سهم مشارکت ارگان‌ها در رویداد گردشگری کشور مهم است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 26 تير 1403

Today : Tue, July 16, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136181 تاریخ انتشار:  1402-10-16 - 11:55 تعداد بازدید:  113
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:
سهم مشارکت ارگان‌ها در رویداد گردشگری کشور مهم است

نویسنده : مریم مقدم

گردشگری


معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری در نمایشگاه هفدهم یک فرصت است


 حضور ارگانهای مختلف و تعیین سهم مشارکت آنها با هدف توسعه گردشگری  همدان در مهمترین رویداد گردشگری کشور یک نکته مهم است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در دومین جلسه هماهنگی حضور همدان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با عنوان این مطلب گفت : این نمایشگاه یک تبلیغ زنده برای جذب گردشگر داخلی و خارجی  و هویت فرهنگی و گردشگری و یک  فرصت ارزنده برای معرفی ظرفیتهای سرمایه‌گذاری استان است که باید از این فرصت استفاده کرد لذا ارگانهای مختلف استان و شهرستان‌ها باید پای کار باشند.

به گزارش همدان پیام ،  سیدمجتبی حسینی در جلسه هماهنگی حضور در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران که در سالن جلسات شهدای استانداری همدان برگزار شد، گفت: دبیرخانه برای مدیریت برنامه‌های حضور همدان در نمایشگاه گردشگری با محوریت میراث فرهنگی، گردشگری  و صنایع دستی تشکیل فعال شود و فعالیت کارگروه‌های تبلیغات، رسانه، مستندسازان، مالی و پشتیبانی، طراح غرفه و میزهای تخصصی برای حضور همدان در نمایشگاه هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه از ۲۳ بهمن ماه تا ۲۶ بهمن ماه در تهران برگزار می شود،  عنوان کرد : فراهم کردن زمینه ای مناسب برای بیان ایده های نو در این حوزه و معرفی و شناساندن هر چه بهتر داشته‌های گردشگری در این نمایشگاه باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد. با توجه به نزدیکی استان همدان  به استان های مرزی ، می‌توان از ظرفیت گردشگری سلامت برای ایجاد اشتغال و بالا بردن میزان گردشگران بخصوص در این حوزه بهره‌مند شد و ظرفیت گردشگری سلامت را در نمایشگاه گردشگری معرفی کرد .

حسینی  تصریح کرد: این ظرفیت با همکاری دانشگاه علوم‌پزشکی استان ودر راستای توسعه گردشگری  می تواند زمینه ایجاد اشتغال بیشتر و بالا بردن توان و ظرفیت اقتصادی را در استان فراهم آورد. برای این مهم لازم است  ظرفیت‌ها پذیرش گردشگران‌ سلامت در حوزه بهداشت و درمان و تندرستی مشخص و برای جذب گردشگر حوزه سلامت برنامه‌ریزی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان افزود: برای معرفی ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری استان لازم است در غرفه همدان میزهای مختلفی تعریف شود که بتوانیم از آن میزها برای تعامل و برقراری گفتگوهای دوجانبه به نفع معرفی ظرفیت‌های استان در جنبه های مختلف استفاده کنیم.

وی گفت :  استان همدان با حضور در نمایشگاه گردشگری بین‌المللی تهران فرصت دیگری را برای معرفی ظرفیت‌های خود در حوزه گردشگری بدست آورده است، فرصتی که می‌تواند آوازه برند گردشگری همدان را به گوش علاقه مندان بیشتری برساند.

حسینی  تصریح کرد: اهمیت حضور اداره کل میراث‌فرهنگی استان همدان با همراهی ادارات و سازمان های مرتبط  در کنار فعالان گردشگری بخش خصوصی استان در حوزه های گردشگری کودک و خانواده، سلامت، طبیعت گردی، تاریخی، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی در برندسازی گردشگری همدان از اهمیت بسزایی برخوردار است و رویدادهایی مثل نمایشگاه‌ها توجه رسانه‌ها را جلب می‌کند. حضور پرقدرت در چنین محافلی می‌تواند علاوه بر حضور فیزیکی در نمایشگاه به تولید محتوایی چند رسانه‌ای و پخش آن از رسانه‌های معتبر و پر بیننده ختم شود که این اتفاق در راستای همان
برندسازی است.

حسینی تأکید کرد: نیاز است برنامه‌ریزی دقیقی در این زمینه انجام شود تا ظرفیت های همدان در بخش گردشگری، به خوبی معرفی شود و حضور شهرداری‌ها در نمایشگاه گردشگری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نمایشگاه دارای دو بخش کاربری و محتوایی است که لازم است در حوزه محتوایی اطلاع‌رسانی و تبلیغات به صورت ویژه تیمی متخصص وارد عمل شده و آنچه همدان در دست دارد را معرفی کند.

