طرفداران روحانی امروز گرد هم می‌آیند همدان پیام
 
 
يكشنبه - 6 خرداد 1397 - شماره 3203
 
امروز : دوشنبه ، 7 خرداد 1397

Today : Mon, May 28, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  76789 تاریخ انتشار:  1396-02-14 - 05:45 تعداد بازدید:  415
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

طرفداران روحانی امروز گرد هم می‌آیند

داخلی

■ برگزاری مناظره انتخاباتی "دولت تراز انقلاب" شنبه به میزبانی دانشگاه صنعتی

 سردار فارسی - این هفته را در حالی پشت سر می‌گذاریم که یک مناظره دانشجویی در دانشگاه صنعتی همدان برگزار شد و دانشگاه بوعلی نیز میزبان جواد گیاه شناس و حجت الاسلام سید مجتبی حسینی یمین برای انجام مناظره بود که به بخشی از مناظره بین گیاه شناس و حسینی یمین اشاره می‌کنیم:   
در مناظره «بررسی جریان فکری اصلاحات و اصولگرا»، حسینی‌یمین این موضوع را مطرح کرد که  اصلاح‌طلبان قائل به حضور حداقلی دین در اجتماع هستند و در مقابل، گیاه‌شناس حداقلی شدن آزادی در نگاه سیاسی را مدنظر داشت.
جواد گیاه‌شناس به عنوان شروع کننده مناظره با بیان اینکه دو طیف اصولگرا و اصلاح‌طلب هر دو در ذیل جریان دموکراتیک سیاسی هستند، اظهار کرد: دو جریان دموکراتیک در درون اصولگرایان وجود دارد، یکی اصولگرایان به صورت طیف کلی و دیگری محافظه‌کارانی که در ذیل این جریان شکل می‌گیرند.
وی با ابراز خوشحالی از تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلابی (جمنا)، گفت: خوشحال هستم این جبهه توانست طی فرآیند دموکراتیک مسائل و موضوعات خود را پیش بگیرد، یک رویکرد دموکراتیک درون‌جناحی را توانستند تشکیل دهند و در نهایت باید ببینیم اهل تساهل، مدارا و توجه به قواعد جمعی هستند؛ محافظه‌کاران سنتی نیز امروز در انتخابات نماینده خود میرسلیم را دارند.این استاد علوم سیاسی با اشاره به فعالیت اصلاح‌طلبان در ذیل جریان دوم دموکراتیک در ایران، بیان کرد: هرچند نگاه و نگرش اصلاح‌طلبان تا حدود زیادی به موضوعات و مسائل دموکراتیک در ایران نزدیک است که در آن می‌توانیم جهانگیری را به عنوان نماینده بدانیم که در انتخابات نیز حضور دارد.
 هدف مناظره تضارب آرا و رشد اخلاقی است
حسینی یمین نیز هدف مناظره را تضارب آرا و رشد اخلاقی دانست و گفت: مناظره رینگی نیست که بخواهیم در آن برد و باختی داشته باشیم، لزوماً هم لازم نیست به نتیجه واحد برسیم.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه تقسیم اصلاح‌طلب و اصولگرا را قبول ندارم، بیان کرد: باید ابتدا تفاوت بین لفظ اصلاح‌طلب و اصولگرا را بدانیم؛ جواب نادرستی که ابتدا اغلب به آن پایبند هستند این است که اصلاح‌طلب یعنی دنبال اصلاح جامعه و اصولگرا دنبال اصول جامعه هستند که اگر این طور باشد مشکلی نیست.
حسینی یمین با بیان اینکه باید دقیقاً منظورمان را از اصلاح‌طلب و اصولگرا معلوم کنیم که کدام معنا را مد نظر داریم، تصریح کرد: اصلح در لغت به معناب «نیکو کردن» است که مقابل «افساد» است نه اصولگرایی؛ قطعاً معنای لغوی مد نظر نیست.
 فعالیت ستاد جوانان و دانشجویان ستاد روحانی به صورت روتین
ستاد جوانان و دانشجویان حجت الاسلام حسن روحانی نیز در طی هفته جاری عصرها محلی برای اجتماع علاقمندان به دولت تدبیر و امید شده و جوانان و دانشجویان در این ستاد دور هم جمع شده و به تبلیغ و تبیین برنامه‌های دولت یازدهم پرداخته و از عملکرد آن دفاع می‌کنند.
در این هفته از ستادهای قالیباف، میرسلیم و رئیسی خبر خاصی مخابره نشد جز اینکه روز سه شنبه رئیسی به همدان سفری دااشت و در جمع هواداران خود سخنرانی کرد.
چهارشنبه روز ساکت انتخابات در همدان محسوب می‌شود که هیچ یک از ستادهای چهار نامزد در همدان فعالیت خاصی نداشتند.
ستاد جوانان و دانشجویان حامی روحانی برای امروز پنجشنبه 14 اردیبهشت گردهمایی سراسری را تدارک دیدند که این برنامه ساعت 16 تا 19 در محل سالن اجتماعات سازمان دانش آموزی شهر همدان برگزار می‌شود.
