1397-04-211397-04-31bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
يكشنبه - 31 تير 1397 - شماره 3245
 
امروز : يكشنبه ، 31 تير 1397

Today : Sun, July 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
اخبار

سردارسلیمانی به همدان می اید

 بزرگداشت عملیات رمضان و مرصاد با حضور سردار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در همدان برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در آئین تودیع و معارفه مسئول بسیج کارگری استان همدان، با اشاره به حضور سردار سلیمانی در همدان، افزود: رأس ساعت 10 صبح پنجشنبه چهارم مردادماه بزرگداشت عملیات رمضان و مرصاد با حضور سردار قاسم سلیمانی در حسینیه امام خمینی(ره) شهر همدان برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، مظاهر مجیدی ادامه داد: از آنجایی‌که سردار سلیمانی پس از مدت‌ها میهمان استان همدان است، از این‌رو از همه اقشار مردم دعوت می‌شود در مراسم سخنرانی ایشان حضور بهم رسانند.
مجیدی با اشاره به تغییر رئیس بسیج کارگری استان، خاطرنشان کرد: برنامه‌های داخلی سپاه به نحوی است که افراد مسئول طی دو دوره سه ساله در سمت خود، خدمت می‌کنند و اکنون پس از گذشت 6 سال سرهنگ شریعتی جای خود را به سرهنگ برات‌زاده می‌دهد.
وی عملکرد شریعتی را در مدت خدمت مثبت و موفق ارزیابی و بیان کرد: با توجه به شرایط حال حاضر کشور، بسیج کارگری باید تغییر و تحولات بسیاری را در مجموعه خود داشته باشد.

 

فرمانده سپاه استان همدان گریزی به فرمایشات مقام معظم رهبری در روزهای اخیر زد و اظهار کرد: دشمنان انقلاب پس از ناکامی در فتنه‌های براندازی نظام و انقلاب، اکنون از طریق مسائل اقتصادی و امنیتی وارد شده‌اند.
وی با تأکید بر شناسایی نقشه و هدف دشمن برای مقابله، تصریح کرد: اگر توانستیم راهکار و نقشه دشمن را بشناسیم بهتر عمل خواهیم کرد به طوریکه دشمن وقتی فهمید نمی‌تواند نظام را تغییر دهد، به فکر تخریب افتاد و رفتارهای مسئولان را زیرنظر گرفت و اتفاقات دی‌ماه سال گذشته نمونه‌هایی از ورود آگاهانه دشمن بوده است.
در پایان از خدمات سرهنگ پاسدار «محمود شریعتی» تقدیر و »ابولفضل برا‌ت‌زاده» به مدت 6 سال به عنوان رئیس بسیج کارگری استان انتخاب شد.


1397-04-31 - 09:03      ادامه مطلب
با هدف تجلیل از اهدا کنندگان عضو در استان
بوستان نفس در همدان ایجاد می‌شود■ معاون علوم‌پزشکی: مرکز پیوند کبد بزودی راه‌اندازی می‌شود

به زودی و با پیگیری‌های انجام شده مرکز پیوند کبد در استان همدان راه اندازی می شود تا بتوان عمل پیوند بیماران نیازمند به این عضو را نیز در همدان انجام داد. 


1397-04-31 - 09:01      ادامه مطلب
همدان اثر ثبت شده جهانی ندارد
4 اثرتاریخی طبیعی استان درنوبت ثبت یونسکو■ تپه هگمتانه، تپه نوشیجان، منظر تاریخی ارزانفود و غارعلیصدر آثاری هستند که در فهرست انتظار برای ثبت جهانی قرار دارند


1397-04-30 - 05:45      ادامه مطلب
مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان در دفتر همدان پيام:
اعتقاد به ايجاد نشاط اجتماعي دارم

