پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 27 تير 1397 - شماره 3243
 
امروز : پنجشنبه ، 28 تير 1397

Today : Thu, July 19, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
فرهنگی
مدیرکل ارشاد
نيازمند نشاط اجتماعي هستيم


 علیرضا درويش نژاد مدیرکل ارشاد اسلامی استان همدان نیز در این نشست عنوان کرد : خوشحالم که در شهري براي خدمتگزاري آمده ام که تاريخچه کهن و غنايي دارد ، داشتن این تاريخ يک امتياز براي يک جامعه و ملت است.
 وقتي اين تاريخ همراه با ويژگي‌هاي ديگري باشد از جايگاه خاصي برخوردار است از شمال تا استان فارس و بوشهر ، خراسان شمالي و... برای این مسئولیت به من پيشنهاداتی  شد ومن روي همه آنها مطالعه داشتم اما به اين جمع‌بندي رسيدم که در خدمت مردم همدان باشم.
سپاسگزارم از استقبال زيباي مردم در روز معارفه و خرسندم که اولين روز کاری و جلسه من در همدان مطبوعاتي شد و در ابتداي شروع کارم وارد جريان مطبوعاتي شدم.
 من 17 سال کار مطبوعاتي کرده ام بخشی از کار من در حوزه تئاتر بود و بخشی از تجربیاتم در حوزه مطبوعات
نگاه من به مطبوعات اين است که اگر يک جامعه‌اي رسانه نداشته باشد آن جامعه مرده است ، جامعه بدون مطبوعات در واقع يک جامعه رو به رکود و سکون و خمودگي است .
اگر تحليل  را فراتر ببريم در حوزه مطبوعات، در میابیم  اساس خلقت بر پايه رسانه است و پیامبر یک پیام رسان الهی و قرآن يک منشور مطبوعاتي است اینها بیانگر اهمیت نقش خبرنگار و مطبوعات است .
نقش رسانه به یک سال و دو سال باز نمی گردد ؛ بلکه  زاييده ای همزاد بشر است ما نتيجه مي‌گيريم .
در یک کلام  جامعه‌اي که مطبوعات ندارد هميشه جامعه مرده است معتقدم تأثيرگذاري مطبوعات  خيلي بالاست و در همه زمينه‌ها مي‌تواند نقش ايفا کند.
 بعضي مي‌گويند ما در 10 سال ديگر نيازي به رسانه‌هاي مکتوب نداريم من این باور را قبول ندارم رسانه در تقابل با فضاي مجازي و بالعکس نیست  معتقد نيستم معتقدم رسانه مکتوب ثبات خود را دارد شما نمي‌توانيد از کتاب مکتوب بگذاريد ظرافتي در کتاب هست که در فضای مجازی نیست
خوشحالم چاپخانه‌اي در همدان هست که در کاهش استهلاک و هزينه‌ها تاثیر گذار است . با این امکانات دسترسي مردم به روزنامه آسان‌تر شده و از طرفی  اشتغالزايي ايجاد کرديم  و این همان حمایت از کالای ایرانی است
در بعد دیگری نسبت به نقش رسانه در زمینه انتقاد معتقدم ؛ اينکه در استان همدان چالش رسانه‌اي نداشتيد خيلي خوب است  و بين فضاي نقدگرايانه و چالش تفکيک قائل مي‌شويم اخلاق سرمايه مطبوعات و مردم است و عوارض چالش‌هاي اجتماعي فرهنگي سياسي سرخوردگي است و اين مهم  با اينکه ما فضاي نقد نداشته باشيم فرق مي‌کند معتقدم ممانعت از نقد به آن معناست که فکر کردن ممنوع است و این اصلا امکان پذیر نیست
در حوزه خانه مطبوعات معتقدم بايد اين خانه حمايت شود با ايجاد تشکل‌هاي صنفي و مطبوعاتي مشکلي نداريم اما خانه مطبوعات یک تشکل متمایز است . در میان تشکل ها نگاه اول ما به خانه مطبوعات است و از آن حمايت مي‌کنيم اما در امور آن  دخالت نمي‌کنيم این تشکل مطبوعاتي با رأي  و برگزاری  انتخابات شکل می گیرد و  همه فرآيند تشکیل آن یک جريان دموکراسي است شايد اختلافاتي باشد اما ما برای ورود فقط  تلطيف فضا مي‌کنيم و نه دخالت.
خانه مطبوعات تشکلي است که بايد خودش راهش را پيدا کند ما بايد کمک کنيم مشکلات پیش روی رسانه ها به واسطه انعکاس آن مسایل از سوی خانه مطبوعات به ما وارد  فرآیند  پیگیری می شود و این خود می تواند  تاثیر مهمی داشته باشد
وی در پایان مهمترین برنامه های خودحمایت از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه ؛ نخبه یابی و استعداد یابی در حوزه فرهنگ و هنر در بین نوجوانان و جوانان استان عنوان کرد و گفت برای وی کمک به تسهیل شدن امور در راستای  برگزاری کنسرت ها که هدف آن ایجاد جامعه ای با نشاط است
ما نیازمند نشاط اجتماعی هستیم  و در ایجاد  این نشاط رسانه ها نقش به سزایی دارند. با توجه به شراط موجود جامعه باید  به سمت تولید انرژی مثبت برویم
امیدوارم هم افزایی و هم گرایی در استان شکل بگیرد  و از موازی کاری پرهیز شود توجه متوازان به همه شاخص های فرهنگی و هنری مد نظر من است معتقدم همه رویداد ها نباید تنها در همدا برگزار شود.
در پایان مجموعه مدیریتی روزنامه همدان پیام پس از اهدای لوح سپاس و تقدیر از زحمات فاضل عبادی مراتب خوش آمد گویی خود را  با اهدای لوحی به علیرضا درویش نژاد  برای وی روزهای پر از موفقیت در سمت مدیرکلی اداره ارشاد اسلامی همدان آرزو کردند.


