جابجایی‌ها در دست بررسی است همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 21 بهمن 1394 - شماره 2569
 
امروز : پنجشنبه ، 22 بهمن 1394

Today : Thu, February 11, 2016
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال 1394 : سال دولت و ملت، هم دلی و هم زبانی
ورود کاربران


انواع چاپ برای کاندیداهای مجلس
تلگرام روزنامه
تلگرام نیازمندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  41417 تاریخ انتشار:  1392-09-25 - 05:45 تعداد بازدید:  822
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آخرین خبرها از تغییر مدیران
جابجایی‌ها در دست بررسی است

اخبار

همدان‌پیام: آخرین خبرها حاکی از آن است که مراسم تودیع و معارفه رسمی معاونان استانداری همدان تا پایان هفته جاری برگزار می‌شود.
پس از روی کار آمدن نیکبخت و آغاز تغییرات نه چندان ناگهانی مدیران استان، استاندار ابتدا دو معاون خود را انتخاب و در مراسمی غیررسمی آنها را در داخل استانداری معارفه کرد تا کار خود را به عنوان سرپرست آغاز کنند. اما نزدیک به 10 روز است که احکام 2 معاونت حوزه سیاسی- امنیتی و توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری آماده است و همه منتظر برگزاری مراسم رسمی معارفه الهی‌تبار و قیاسی هستند. البته بر اساس آخرین اطلاعات قرار است مراسم تودیع و معارفه هفته جاری برگزار شود.
هرچند نیکبخت درباره 2 معاونت عمرانی و برنامه‌ریزی خود تصمیم خود را اعلام نکرده است، اما خبرهای غیررسمی حاکی از آن است که گزینه‌هایی از جمله حسین رجبیان رئیس اسبق سازمان جهاد کشاورزی، حسین علیزاده مدیرکل اسبق راه و شهرسازی و محمودرضا عراقی، مدیرعامل اسبق آب منطقه‌ای استان برای معاونت عمرانی استانداری مطرح هستند.
با این حال یکی از مسئولان استان از معرفی معاون عمرانی استانداری تا پایان این هفته خبر داد.
هرچند منابع رسمی از جمله استاندار هیچ‌گونه اظهارنظری درباره تغییرات نکرده است، خبر غیررسمی دیگر درباره مهمترین معاونت استانداری، یعنی معاونت برنامه‌ریزی است. حوزه‌ای که بیشترین ارتباط را با ادارات و دستگاه‌های اجرایی و مهمتر از همه بحث بودجه خواهد داشت.
کارشناسان بر این عقیده‌اند که تخصص در این حوزه و قدرت تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی دقیق لازمه و البته آینده‌نگری و واقع‌بینی، لازمه فردی است که می‌خواهد سکان برنامه و بودجه استان را به دست بگیرد.
برخی رسانه‌های استان اینگونه خبر داده‌اند که معاون فعلی عمرانی استانداری هم قرار است به صورت موقت سرپرست معاونت برنامه‌ریزی را برعهده بگیرد.
حساسیت‌ معاونت برنامه‌ریزی استان در اوضاع نا به سامان بودجه و اعتبارات در استان بالا رفته است. سر و سامان دادن به این حوزه با آشفتگی که بعد از رفتن نوری از این معاونت ایجاد شد، نیازمند دقت بیشتر است. تخصص و تجربه در این حوزه نمی‌تواند انتظار بالایی از گزینه مورد نظر باشد.
تغییر و تحولات در حوزه فرمانداران هم هنوز در مرحله بررسی گزینه‌ها به سر می‌برد. پیش از این ناصر احمدیان که به سمت مدیرکلی حوزه استاندار معرفی شد، برای فرمانداری همدان مطرح بود، اما مسئولان استان می‌گویند که برای انتخاب فرد مورد نظر برای فرمانداری همدان هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم و در حال بررسی گزینه‌ها هستیم.
با این حال معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان درباره آخرین خبرها از تغییرات مدیران در استان می‌گوید: هنوز در حال بررسی و مطالعه سوابق و عملکرد افراد هستیم.
به گفته رضا قیاسی، هنوز نمی‌توان با قطعیت اظهارنظر كرد؛ چراکه در حال ارزیابی عملکردها و میزان تخصص افراد هستیم. طبیعت کار بر این است که ابتدا افراد مورد ارزیابی قرار گیرند و پس از بررسی توانایی آنها اقدام به تغییر و جابجایی خواهیم کرد.
وي می‌گوید: در تغییرات پیش‌رو به دنبال آن هستیم که رشته تحصیلی افراد را با نوع مأموریت مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم تخصص‌ها را در حوزه‌ها وارد کنیم.
 نظر مشورتی می‌دهیم
نخستین تغییر در سطح مدیران کل در استان همدان که در حوزه آموزش و پرورش اتفاق افتاد، با برخی حاشیه‌ها رو به رو بود. اعتراض نمایندگان استان به هماهنگ نبودن دولت با مجمع نمایندگان در معرفی گزینه موردنظر سبب شد نخستین تغییر استان با تأخیر یک‌هفته‌ای برگزار شود.
حال درباره میزان تأثیر و دخالت نمایندگان در تغییرات مدیران، رئیس مجمع نمایندگان استان می‌گوید: در جابجایی مدیران به دولت نظر مشورتی می‌دهیم.
احمد آریایی‌نژاد در گفتگو با ایسنا گفته است: بخشی از خواسته‌های مردم در قالب قوانین باید به دست مجریان اجرا شود و نمایندگان با رأیی که به وزیر می‌دهند ممکن است در عزل و نصب‌ها نظر مشورتی دهند؛ اما اگر تمام هم و غم خود را برای این کار بگذارند جایگاهشان آسیب می‌بیند چون وظیفه مستقیم‌شان نیست.
وی مهره چینی را آفت نمایندگی دانست و ادامه داد: باید آدم درستی پست بگیرد به طوری که دوست داریم قوه مجریه با قدرت پیش رود. وظیفه نماینده است که به طرق خاص و غیرمستقیم مشورت دهد اما این مسأله اولویت اولش نیست.
آریایی‌نژاد خاطرنشان کرد: در نهایت حتی اگر مخالف ما هم عمل کنند از نظر قانونی نمی‌توانیم کاری انجام دهیم اما بر روی این فرد نظارت داریم تا در آینده با چالش مواجه نشویم بنابراین باید با تدبیر پیش رویم.
ابراهیم کارخانه‌ای نماینده همدان هم درباره نظر نمایندگان در انتخاب مدیران می‌گوید: نمایندگان تنها در زمینه انتخاب مدیرکل آموزش و پرورش نمایندگان استان ورود پیدا کردند چراکه از اهمیت بالا و خاصی به دليل وسیع بودن دایره فعالیت این حوزه، برخوردار بود.
علی‌نعمت چهاردولی نماینده ملایر هم معتقد است: نمایندگان استان اصلاً در فاز جابجایی مدیران نیستند چون اگر بودند عزل و نصب‌ها با نظر نمایندگان صورت می‌گرفت و ابزاری همانند استیضاح وزیر مربوطه را نیز دارند.
وي می‌گوید: وقتی به عزل و نصب‌های اخیر همچون استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش نگاه کنیم می‌بینید نمایندگان در این زمینه هیچ دخالتی نداشته‌اند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com