي‌كنند‌‌ و به نوعي مزاحم نواميس مي‌شوند‌‌. البته چنين قاعد‌‌ه غلط و نانوشته‌اي د‌‌ر جامعه ما د‌‌ستاورد‌‌ بيكاري‌ها و اقتصاد‌‌ نابسامان است كه مشاهد‌‌ه مي‌شود‌‌ تعد‌‌اد‌‌ فروشند‌‌گان د‌‌وره‌گرد‌‌ و چرخ به د‌‌ست و وانت‌بارسوار با احتساب جمعيت پاد‌‌وهاي سبزه‌ميد‌‌ان و سرگذر همد‌‌ان و بلكه تمام شهرهاي ايران، بيشتر از جمعيت مصرف‌كنند‌‌ه و مشتري و رهگذران كوچه و بازار مي‌باشد‌‌ و متأسفانه هيچ اراد‌‌ه‌اي هم تاكنون د‌‌ر صد‌‌د‌‌ ساماند‌‌هي و هد‌‌فمند‌‌سازي فعاليت اينگونه مشاغل صد‌‌ د‌‌رصد‌‌ رابطه‌اي و مزاحم برنيامد‌‌ه است. حد‌‌اقل اين است كه مغازه‌د‌‌اران و صاحب‌كاران بازار سبزه‌ميد‌‌ان و سرگذر را با قاطعيت مي‌توان مجاب ساخت تا افراد‌‌ي كه به كار مي‌گمارند‌‌، صلاحيت‌هاي لازم را د‌‌اشته باشند‌‌ و د‌‌ر خلال د‌‌اد‌‌زد‌‌ن‌هاي خود‌‌، حريم رهگذران و مشتريان را نگه د‌‌ارند‌‌.
چند‌‌ وقت پيش د‌‌ر بازار شبانگاهي سرگذر يك خانم سن‌وسال‌د‌‌ار و محترم كه به زحمت چرخ‌د‌‌ستي خود‌‌ را حمل مي‌كرد‌‌، عاجزانه از كارگر د‌‌اد‌‌زن يك ميوه‌فروشي كه با بساط خود‌‌ نيمي از گذرگاه را هم سد‌‌ كرد‌‌ه بود‌‌، مي‌خواست تا بغل گوش او تا چند‌‌ لحظه‌اي كه مشغول جد‌‌ا كرد‌‌ن ميوه (خيار) مي‌باشد‌‌، كمي آرام‌تر د‌‌اد‌‌ بزند‌‌، اما آن جوان غافل و كم‌جنبه با وقاحت تمام زل زد‌‌ه بود‌‌ توي چشم آن خانم و صد‌‌اي خود‌‌ را لحظه به لحظه بلند‌‌تر مي‌كرد‌‌. يك بند‌‌ه خد‌‌ايي هم كه شاهد‌‌ اين صحنه تأسف‌انگيز بود‌‌، مي‌گفت: «اگر بخواهيم د‌‌ر حمايت اين خانم به صاحب مغازه و اين آقاي د‌‌اد‌‌زن اعتراض كنيم، بايد‌‌ شكم خود‌‌ را براي نيش چاقوي آنان آماد‌‌ه سازيم.»
خب چنين فضا و چنين استنباطي از تعامل مرد‌‌م اصلاً زيبند‌‌ه جامعه اسلامي و فرهنگ غني ايراني نيست و چنانچه اصلاح نشود‌‌، به يك غد‌‌ه سرطاني تبد‌‌يل خواهد‌‌ شد‌‌.
وانت‌باري‌ها و نان خشكي‌ها را هم مي‌توان با نصب شماره و پلاك و مجوزهاي معمول، مجاب ساخت كه د‌‌ر هر ساعت از روز و د‌‌ر كوچه و پس‌كوچه‌هاي نسبتاً آرام، مزاحم استراحت خانواد‌‌ه‌ها نشوند‌‌. گويا همين سال قبل بود‌‌ كه با اطلاع‌رساني‌هاي بسيار قانون حقوق اجتماعي و ضرورت اجراي آن توسط د‌‌ولت اعلام شد‌‌، وليكن به نظر مي‌آيد‌‌ قانون حقوق اجتماعي بي‌سروصد‌‌ا به حال خود‌‌ رها شد‌‌ه است.
 