1397-04-28 - 05:45      ادامه مطلب

وظيفه اصلي رسانه بیان نقاط ضعف و قوت‌هاست


 عبادی مدیرکل پیشین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت : استان ما استاني فرهنگي با مردمي آرام  مومن و مجاهد هستند،  خوشبختانه در عرصه‌هاي مختلف هم حضوري جدي داشتند از نگاه من ؛ همدان‌پيام کار بزرگي را شروع کرد اين مجموعه در رونق اقتصاد فرهنگي استان نقش ويژه‌اي دارد .
  تعداد پرسنل، کارآفريني در حوزه فرهنگ‌سازي، مي‌توان از نظر تعداد پرسنل با دستگاه‌هاي فرهنگي دولتي به نحوي رقابت مي‌کنند و با سرمايه‌گذاري در حوزه چاپخانه امروز ، آبروي غرب کشور هستند  از لرستان، تبريز، کرمانشاه و خارج از کشور کارهاي چاپي در همدان چاپ مي‌شود و اين نشان از توسعه زيرساخت حوزه فرهنگ است که در حوزه همدان‌پيام نقش آفريني کردند ، در فرهنگ‌سازي نقش ويژه‌اي براي رونق اقتصاد فرهنگي داشتند.معتقدم توسعه شکل نمي‌گيرد مگر اينکه از فرهنگ شروع شود ،ویژگی این روزنامه نجابت و همراهي با دولت بود.
 در سالهای خدمت همواره از انتقادات رسانه  استفاده مي‌کرديم و بعد از انتقاد از راه حلهای  پيشنهاد شده استقبال مي‌کردیم و  اين بسیار ارزشمند است . بر این باوریم که  وظيفه اصلي رسانه همين است که نقاط ضعف و قوت  را بگويند و پيشنهادي هم بگويند.
حالا پس از اتمام مسئولیتم در حوزه مدیر کلی اداره ارشاد اسلامی همدان می گویم  هر  کجا هم باشم خدمت‌گزار هم استاني‌هايم هستم.


