1399-04-041399-04-14bool(false) همدان 5 برابر سایر استان‌ها تصادفات برون‌شهری دارد همدان پیام
 
 
شنبه - 14 تير 1399 - شماره 3792
 
امروز : شنبه ، 14 تير 1399

Today : Sat, July 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  97094 تاریخ انتشار:  1398-05-10 - 09:12 تعداد بازدید:  117
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در نخستین نشست راهبردی وضعیت سوانح استان:
همدان 5 برابر سایر استان‌ها تصادفات برون‌شهری دارد

اخبار

کسب رتبه نخست کشور در زمینه کاهش سوانح رانندگی توسط این استان و دریافت لوح تقدیر از وزارت کشور موید تلاش مجموعه اعضای شورای ترافیک برای حفظ جان و مال شهروندان است.
استاندار همدان در نخستین نشست راهبردی وضعیت سوانح استان همدان افزود: جان باختن سالانه ۱۷ هزار تن و مجروح شدن ۳۰۰ هزار نفر در کشور نشان از اهمیت برنامه ریزی برای کاهش سوانح رانندگی است.
سید سعید شاهرخی اضافه کرد: از سال های گذشته فعالیت های خوبی در این راستا صورت گرفته که شامل فعالیت های عمرانی و زیر ساختی در جاده ها و نقاط حادثه خیز، حضور محسوس و نامحسوس پلیس، کارهای آموزشی و پیشگیری در زمینه امداد و نجات و سلامت کاربران ترافیک است.
استاندار همدان بیان کرد: برنامه های ویژه ای پلیس در حوزه درون و برون شهری در دست اقدام دارد که این برنامه ها و اولویت ها موجب کاهش متوفیان سوانح رانندگی از ۸۰۰ تن به ۴۰۰ تن در پنج سال گذشته شده است.
شاهرخی با بیان اینکه اولویت دولت و حاکمیت کاهش آمار متوفیان سوانح جاده ای است افزود: دومین فاکتور و عامل مرگ و میر در کشور سوانح رانندگی است هر چند این آمار رو به بهبود است اما حتی مرگ یک شهروند در سانحه رانندگی هم زیاد است.
استاندار همدان گفت: اعضای شورای هماهنگی ترافیک همدان باید بیش از گذشته و با جدیت برنامه ها و اولویت ها را تا حصول نتیجه مطلوب دنبال کنند چرا که حفظ جان و مال مردم  از اهمیت بالایی برخوردار است.
شاهرخی خواستار اجرای اقدامات پیشگیرانه از جمله برنامه ریزی برای حذف نقاط حادثه خیز شد و گفت: وضعیت راه های همدان به جز سامن- بروجرد، ملایر- توره مطلوب بوده و برای ایمن سازی جاده ویان و غار علیصدر نیز باید همت کرد.
وی تاکید کرد: برخی تصادف ها ناشی از بالا بودن ایمنی در جاده های این استان است چرا که زمینه تردد با سرعت بالا فراهم شده و رانندگان اقدام به تردد با سرعت غیرمجاز می کنند.
استاندار همدان با بیان اینکه هدف پلیس از رصد محورهای ارتباطی مچ گیری نیست بیان کرد: پیشگیری از بروز سوانح رانندگی با ایجاد زیر ساخت ها و کارهای فرهنگی و آموزش در اولویت باشد.
شاهرخی افزایش میزان تردد از ۱۵۰ میلیون به ۱۸۰ میلیون را نشان از مورد توجه قرار گرفتن همدان دانست و یادآوری کرد: با وجود افزایش میزان تردد ها اما شاهد کاهش آمار متوفیان هستیم.
 همدان بیشترین فوتی را در سوانح درون شهری دارد
مدیرکل دفتر فنی استاندار همدان نیز گفت: در سال گذشته ۶۱ نفردر سوانح درون شهری استان همدان جان باختند که شهرستان همدان با ۳۵ نفر، ملایر هشت، بهار ۶ و اسدآباد پنج فوتی بیشترین سهم را در این آمار به خود اختصاص دادند.
کیوان کاظمی مستقیمی اظهار کرد: در سال ۷۰۰ هزار تصادف در شهرها و راه ها رخ می دهد که در این تعداد ۱۷هزار کشته و ۳۰۰ هزار مجروح برجای می ماند.
وی با بیان اینکه در کشور ۷ درصد تولید ناخالص ملی صرف تصادف می شود، عنوان کرد: تصادفات بعد از سکته دومین عامل مرگ و میر در کشور محسوب می شود.
مدیرکل دفتر فنی استانداری همدان با بیان اینکه در سال ۸۸ حدود ۱۸۷ نفر متوفی در تصادف استان داشتیم که این میزان در سال ۹۷ به ۶۱ نفر رسیده است و در سال 97 در شهر همدان تعداد ۳۵ نفر در تصادفات کشته شدند، افزود: جمع کل تلفات درون شهری در سال ۹۷ نسبت به سال قبل ۱۹.۷ کاهش داشته ایم.
وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات در تیر، مرداد، شهریور و مهر صورت گرفته است، عنوان کرد: ۳۷ درصد کشته های رانندگی راکبان، ۳درصد ترک نشین و ۵۶ درصد عابرین پیاده در سطح شهر هستند.
کاظمی مستقمی درباره اقدامات کاهش تصادفات عابرین نیز گفت: آرام سازی سطح یک و دو، تعمیر و نوسازی ۳۷ پل عابر پیاده در همدان، راه اندازی سامانه پیامکی، استفاده از تصویربرداری هوایی، نصب دوربین های ثبت تخلف، نصب ۱۹ سرعتگیر و ایمن سازی مدارس حاشیه معابر درون شهری همدان بخشی از این اقدامات است.
 همدان 5 برابر سایر استان‌ها تصادفات برون‌شهری دارد
رئیس پلیس راه استان همدان هم گفت: سال گذشته در تصادفات برون شهری استان همدان ۳۲۲ نفر فوت شدند که این آمار پنج برابر سایر استان‌ها است.
رضا عزیزی با بیان اینکه بیشترین حوادث جاده ای در محورهای برون شهری رخ می دهد، اظهار کرد: تصادفات براساس آمار کشوری در درون شهر ۲۳ درصد و برون شهر ۷۳ درصد است و در استان همدان بیش از آمار کشوری و بالای ۸۰ درصد در تصادفات جاده ای تلفات داشته ایم.
وی افزود: در سال ۹۶ میزان تردد از استان همدان ۱۴۹ میلیون و ۹۶۰ هزار مورد بوده که این میزان در سال ۹۷ به ۱۸۰ میلیون و ۲۶۴ هزار تردد رسیده است که ۳۰ میلیون و ۳۰۴ هزار تردد افزایش در سال ۹۷ را نشان می دهد.
رئیس پلیس راه استان همدان درباره تصادفات فوتی برون شهری عنوان کرد: در سال ۹۶ حدود ۲۹۵ فقره تصادفات فوتی رخ داد که منجر به فوت ۳۶۸ نفر و دو هزار و ۴۴ فقره تصادف جرحی منجر به مصدومیت ۳ هزار و ۹۸۸ نفر شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com