وی عنوان کرد : در حال حاضر با توجه به جلسات متعدد هزینه هایی را به ارگان‌های شهر و استان همدان پیشنهاد می‌دهیم که اگر در این زمینه با مبالغ پیشنهادی مشارکت کنند خواهند توانست نتیجه مطلوبی از حضور همدان در نمایشگاه گردشگری را برآورد کنند. نخست سهم مالی مجموعه و ارگان‌ها و جایگاه هر واحد استانی که در این رویداد مشارکت می کند و سپس سهم گردشگری سلامت در رویداد و جایگاه آن در استان را مشخص خواهیم کرد.

معاون استاندار همدان  گفت : اگر بخواهیم برای حضور در این رویداد متفاوت نمایان شویم باید هدف و مسیری را تعیین کنیم تا هزینه کردها هدفمند و مشخص باشد. امسال همدان در یک غرفه 500 متری حضور خواهد داشت و شهرداری‌ها و بخش‌های خصوصی و دولتی برای ارائه تسهیلات گردشگری در نمایشگاه گردشگری نباید به صورت مجزا غرفه‌ای داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت : نکته حائز اهمیت دیگر این است که پایان نمایشگاه باید از حضور همدان در این رویداد گزارشی برای ارزیابی ارائه دهیم. و اگر می خواهیم با دست پر از نمایشگاه بازگردیم لازم است برنامه‌ها، نشست‌ها، تفاهم نامه و بروشورهای معرفی برای تصیم‌سازی هدفمند از قبل بررسی و مشخص شود.

یکی از نکات حائز اهمیت در نمایشگاه گردشگری پیش روی ورود حرفه‌ای و با برنامه به حوزه گردشگری سلامت است چرا که این نقطه از گردشگری نیازمند احیای زیرساخت‌های مدرن و بین‌المللی است و می تواند اقتصاد جامعه محلی را با درآمدزایی دلاری پویا کند.

وی تأکید کرد: صنعت گردشگری به عنوان یکی از شاخص‌های راهبردی توسعه پایدار همدان است و حضور پررنگ همدان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران ضروری است.

 همه باید سمفونی همدان را با هم بنوازیم

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان در ادامه گفت: کار گردشگری یک کار بین بخشی است در استان همدان گردشگری پایه اصلی رشد و توسعه است و دلیل این ادعا وجود پتانسیل های غنی در حوزه تاریخ و فرهنگ است هرگز مبحث گردشگری از ارگان‌های متعدد و حتی فعالان بخش خصوصی جدا نیست . همه ارگان‌ها از آموزش و پرورش تا صنعت و معدن و تجارت و حتی جهاد کشاورزی و ارشاد اسلامی و دیگر ادارات از موضوع گردشگری ذی‌نفع هستند پس در این راستا انتظار می رود خلاقانه فعالان باشند.

محسن معصوم علیزاده بر حضور چشمگیر و گسترده در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران تاکید کرد و افزود : همه باید سمفونی همدان را با هم بنوازیم صدای طبل نمی تواند برای همدان دلنواز باشد چرا که در تکرار این صدا به گوش نمی‌رسد اما وقتی به سمفونی تبدیل می شود صدای همدان
شنیدن دارد.

معصوم علیزاده عنوان کرد : برگزاری این نمایشگاه در تهران، فقط یک رویداد گردشگری نیست، بلکه تمام دستگاه‌های اجرایی استان برای توسعه همدان، باید با هم‌افزایی از این ظرفیت ملی و بین‌المللی بیش‌ترین بهره را کسب کنند.

وی تاکید کرد :  پتانسیل‌های غنی همدان‌ لازمه برنامه ریزی برای معرفی در رویدادهای گردشگری تأثیرگذار همچون نمایشگاه بین‌المللی گردشگری است.  لازم است ظرفیت‌های بوم‌گردی، هتل‌ها، کاروانسراها و اماکن دیدنی و گردشگری که قابل درآمدزایی هستند برای احیا به سرمایه‌گذاران معرفی شوند .

این نکته برای ما حائز اهمیت است که نگاه استاندار به حوزه گردشگری همواره متفاوت و حساس است و این نگاه نشان می دهد حوزه گردشگری همواره پویا و مورد توجه است. باید به گونه‌ای رفتار کنیم که در ذهن تورگردان‌های ملی و بین‌المللی این جا را باز کنیم که همدان انتخاب نخست در هر برنامه‌ریزی برای سفر باشد.

معصوم علیزاده گفت : حضور گسترده و مطلوب در هفدهمین نمایشگاه گردشگری برای شناساندن ظرفیت‌های گردشگری استان در بهمن سال جاری با توجه به تجارب سال‌های گذشته، حائز اهمیت خواهد بود.

وی ادامه داد: لازم است در این زمینه تمامی دستگاه‌ها با حداکثر ظرفیت و هماهنگی برای معرفی ظرفیت‌هایی گردشگری، تاریخی، طبیعی و فرهنگی استان، همکاری کنند.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان گفت: باید تلاش شود همه اقدامات به موقع و با دقت انجام شود و باهم افزایی بین دستگاهی در این بخش با برنامه‌ریزی بهتری به استقبال از مسافران نوروزی برویم. باید ذهن گردشگری را به گونه‌ای مهیا کنیم که هر اتفاق و درخواستی را به سمت همدان
هدایت کنیم.

 در ادامه نشست حاضران به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com