بزرگترین انتفاع فضای آزاد اطلاعات مقابله با فساد است همدان پیام
 
 
شنبه - 30 تير 1397 - شماره 3244
 
امروز : يكشنبه ، 31 تير 1397

Today : Sun, July 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82277 تاریخ انتشار:  1396-06-15 - 05:45 تعداد بازدید:  72
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سیدحسن خمینی در دیدار وزیر و کارکنان وزارت ارتباطات:
بزرگترین انتفاع فضای آزاد اطلاعات مقابله با فساد است

اخبار

یادگار گرامی امام(ره) با تأکید بر اینکه اینترنت و فضای وب لازمه قهری روزگار ماست و واقعیت آن را باید بپذیریم، گفت: بزرگترین انتفاع فضای آزاد اطلاعات، مقابله با فساد است که در جامعه ما مورد تأکید رهبری معظم انقلاب و تمام مسئولان است.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سید حسن خمینی در دیدار وزیر، معاونان و کارکنان وزارت ارتباطات و فناوری عنوان کرد:  اگر روزی قرار بر نامگذاری این مقطع تاریخی باشد، روزگار ما روزگار «ارتباطات» است.
وی افزود: لوازم ارتباطات، مانند تمام ساخته‌های بشر ابعاد خوب و بد دارد؛ انتفاع از این ساخته‌ها در گرو تربیت انسانی است.
یادگار امام(ره) تاکید کرد: اینترنت و فضای وب لازمه قهری روزگار ماست و واقعیت آن را باید بپذیریم. بزرگترین انتفاع فضای آزاد اطلاعات، مقابله با فساد است که در جامعه ما مورد تأکید رهبری معظم انقلاب و تمام مسئولان است.
سیدحسن خمینی با اشاره به اینکه بزرگترین عامل برای نرفتن جامعه به سوی فساد، افکار عمومی و رسانه است، گفت: البته این عرصه تلخی‌هایی هم دارد، اما برای رسیدن به آن نتیجه بزرگ اجتماعی باید تلخی ها را به جان بخریم. هر جا فساد باشد جامعه باید به آن حساس باشد و کسی نباید مصون باشد.
وی با بیان اینکه راه مقابله با فساد، به دست آوردن توجه افکار عمومی است، گفت: از درس‌های بسیار بزرگ امام(ره)، اعتماد به فهم مردم است. ممکن است در کوتاه مدت مردم اشتباه کنند اما به خرد جمعی و بالاتر از آن به لطف خدا اعتماد کنیم. مردم به مجموعه های خدماتی باید اعتماد کنند و احساس کنند به اطلاعات شخصی آنها دست خورده نمی شود و این عرصه پاسدار حرمت هاست.
سیدحسن خمینی تاکید کرد: مردم باید احساس کنند با کمترین هزینه به این فضا دسترسی دارند. جوانگرایی در این عرصه، به جا ترین جوان‌گرایی در کشور است.

آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون فرزندان حاصل ازازدواج زنان‌ایرانی با مردان‌خارجی
 نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس آخرین وضعیت رسیدگی به طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را تشریح کرد. محمد کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره گفت: در حال حاضر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس این موضوع را با اولویت در دستور کار خود قرار داده و عمده اصلاحی هم که در این طرح مطرح شده این است که فرزندان مادران ایرانی و پدران غیرایرانی هم بتوانند با رعایت شرایط ساده تر تابعیت ایران را پذیرفته و ایرانی محسوب شوند.
نماینده مردم ملایر در مجلس افزود: این مسئله قبلا هم وجود داشته اما مشکلات و موانعی در مسیر این موضوع بوده که امکان تحقق آن را فراهم نکرده است. به عنوان مثال فرزندی که از پدر افغانی یا مادر ایرانی متولد شده باشد پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی باید موضوع تابعیت خود را روشن کند.
وی خاطرنشان کرد: در واقع این فرد باید به افغانستان رفته و اقدامات لازم را به عمل آورد که این کار برای فردی که از ابتدای تولد در ایران بوده کار مشکلی است. از طرفی مقامات اطلاعاتی و امنیتی هم باید نسبت به این موضوع بررسی لازم را انجام دهند.
این عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: بنابراین مشکلات زیادی در این زمینه به وجود آمده که ما در تلاش هستیم در کمیسیون راه‌حل‌های ساده‌تری را بیابیم. به عنوان مثال یکی از موضوعاتی که در این زمینه مطرح شد این بود که اگر فردی برود و در یک دفترخانه‌ای اعلام کند که تابعیت کشور پدرش را ترک کرده ما باید آن را بپذیریم و دیگر نیازی به طی مراحلی مانند کنسولگری‌ها نباشد


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com