1398-07-131398-07-23bool(false) 1398-07-131398-07-23bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
سه شنبه - 23 مهر 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 23 مهر 1398

Today : Tue, October 15, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
اخبار آنلاین

تبلیغات جشنواره در همدان پرشورتر باشد

 دبیر بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با بيان اينكه هرسال به کمیت ایده‌های زیبایی‌شناسانه و ترکیبی نیاز داريم تا تئاتر از حالت خشک به سیستم هنری بدل شود، گفت: خواسته من از همدان اين است كه برای تبلیغات پرشورتر به دنبال جذب امکانات باشد.


1397-07-22 - 17:47      ادامه مطلب

ایرانیان با 400 موکب در مسیر پیاده روی اربعین حسینی

 همدانی ها در اربعين حسيني با برپايي 10 موكب از مرزهاي ايران تا حرم امام حسين(ع) از زائران پذيرايي مي‌كنند كه يكي از آنها موكب‌ سيد الشهدا (موقعيت سردار شهيد همداني)‌ است.


1397-07-22 - 17:39      ادامه مطلب

شایع‌ترین سرطان‌ها بین همدانی‌ها

  سرطان معده و روده از شایع‌ترین انواع سرطان در بین مردم همدان و ایران است.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به شایع‌ترین نوع سرطان در سطح استان و کشور، گفت: در رتبه‌های بعدی سرطان ریه، پستان در بانوان و مثانه از شایع‌ترین انواع سرطان احشایی و سرطان پوست شایع‌ترین سرطان غیراحشایی در کشور و استان هستند.
حبیب‌اله موسوی‌بهار در رابطه با علت عمده ابتلای افراد به انواع مختلف سرطان بیان کرد: مصرف دخانیات علت اصلی ابتلا به سرطان است و در مراحل بعد استفاده نادرست و زیاد از سموم و کودهای شیمیایی کشاورزی از دیگر دلایل ابتلای افراد به سرطان به شمار می‌رود.
موسوی‌بهار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با بیان اینکه شایع‌ترین علائم بروز سرطان، کاهش قابل توجه وزن است، عنوان کرد: دیدن خون در مدفوع، سخت شدن درمان زخم‌های پوستی، عادت‌های نامرتب ماهیانه در بانوان، لمس توده‌های عجیب در سینه، چسبناک و قرینه نبودن سینه بانوان از جمله علائم شایع در گونه‌های متفاوت سرطان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با مرگبار دانستن این بیماری تصریح کرد: بعد از بیماری‌های قلبی- عروقی، سکته‌های مغزی، بیماری‌های ریوی و تصادفات، سرطان علت مرگ‌ومیر را در بین افراد به خود اختصاص داده است.


1397-07-17 - 06:00      ادامه مطلب

نرخ خدمات رایانه‌ای ثابت ماند


 نرخ ارائه خدمات رایانه‌ای در همدان با وجود رشد هزینه‌های دیگر افزایشی نیافت و اعضای اتحادیه با قیمت‌های سابق به ارائه خدمت پرداختند.
 رئیس اتحادیه تجهیزات فنی‌ و رایانه‌ای شهرستان همدان گفت: بخش قابل توجهی از افزایش قیمت کالاها به دلیل هجوم به بازار بود که باعث ایجاد یک حباب در قیمت‌ها شد.
غلامرضا وحیدی‌منش در گفت وگو بافارس،بابیان اینکه تأثیر تورم بر قیمت‌ها مشخص است، افزود: بازار ما چندان گسترده نیست و مدیریت تقاضاها می‌توان بر این وضعیت احاطه کامل پیدا کرد.
رئیس اتحادیه تجهیزات فنی‌ و رایانه‌ای همدان با اشاره به اینکه قطعات رایانه، لب‌تاپ و سایر دستگاه‌ها با توجه به رشد قیمت ارز افزایش یافت، تصریح کرد: این افزایش قیمت ناگزیر بود اما ما از افزایش نرخ خدمات خودداری کردیم.
 


1397-07-14 - 06:00      ادامه مطلب

30 درصد صندلی‌های دانشگاه پیام‌نور همدان خالی است


 رئیس دانشگاه پیام‌نور استان همدان گفت: در سالتحصیلی جاری، 2910 نفر در دانشگاه‌های پیام‌نور استان همدان در مقطع کارشناسی پذیرفته شدند.
صفی‌ا... صفایی اظهار کرد: در سالتحصیلی‌جاری 2910 نفر در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های پیام‌نور استان همدان پذیرفته شدند که تا 9 مهرماه، 55 درصد این تعداد در دانشگاه‌ها ثبت‌نام کردند که تا 15 مهرماه مهلت مراجعه پذیرفته‌شدگان وجود دارد.وی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه 439 نفر نیز در مقطع ارشد دانشگاه‌های پیام‌نور پذیرفته شدند، تصریح کرد: 30  درصد از صندلی‌های دانشگاه پیام‌نور خالی هستند که این مسأله گواه از کم شدن دانشجویان در سطح استان است.رئیس دانشگاه پیام‌نور استان همدان بیان کرد: از آنجایی که 99 درصد دانشجویان پیام‌نور بومی هستند، این دانشگاه بدون خوابگاه هستند.