 نخستين روز مديرکل جديد ارشاد همدان با حضور در دفتر رسانه و نشست خبري آغاز شد. 27 تيرماه سال 97 در حالي که يک روز از انتصاب عليرضا درويش‌نژاد به عنوان مديرکل اداره ارشاد و فرهنگ اسلامي در همدان گذشته بود فرصتي فراهم شد تا به دنبال پيشنهاد روزنامه همدان‌پيام در روز تکريم و معارفه مديران اين اداره کل نشستي با محوريت قدرداني از زحمات مديرکل ديرين و مديرکل جديد در سالن جلسات همدان‌پيام برگزار شود.
اين نشست با حضور هر دو مدير کل مدعو و معاونان و مدير روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي با همراهي تعدادي از اصحاب رسانه مديرمسئول روزنامه همدان‌پيام و سردبير اين روزنامه برگزار شد.
چند صباحي است رفتن و آمدن مديران به صورت ويژه‌تري مورد توجه اصحاب رسانه قرار مي‌گيرد دليل اين اتفاق نوع متفاوت رفتارهايي است که مديران در زمان خدمت نسبت به جامعه رسانه رقم مي‌زند .
 وقتي مديري در جايگاه مديريت و بنا بر مسئوليت اعطا شده صاحب اختياراتي مي‌شود که بر اساس آن مي‌تواند شرايط موجود را مطلوب‌تر رقم زند انتظارات و درخواست‌ها در قالب منطقي به وي منتقل مي‌شود انتظارات از وی رسانه ای می‌شود و این حقیقتی غیر قابل کتمان است . حال اگر امکان فراهم بودن شرايط اجازه دهد خواسته‌ها به سوي اجرايي شدن راه می يابد و در غير اين صورت اگر موانعي موجب به ثمر رسيدن برنامه‌ها آنچه که در خاطر همگان مي‌ماند نوع برخوردي است که مديران در برابر  نقدها و انتقادات از خود نشان مي‌دهند.
 فاضل عبادي مدير کل پيشين اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان از آن دست مديراني بود که همواره در برابر نقد‌ها و انتقادات با خوش‌رويي و سعه صدر با بزرگ‌منشي رفتار مي‌کرد هرگز موانعي در بر سر راه فعاليت رسانه‌اي ايجاد نکرد و آنچه در توان داشت را به کار گرفت تا امروز وقتي در جايگاه رفتن مي‌ايستد مورد تقدير رسانه‌اي ها قرار گيرد. و از سوی دیگر با مواردی که از سوابق درویش نژاد مطرح می شود چنین بر می آید که وی مدیری با اطلاعات در حوزه رسانه و مطبوعات و دارای توان بالای تحلیل شرایط موجود و بهره گیری از راه کارهای مدیریتی مطلوب است.  در این نشست پس از ارایه پیشینه ای از فعالیت روزنامه همدان پیام و مرکز چاپ و بسته بندی همدان از سوی مدیر مسئول مواردی از سوی حاضران مطرح شد.


1397-04-28 - 05:45      ادامه مطلب

جشنی برای نفس

 "جشن نفس" پاسداشت برای عزیزانی است که اعضای بدن فرزندشان را اهدا کردند تا با این بخشش، تن رنجور بیمارانی که چشم امید به محبت و مهربانی افراد مرگ مغزی‌ دارند را التیام بخشند.
مسئول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: جشن نفس برنامه‌ای است که با هدف فرهنگ سازی برای اهدای عضو برگزار می‌شود.
مجید حمیدی افزود: در این برنامه از خانواده‌هایی که در بدترین شرایط روحی و روانی راضی به اهدای عضو عزیزان خود و زندگی بخشیدن به بیماران نیازمند شدند، تجلیل صورت می‌گیرد. وی یادآوری کرد: هر ساله جشن نفس در تهران برگزار می‌شد اما برگزاری این برنامه از سال گذشته در همدان نیز آغاز شد و سی ام تیرماه امسال همدان میزبان این برنامه است.
به گزارش ایرنا، حمیدی افزود: شمار اهداکنندگان عضو از سالی پنج مورد به بیش از 20 اهدای عضو رسیده است با این وجود فرهنگسازی در این زمینه زمان‌بر است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز گفت: بیشتر افراد با نفوذ، مسئولان، حوزویان و فرهنگیان استان با مولفه اهدای عضو عجین و آشنا شدند و این موضوع موجب شده که همدان پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در افزایش اهدای عضو داشته باشد.
محمدرضا عبادیان با بیان اینکه یک فرد مرگ مغزی می‌تواند به هشت تن عضو اهدا کند گفت: هدف معاونت درمان وجود یک فرد دارنده کارت اهدا عضو در هر خانواده است.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: افرادی که تمایل به دریافت کارت اهدای عضو دارند می‌توانند به سایت پیش‌بینی شده یا مرکز درمان این استان مراجعه کنند.
وی گفت: شرایط همدان برای رضایت گرفتن از والدین به منظور اهدای عضو افراد مرگ مغزی مناسب است.
عبادیان ادامه داد: اعضای خانواده دارندگان کارت اهدای عضوی که در این شرایط قرار گرفتند بدون هیچگونه مقاومتی به وصیت عزیزانشان عمل کرده و اعضای او را اهدا کردند.


