1399-08-281399-09-08bool(false) بنزین نوروزی در راه است؟ همدان پیام
 
 
شنبه - 8 آذر 1399 - شماره 3910
 
امروز : شنبه ، 8 آذر 1399

Today : Sat, November 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  105864 تاریخ انتشار:  1398-11-24 - 11:11 تعداد بازدید:  135
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بنزین نوروزی در راه است؟

اقتصادی


  در حالی‌که وزیر نفت برای چندمین‌بار تأکید کرده است که خبری از ارائه پیشنهاد تخصیص بنزین نوروزی ندارد، ولی تیموری تأکید کرده است که این پیشنهاد به‌دولت ارائه شده و حتی اعلام آمادگی کرده است که بار دیگر پیشنهاد ارائه شده را به وزارت نفت نیز تسلیم کنند.
به گزارش خبرآنلاین، پیش‌از این نیز در دوره سهمیه‌‌بندی بنزین، سهمیه ویژه‌ای علاوه بر سهمیه ماهانه بنزین برای خودروها، باهدف توسعه گردشگری به خودروها اختصاص داده می‌شد. این سهمیه غالبا در محدوده یک باک با قیمت یارانه‌ای به خودروها اختصاص می‌یافت. چیزی در حدود ۵۰ تا ۶۰ لیتر اکنون در نخستین سال سهمیه‌بندی بنزین، خبرهای رسیده از وزارت میزاث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی حکایت از تخصیص سهمیه‌ای تا ۱۲۰ لیتر برای بنزین نوروزی دارد اما آنچه وزیر نفت در این‌باره می‌گوید مؤید این نکته است که خبری در راه نخواهد بود.
 بنزین از ۲۴ آبان‌ماه باهدف مهار روند مصرف، سهمیه‌بندی شد. بر اساس تصمیمات گرفته‌شده بنزین سهمیه‌ای به قیمت لیتری هزار و ۵۰۰ تومان و بنزین غیرسهمیه‌بندی با قیمت لیتری ۳ هزار تومان عرضه می‌شود.
پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دلالت بر آن دارد که ۱۲۰ لیتر بنزین با قیمت لیتری هزار و ۵۰۰ تومان در کارت‌سوخت خوردوها شارژ شود تا ابزاری باشد برای تشویق شهروندان به سفرهای داخلی.
زنگنه در لابه‌لای سخنان خود تأکید کرده است که هر پیشنهادی از این‌دست بار مالی سنگینی برای دولت دارد این در حالی‌است که قوه مجریه بر بازتوزیع دقیق منابع حاصل‌از افزایش قیمت بنزین متمرکز است.
سؤال اما اینجاست؛ درصورت موافقت با تخصیص بنزین نوروزی، چه میزان بنزین در این قالب به خودروها تخصیص خواهد یافت. آخرین آمارهای ارائه‌شده نشان می‌دهد ۲۳ میلیون و ۵۰۰هزار خودرو در کشور وجود دارد که از این تعداد ۵۳۶ هزار دستگاه آن در سن فرسودگی است، یعنی بالای ۲۵ سال عمر دارد و بر اساس مصوبه ستاد سوخت کشور برایشان کارت‌سوخت صادر نمی‌شود. این نکته به تأیید سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا نیز رسیده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com