1397-07-12 - 06:00      ادامه مطلب

قیمت ارز حتما پایین می‌آید

 رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت، قیمت ارز حتما پایین می‌آید.


1397-07-09 - 06:00      ادامه مطلب

نجات3بيمار با اهداي عضو بانوی اسدآبادی


 سرپرست دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گفت: اعضای بدن یک مادر مرگ مغزی در یکی از روستاهای این شهرستان به سه بیمار نیازمند پیوند عضو اهدا شد.
فرید یوسفی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: کبد و 2 کلیه این بانوی مرحومه با رضایت خانواده به بیماران نیازمند پیوند زده شد و جان سه بیمار را نجات داد.
وی با بیان اینکه این مورد ششمین اهدای عضو صورت گرفته در شهرستان اسدآباد است ادامه داد: تاکنون با اهدای عضو در این شهرستان زندگی دوباره به 19 نفر بخشیده شده است.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گفت: بر اساس آمارهای موجود اسدآباد در زمینه اهدای عضو جایگاه نخست استان را دارد.
به گزارش ایرنا، در مجموع امسال 15 مورد اهدای عضو در استان همدان انجام شده است. سال های 94، 95 و 96 به ترتیب 19، 21 و 24 مورد اهدای عضو در استان همدان انجام شد.
هر فردی که دچار مرگ مغزی شود، می تواند جان هشت بیمار را نجات دهد و به بهبودی 53 نوع معلولیت در افراد کمک کند.


1397-07-08 - 06:00      ادامه مطلب

اسامي برگزیدگان جشنواره شهید رجايی در همدان


■ در گروه زیربنایی شاخص عمومی و اختصاصی در بين شرکت‌ها، بانک‌ها و بیمه‌ها، شرکت آب و فاضلاب شهری برتر شد.
■  در گروه زیربنایی شاخص عمومی و اختصاصی از اداره‌کل استاندارد استان

■ در گروه علمی، فرهنگی و آموزشی از اداره‌کل آموزش فنی حرفه‌ای استان به عنوان دستگاه برتر تقدیر شد.


■ اداره بهزیستی همدان دستگاه برتر در مجموع شاخص عمومی و اختصاصی در گروه حمایتی، سلامت و بهداشت معرفي شد.


■ در مجموع شاخص‌های اختصاصی و عمومی از گروه عمومی، اجتماعی و قضایی اداره کل اقتصاد و دارایی، در اجرای شاخص عمومی شرکت توزیع نیروی برق و در اجرای شاخص‌های عمومی سازمان جهاد کشاورزی برتر شدند.


■ اداره کل بیمه سلامت استان در اجرای شاخص عمومی و اداره‌کل بنیاد شهید، اداره کل کمیته امداد امام(ره)، اداره‌کل دامپزشکی در اجرای شاخص اختصاصی دستگاه برتر شناخته شدند.


■ دستگاه‌های برتر در بالاترین رشد نسبت به سال گذشته در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی، شرکت آب و فاضلاب روستایی، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و اداره‌کل پست استان معرفی شدند.


■ در اجرای شاخص‌های ویژه، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، شهرداری همدان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان دستگاه برتر شناخته شدند.


لازم به ذکر است دستگاه‌هایی که همکاری لازم را در اجرای این جشنواره داشتند، تقدیر شدند.


1397-07-07 - 22:03      ادامه مطلب
از این تیم‌ها آبی گرم می‌شود؟!
چشم امید پاس و شهرداری همچنان به آینده

 ماحصل حضور نمایندگان همدان در هفته سوم لیگ دسته دوم فوتبال دو تساوی داخل و خارج از خانه بود تا اوضاعشان آنچنان که باید در گروه‌های خود تعریفی نباشد.
شهرداری این هفته در بوکان و در حضور تماشاگران پرشور تیم سردار، این تیم را متوقف کرد و یک امتیاز سوغات از این شهر تقریبا مرزی به خانه آورد.


1397-07-04 - 06:00      ادامه مطلب
قیمت میوه‌های پاییزی ارزانتر از میوه‌های تابستانی می‌شود
صادرات عامل اصلی گرانی گوجه فرنگی

 قیمت میوه‌های پاییزی ارزانتر از میوه‌های تابستانی خواهد بود.
رئیس اتحادیه میوه و تره بار اظهار داشت: کمبود بار میوه‌های تابستانی و خساراتی که بر آن وارد شد موجب گرانی قیمت میوه در فصل بهار و تابستان شد اما قیمت میوه‌های پاییزی به این روال نخواهد بود.گفت:


1397-07-04 - 06:00      ادامه مطلب
3
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com