1397-04-28 - 05:45      ادامه مطلب

شورا و شهرد‌‌اري به د‌‌نبال ارتقاي رفتار شهروند‌‌ي

 جشنواره شهروند‌‌ برگزيد‌‌ه رويد‌‌اد‌‌ي است که با هد‌‌ف انتخاب و قد‌‌رد‌‌اني از شهروند‌‌ان برگزيد‌‌ه خواهد‌‌ شد‌‌ تا زير بناهاي آموزش شهروند‌‌ي د‌‌ر حوزه مد‌‌يريت تقويت شود‌‌.


1397-04-26 - 09:35      ادامه مطلب

خجسته: نمايند‌ه‌ها به مراسم نمی‌آيند‌

 نمایند‌ه مرد‌م همد‌ان و فامنین د‌ر مجلس شورای اسلامی به مراسم تود‌یع و معارفه مد‌یر کل ارشاد‌ همد‌ان که امروز برگزار می شود‌ واکنش نشان د‌اد‌.
امیر خجسته د‌ر گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه مجمع نمایند‌گان استان با این انتخاب مخالف است توضیح د‌اد‌: ما مد‌یر توانمند‌ د‌ر استان کم ند‌اریم چرا باید‌ برای یک د‌ستگاه اجرایی آن هم اد‌اره کل فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی مد‌یر غیر بومی انتخاب شود‌
د‌ر حالیکه می توان از نیروهای بومی که توانمند‌ی لازم را د‌ارند‌ و معتقد‌ به منویات رهبر و د‌ولت هستند‌ انتخاب کرد‌.
همد‌ان هم اکنون به عنوان مهد‌ تمد‌ن شناخته می شود‌ ما میزبان روید‌اد‌ 2018 هستیم نباید‌ مد‌یر کل ارشاد‌ آن از خارج از استان انتخاب شود‌ این اتفاق توهینی به مرد‌م همد‌ان محسوب می شود‌.
وی با بیان اینکه با این انتخاب مد‌یران همد‌ان را کوچک کرد‌ند‌ و به نوعی به مطالبه مرد‌م پاسخ د‌اد‌ه نشد‌ه است گفت: ما نمی گویم مد‌یر غیر بومی استفاد‌ه نشود‌ اما نباید‌ زیاد‌ روی کنیم.
خجسته افزود‌: مجمع نمایند‌گان د‌ر این مراسم حضور پید‌ا نمی کند‌، این جلسه باید‌ کنسل شود‌ اما اگر اصرار به این انتخاب د‌ارند‌ ما هم وظایف خود‌ که همان استیضاح وزیر ارشاد‌ هست را انجام می د‌هیم.


1397-04-26 - 09:33      ادامه مطلب
■ عباد‌ي: نهضت معرفي مفاخر راه اند‌اختيم
تغيير د‌ر فرهنگ و ارشاد‌‌ همد‌‌ان


 پانزد‌‌همين مد‌‌يركل فرهنگ و ارشاد‌‌ اسلامي استان همد‌‌ان از هرمزگان آمد‌‌. امروز 26 تيرماه 1397 صند‌‌لي مد‌‌يريتي اد‌‌اره كل فرهنگ و ارشاد‌‌ اسلامي استان همد‌‌ان پس از 4 سال با فاضل عباد‌‌ي خد‌‌احافظي خواهد‌‌ كرد‌‌.


1397-04-26 - 09:31      ادامه مطلب
مديرکل بهزيستي خطاب به مديران دستگاه‌هاي اجرايي:
سرپيچي از قانون حمايت از معلولان مجازات سنگين دارد


 شعار امسال هفته بهزيستي «بالندگي و صيانت اجتماعي با توسعه به زيستن» در نظر گرفته شده است با اين مفهوم که شاهد ارتقاي کيفي زندگي گروهي از جامعه باشيم که جامعه هدف سازمان بهزيستي کشور است.
مدير کل بهزيستي استان همدان در نشستي با اصحاب رسانه استان با بيان شعار هفته بهزيستي آنچه را که مورد تأکيد قرار داد قانوني بود که پس از سال‌ها انتظارِ جامعه معلولان، بالاخره به ثمر نشست تا با اجراي آن توسط دستگاه‌ها شاهد رشد کمي و کيفي زندگی معلولان باشيم.


1397-04-25 - 05:45      ادامه مطلب
رئیس اتاق بازرگانی استان در نشست باسفرای خارجی درهمدان:
همدان در رینگ گردشگری کشور نیست


 این استان در رینگ نخست گردشگری کشور نیست بنابراین راهنمایان تورها، همدان را در لیست مسافرتی گردشگران خارجی قرار نمی دهند.


1397-04-24 - 05:45      ادامه مطلب
1
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com