دانشگاه صنعتی همدان نیز روز شنبه 16 اردیبهشت دومین مناظره انتخاباتی را با عنوان" دولت تراز انقلاب" با حضور محمد حسن قدیری ابیانه، سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک و داریوش قنبری نماینده دوره هفتم مجلس و عضو فراکسیون اقلیت اصلاح طلب ساعت 16:30 در محل آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار می‌کند.
در سطح ملی نیز سخنگوی وزارت امور خارجه، از تلاش‌های پیگیرانه وزارت امور خارجه ایران برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در کانادا و امریکا و استقرار صندوق‌های رای در این دو کشور خبر داد.
مصطفی هاشمی‌طبا، حسن روحانی، ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف روز چهارشنبه (۱۳ اردیبهشت ماه) درباره برنامه‌هایشان با مخاطبان در تلویزیون و رادیو به گفت‌وگو نشستند. اولین برنامه مستند این نامزدها نیز به روی آنتن رفت.  
لازم باشد در مورد جریان اصلاحات با رهبری صحبت می‌کنم
اسحاق جهانگیری در حاشیه  جلسه هیأت دولت گفت که هزینه ستاد نمی‌کنم، بر روی کمک‌های کسانی که به من لطف داشته‌اند حساب کرده‌ام. اگر لازم باشد باز در مورد جریان اصلاح‌طلب با رهبری حرف می‌زنم. جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا باید با یکدیگر در امور کشور مشارکت داشته باشند.
وی در پاسخ به این سوال که می‌گویند شما پدیده مناظرات هستید اظهار کرد:  بالاخره به صحنه آمده‌ام و باید صحبت‌هایم را انجام دهم. انتخابات سازوکار خودش را دارد و در همان سازوکار در ارتباط با حضور و یا عدم حضورم تا پایان دوران انتخابات تصمیم‌گیری می‌شود، صبر کنید تا ببینیم شرایط چگونه پیش می‌رود.
 نه می‌خواهیم به عقب بازگردیم و نه در میانه راه بمانیم
حجت الاسلام حسن روحانی نیز در شبکه جام جم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شده‌اید، اظهار کرد: راهی که مردم در خرداد ۹۲ انتخاب کردند را تا به امروز ادامه داده‌ایم و نه می‌خواهیم به عقب بازگردیم و نه در میانه راه بمانیم بلکه باید مسیر را تا اهداف بلند موردنظر ملت ادامه دهیم.
 تخریب‌ها را نادیده گرفتم
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز گذشته با حضور در جمع مردم ایلام با بیان اینکه تخریب‌ها را نادیده گرفتم تا انجام وظیفه کنم، گفت: از حق خودم گذشتم از حق امام رضا(ع) نمی‌توانم بگذرم.
سید مصطفی میرسلیم نیز به ایلام سفر کرد و در دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه برای رفع بیکاری در ایلام باید فکر کنیم که چه راه حلی مناسب رفع بیکاری در ایلام است، اظهار کرد: باید پژوهش محور عمل کرد و کارهای بی فکر تقلایی بیش نیست.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مناظره نخست طبق قاعده مناظره ها عمل کردم اما به یکباره برخی موج انحرافی ایجاد کرده و به جان هم افتادند، که در مناظره دوم اگر کسی قاعده مناظره را به هم بزند به طور قطع مقابله خواهم کرد.
وی افزود: مطرح کردن بحث 4 و 96 درصد و تقسیم ملت به 2 دسته، تنها یک شعار برای کوبیدن رقیب بود و نامزدها باید در این مناظره ها بگویند که برای درمان دردهای مردم چه می کنند
محمد باقر قالیباف عصر روز چهارشنبه در اجتماع جمعی از معلمان، کارگران و هواداران خود در سالن حوزه هنری تهران با بیان اینکه ان‌شا ا... همانطور که قدرت دفاعی بالایی داریم، قدرت اقتصادی بالایی هم داشته باشیم، گفت: امروز مهندسان فارغ التحصیل ما در کشور با کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا رقابت می‌کنند.
جبهه پایداری انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام شاخص های نامزد اصلح انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی را به عنوان نامزد اصلح معرفی کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com