پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
سه شنبه - 3 مهر 1397 - شماره 3297
 
امروز : چهارشنبه ، 4 مهر 1397

Today : Tue, September 25, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه ایران پلاست
کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
بین الملل

خوزستان، تشنه عقلانیت و توسعه است نه خشونت و خون‌ریزی

 ترور و ریختن خون بی‌گناهان، به هر بهانه‌ای، غیراخلاقی و محکوم است و باید چنان در برابر آن ایستاد که جایی برای هیچ توجیهی از جانب هیچ کسی باقی نماند.


1397-07-02 - 06:00      ادامه مطلب

کارویژه احزاب سیاسی در ایران

 با توجه به موقعیت ، قدرت و کارکرد احزاب در کشور در صدد هستیم که در روزهای شنبه و سه شنبه در این ستون به تعریف حزب،  نقش احزاب  و کارویژه احزاب سیاسی بپردازیم. در این شماره به " کارویژه احزاب سیاسی "پرداخته شده است که در ادامه می خوانید.


1397-07-02 - 06:00      ادامه مطلب
بررسي ارتباط تمدید قانون داماتو با نقض برجام، شماره3
تحریم های اولیه جمهوری اسلامی ایران

 تحریم ایران توسط غرب در تاریخ معاصر ایران به‌ویژه پس انقلاب‌اسلامی قدمتی طولانی دارد. اولین تجربه غرب در ارتباط با تحریم ایران به دوران حکومت مصدق و تصویب قانون ملی شدن صنعت نفت برمی‌گردد. تحریم‌های اقتصادی غرب و به‌ویژه آمریکا علیه ایران به سال‌های پس‌از پیرویی انقلاب‌اسلامی و متعاقب آن جنگ تحمیلی برمی‌گردد. تحریم صنعت نفت، روزانه حدود 4میلیون بشکه قبل انقلاب به یکباره به زیر 1میلیون بشکه نفت رسید


1397-07-02 - 06:00      ادامه مطلب

نقش احزاب سیاسی در ایران

 با توجه به موقعیت ، قدرت و کارکرد احزاب در کشور در صدد هستیم که در روزهای شنبه و سه شنبه در این ستون به نقش احزاب بپردازیم. در این شماره به "احزاب سیاسی برخاسته از انقلاب"پرداخته شده است که در ادامه می خوانید.
احزاب سیاسی برخاسته از انقلاب


1397-06-31 - 14:31      ادامه مطلب
36هزار دانش‌آموز در ملاير به مدرسه مي‌روند
بوی ماه مهر و چالش کمبود معلم

 چند روزی به آغاز سال‌تحصیلی جدید و بهار علم و دانش باقی نمانده‌است؛ آغاز مهر و شکفتن غنچه‌های تعلیم و تربیت که پشت میز و نیمکت‌های کلاس در انتظار صدای گرم آموزگار دقایق و ساعت‌ها را لحظه شماری می‌کنند.


1397-06-17 - 06:00      ادامه مطلب
يك فوريت طرح شفافيت آراي نمايندگان مجلس رد شد؛
«از دبه کسی ضرر ندیده»


  ضرب‌المثل «ای فرزند عزیز نور دیده از دبه کسی ضرر ندیده» روز چهارشنبه به عینه در مجلس شورای اسلامی رخداد. طرحی که بیش از 50 درصد نمایندگان آن را امضا کرده‌ بودند، نتوانست بیشتر از 20 درصد رأی کل مجلس را به خود اختصاص دهد؟! نمایندگانی که مردم به خانه ملت فرستادند که ناظر و قانونگذار باشند خود از شفافیت و نظارت بر آراء‌شان واهمه دارند که بلکه اینگونه نشود که چهره واقعی‌شان شناسایی شود.


1397-06-17 - 06:00      ادامه مطلب
چراپارلمان نشینها با شفافیت مخالفند؟
روی دیگرسکه نماینده های مجلس

  گروه سیاسی: چرا نمایندگان به سه طرح شفافیت آرا نمایندگان، طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی، تامین کالای اساسی در مجلس رای ندادند؟
از چند ماه پیش نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طیف ها و جریانات سیاسی مختلف پیگیر تصویب طرحی برای افزایش شفافیت در فرایند کاری مجلس بودند. اتفاقی که مورد استقبال تمامی رسانه ها قرار گرفت و بازخوردهای مثبتی نیز در سطح جامعه داشت.