1397-04-28 - 05:45      ادامه مطلب
رسانه‌ها نا امیدی پمپاژ می‌کنند؟
رسانه‌ها به‌تنهایی نمی‌توانند امید تزریق کنند

 یک مدرس روزنامه‌نگاری معتقد است که کارکرد رسانه‌ها متاثر از رفتارهای عمومی جامعه و رفتار مدیریت جامعه هستند؛ بنابراین رسانه‌ها به تنهایی نمی‌توانند مبشر موضوعی باشند که موجب تسلی‌بخشی به روحیه ناآرام و مأیوس جامعه شوند.


1397-04-04 - 05:45      ادامه مطلب
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان خبر داد
پخش مسابقات جام جهانی فوتبال از بام همدان

همزمان با برگزاری رقابت‌های جام جهانی فوتبال، مسابقات تیم ملی کشورمان در کنار سایر مسابقات گروه‌های دیگر از بزرگترین نمایشگر تلویزیونی منطقه تفریحی گردشگری عباس‌آباد پخش می‌شود.


1397-03-27 - 05:45      ادامه مطلب
بازیگری که شیرینی فروش شد!
سفری برای مرد خوب سینمای دهه 40

 5 خرداد ماه سال 1397 در نخستین ساعات روز رسانه ها خبری را منتشر میکنند که رنگ غم را به پرده نقره ای سینما می بخشد .


1397-03-06 - 05:45      ادامه مطلب

نگذارید غم و اندوه از سر و روی تلویزیون ببارد

در حالی که تحقیقات اخیر از افزایش احساسات ناخوشایند در افرادی که به تماشای تلویزیون می‌نشینند خبر می‌دهد و اینگونه عنوان شده که این حس ناخوشایند حتی با دنبال کردن برنامه‌های مثبت تلویزیون نیز در افراد ایجاد می‌شود، صداوسیمای ما در مناسبتی مثل ایام رمضان که با عنوان «ماه مبارک» از آن یاد می‌شود هم بعضا برنامه‌هایی را پخش می‌کند که کمکی به شاد کردن بینندگان خود نمی‌کند.


1397-03-01 - 05:45      ادامه مطلب

تکلیف این قانون رسانه‌ای چه می‌شود؟

 لایحه سازمان نظام رسانه‌ای از دولت قبل به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت و در نهایت چندی پیش با جمع‌بندی و ارائه پیشنهاداتی از سوی معاونت امور مطبوعاتی به کمیسیون فرهنگی هيأت دولت فرستاده شد؛ ولی هنوز مشخص نیست که نظرات کارشناسان و اهالی رسانه تا چه اندازه روی مفاد این لایحه تاثیرگذار بوده است.


1397-02-09 - 05:45      ادامه مطلب

خلیج‌فارس؛ هویت ایرانی‌

اهمیت خلیج‌فارس برای ما ایرانی‌ها آنقدر هست تا روزی را در تقویم خورشیدی به آن اختصاص دهیم و برای پاسداشت آن مراسم و همایش برگزار کنیم.


1397-02-09 - 05:45      ادامه مطلب

تکمیل فاز نخست ساختمان پارک علم و فناوری همدان

 احداث  سایت اصلی پارک علم و فناوری استان همدان با وسعتی بالغ بر21 هکتار در قسمت شمالی شهر همدان در جاده اصلی همدان- تهران از سال 1388 آغاز شده و بخشی از محدوده 200 هکتاری پارک ملل استان همدان است که شامل ساختمان اصلی، اراضی قابل واگذاری به شرکت های فناور، فضاهای تجاری، نمایشگاه دائمی، رستوران، مجموعه ورزشی، فضاهای فرهنگی، نمایشگاه کودک، فضای سبز و تفریحی است.


1397-02-09 - 05:45      ادامه مطلب

اگر نوبت تکمیل ثبت‌نام کارت ملی هوشمند گذشت چه کنیم؟

ثبت‌نام کارت ملی هوشمند این روزها دغدغه بسیاری از شهروندان شده است دغدغه‌ای که برخی ممکن است برای رفع آن متحمل هزینه اضافی شوند. یکی از این دغدغه‌ها از دست رفتن نوبت ثبت‌نام است.


1397-02-09 - 05:45      ادامه مطلب
1
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com