1397-04-26 - 09:36      ادامه مطلب
حمایت از سرمایه گذاری جدیت در رفع موانع توسعه است


 تأکید فرماندار تویسرکان بر حمایت از سرمایه گذاران که در نشست اختصاصی با همدان پیام عنوان شد، نگاههای امیدوارانه  به آینده شهرستان را تقویت می کند. نگاههایی که مومیوند  با بیان این نکته که تویسرکان در مسیر توسعه قرار دارد، بر آن صحه گذاشته است.
ارتباط سرمایه گذاری با توسعه، موضوعی روشن و غیر قابل انکار است که کارشناسان و فعالان اقتصادی بارها بر آن تأکید نموده و چاره بسیاری از مشکلات ئ گره های کور در اقتصاد را ورود جدی سرمایه گذاران و فعال شدن بخش خصوصی دانسته اند.
تویسرکان و بسیاری دیگر از شهرستان های استان که به نوعی در حال توسعه محسوب می شوند، با موانع ریز و درشتی در مسیر پیشرفت مواجه هستند که این موانع با سرمایه گذاری رفع می شود.
فرماندار تویسرکان با دقت نظر و شناخت کامل از مسائل و چالش ها و توجهی که به اهمیت سرمایه گذاری به عنوان یکی از عوامل توسعه اقتصادی، دارد با صراحت و قاطعیت از ارائه تسهیلات لازم در زمینه سرمایه گذاری گفته و بر حمایت از سرمایه گذاران تأکید نموده است.
این رویکرد چناچه حفظ و تقویت شده، در عرصه عمل نیز شاهد بروز و ظهور آن باشیم صد البته که روند توسعه شهرستان با استعداد تویسرکات سرعت خواهد گرفت.
این رویکرد حتی می تواند به عنوان یک نمونه در سایر نقاط استان نیز اشاعه پیدا کرده، نوعی همت همگانی در جهت حمایت از سرمایه گذاری های خرد و کلان شکل بگیرد.
توجه به چنین موضوع مهمی و دعوت رسمی از سرمایه گذاران جهت نقش آفرینی در اقتصاد شهرستان تویسرکان توسط مدیر سیاسی شهرستان علاوه بر اینکه برگرفته از نگاه توسعه گرا بوده و  نشان از نوعی دغدغه توسعه دارد، با همکاری و همراهی بخش های مختلف در شهرستان می تواند زمینه ساز شرایطی باشد که رشد و توسعه تویسرکان ر ا تسهیل نماید.
به هرحال اهمیت سرمایه گذاری در رشد اقتصادی از یکسو د شرایط ومقتضیات شهرستان های در حال توسعه ای مثل تویسرکان ایجاب می کند که اهتمام خاصی به این مقوله گردد تا در سایه این سرمایه گذاری ها فضای کسب و کار بهبود یافته،  شاهد رونق اقتصادی باشیم.


1397-04-25 - 05:45      ادامه مطلب
همدان را كوچك نكنيم

 رويداد 2018 براي همدان فرصت بسيار مغتنمي است تا بتوانيم ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي پايتخت تاريخ و تمدن ايران‌زمين را در تمامي زمينه‌ها از جمله فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي به رخ جهانيان بكشيم و به درستي عظمت و بزرگي اين استان كه به بلنداي الوند هميشه سرافراز است را نشان دهيم.


1397-04-25 - 05:45      ادامه مطلب
افزایش 9/6 درصدی تولید آب در همدان

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به افزایش 9/6 درصدی تولید آب نسبت به هفته گذشته گفت: به دلیل گرمای هوا و افزایش مسافران در تعطیلات عید فطر این میزان مصرف آب افزایش یافته است.


1397-04-04 - 05:45      ادامه مطلب
توسعه گردشگری استان را جدی بگیریم

یکی از زیرساخت ها مهم استان در حوزه گردشگری است که البته جزء اولویت های توسعه نیز محسوب می شود.


1397-04-04 - 05:45      ادامه مطلب
ضعف اطلاع رسانی استانداری و بی‌اعتمادی به خبرنگاران

 چندی است صدای رسانه در استان کوتاه شده و کمتر مدیر و مسئولی به این رکن حتی توجه می‌کند. انتظار از دولت دوزادهم بیش از این بود که خود منجر به صدای کوتاه رسانه شود و قلم روزنامه‌نگاران را  لرزان کند.


1397-03-30 - 05:45      ادامه مطلب
هزينه‌هاي زندگي قطره قطره جمع شود تا دريا شود

 به سلامتي دولت الكترونيك و ورود بخش‌هاي خصوصي به چرخه خدمات‌رساني عمومي، اين روزه از صفر تا صد هزينه‌هاي زندگي از جيب خود مردم پرداخت مي‌شود، چه بخشي از اين هزينه‌هاي ريز و درشت، تأمين درآمد براي همان دستگاه خدمات‌رسان باشد.


1397-03-30 - 05:45      ادامه مطلب
فساد در کمین رینگ سوم همدان

یکی از تبعات اقتصادی و اجتماعی اجرای رینگ سوم شهر همدان، افزایش قیمت زمین در گستره وسیعی از اطراف این حلقه شهری است.


1397-03-27 - 05:45      ادامه مطلب
توسعه گرا يا محافظه کار

 زمزمه‌هايي از تغيير مديريت مجموعه‌هاي مختلف در شهرداري همدان شنيده مي‌شود ظاهراً بخش‌هايي از مديريت‌هاي اين شهرداري و زيرمجموعه‌هاي آن در شرف تغيير و تحولات است.


1397-03-12 - 05:45      ادامه مطلب
4
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com