1397-06-17 - 06:00      ادامه مطلب

تروریسم فرزند ناخلف سياست


   روز هشتم شهریورماه، روز مبارزه با تروریسم نام دارد، مصادف بود با عملیات كم سابقه تروریستی نسبت به مقامات ارشد كشورمان در سال 1360 كه به شهادت دو یار دیرین  انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزیر كشورمان و تنی چند از همراهان آنها انجامید. به مناسبت این روز  در این گزارش به ترورهای انجام  شده در دوسال اخیر در  ایران و همچنین نگاه و مبارزه ایران و جهان به ترور و تروریسم  پرداختیم که در ادامه می خوانید.
 ترور چیست و تروریست کیست؟


1397-06-10 - 18:11      ادامه مطلب
رهبر معظّم انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت:
مسئولان در حل مشکلات اقتصادی مردم شب و روز نشناسند

حضرت آیت‌ا... خامنه ای در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، گفتند: مهمترین وظیفه ما به عنوان حکومت اسلامی، معیار و شاخص قرار دادن حکومت علوی است.
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای همچنین با تبریک هفته دولت، این هفته را تداعی‌کننده نام ماندگارِ شهیدان رجائی و باهنر دانستند و خاطرنشان کردند: هفته دولت فرصتی برای ارزیابی مسئولان دولتی از عملکرد خود است، ضمن آنکه در این هفته باید به دولتمردان و برادران و خواهران حاضر در این جلسه «خدا قوت» گفت، زیرا اداره کشوری با جمعیتی بیش از هشتاد میلیون با مسائل گوناگون وظیفه ای بسیار سنگین و دشوار است.


1397-06-10 - 18:08      ادامه مطلب
سخنگوی هيأت رئیسه مجلس:
سوال از رئیس جمهوری فعلا به قوه قضاییه ارجاع نمی شود

■ چهار سوال از رئیس جمهوری که نمایندگان قانع نشدند، فعلا به قوه قضاییه ارجاع نمی شود و ارسال آن منوط به جمع‌بندی و نظر حقوقی مجلس است.  
سخنگوی هيأت رئیسه مجلس در حاشیه جلسه علنی روز گذشته مجلس در پاسخ به سوالی درباره این که آیا سوال از رییس جمهوری به قوه قضاییه ارجاع می‌شود، افزود: در تبصره ماده 213 آیین‌نامه آمده است درصورتی که نمایندگان مجلس از پاسخ‌های رییس جمهوری درباره پاسخ‌های مطروحه قانع نشدند اگر موضوع مربوط به نقض یا استنکاف از قانون باشد به قوه قضاییه ارجاع می‌شود.
به گزارش ایرنا، «بهروز نعمتی» با بیان این که هنوز بحث قوه قضاییه مطرح نیست، یادآور شد: معاونت تقنینی و حقوقدانان و کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی باید تطابق‌های لازم با قوانین مختلف را بدهند تا مشخص شود آیا تخلف یا استنکافی صورت گرفته است.
سخنگوی هيأت رئیسه مجلس ادامه داد: به احتمال زیاد کمیته ویژه ای در مجلس برای بررسی این موضوع تشکیل می شود.
نعمتی تصریح کرد: قوانینی همچون برنامه توسعه، کسب‌وکار، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مواردی دیگر باید بررسی و تطبیق داده شود و بعد جمع‌بندی به هيأت رییسه ارائه شود، در صورتی که هيأت رییسه به جمع‌بندی رسید آن را موضوع به قوه قضاییه ارجاع می شود.
وی افزود: ارجاع سوال رییس جمهوری به قوه قضاییه منوط به نظر و جمع‌بندی حقوقی مجلس شورای اسلامی و هيأت رییسه است، از امروز نمایندگان سوال‌کننده و حقوقدانان باید نظراتشان را به هيأت رییسه بدهند تا تطابق‌های لازم صورت گیرد.
سخنگوی هيأت رئیسه مجلس گفت: اگر نظر آن بود در هر یک از سوالات از قانون استنکاف شده و یا قانون نقض شده باشد آنگاه سوال به قوه قضاییه می‌رود.


1397-06-10 - 08:54      ادامه مطلب
1
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com