1397-07-211397-08-01bool(false) اعتراض مردمی یا تسویه حساب سیاسی همدان پیام
 
 
سه شنبه - 1 آبان 1397 - شماره 3320
 
امروز : سه شنبه ، 1 آبان 1397

Today : Tue, October 23, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83394 تاریخ انتشار:  1396-10-10 - 05:45 تعداد بازدید:  117
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اعتراض مردمی یا تسویه حساب سیاسی

یادداشت

در روزهای اخیر شاهد اتفاقاتی در برخی از نقاط کشور بودیم که فضای سیاسی و رسانه‌ای جامعه را متأثر از خود نمود.
تجمعات پراکنده‌ای که از همان آغاز مشخص شد که به شکل سازماندهی شده، صورت گرفته است.
شعارها و مطالب مطرح شده در این تجمعات که عمدتاً ساختارشکنانه و مغایر با آرمان‌های انقلاب بود، به خوبی نشان داد که برای گرداندگان و هدایتگران این برنامه‌ها نه مسائل و مشکلات مردم به ویژه نگرانی‌ها و دغدغه‌های اقتصادی آنها، بلکه ایجاد تنش در فضای سیاسی و به چالش کشیدن امنیت و منافع ملی مدنظر است.
بدون تردید وجود مشکلات فراوان در بخش‌های مختلف و نگرانی‌های مردم در موارد متعدد از جمله مشکلات اقتصادی، واقعیتی انکارناپذیر است که همگان بر آن صحه می‌گذارند و تمام دستگاه‌های مسئول نیز مکلف به رفع آنها هستند.
از طرفی برگزاری اجتماعات و بیان مشکلات و حتی انتقادها و اعتراض‌ها طبق قانون اساسی آزاد بوده و با هماهنگی دستگاه‌های امنیتی و انتظامی که مسئول برقراری نظم و امنیت در چنین مواردی هستند و به طور مشخص شورای تأمین استان‌ها و شهرستان‌ها بلامانع است.
نگاهی به اتفاقات روزهای اخیر نشان می‌دهد که نه‌تنها تجمعات سازماندهی شده در این راستا نبوده است، بلکه اساساً اهداف و برنامه‌های بانیان و مسببان این تجمعات چیزی غیر از مسائل و گرفتاری‌های مردم بوده است.
بیان مشکلات و انتقاد و اعتراض نسبت به عملکردها نه‌تنها مذموم نیست، بلکه خوب و حتی راهگشا نیز است، کما اینکه اگر مردم اعتراض و نقدی نیز داشته باشند که حق مسلم آنهاست، از مجاری قانونی آن را مطرح و پیگیری خواهند کرد؛ اما زیر سؤال بردن دستاوردهای غیرقابل انکار نظام در عرصه‌های مختلف و تخطئه دولت خدمتگزار آن هم با شعارهای غیراخلاقی و ساختارشکنانه که نه فقط دولت و رئیس‌جمهور، بلکه تمام ارکان نظام را نشانه رفته است، با هیچ منطق و اصولی سازگار نیست و کسانی که با طرح چنین شعارهایی سعی در ایجاد التهاب در فضای سیاسی و اجتماعی جامعه داشتند، فراموش کردند که حرف ملت و خواست ملی چیز دیگری است.
از این‌رو حرکت‌های اخیر را نه‌‌تنها نمی‌توان اعتراض مردمی نامید، بلکه جنس آن با حرکت‌های مردمی متفاوت است و بیشتر در قالب تسویه‌حساب سیاسی یا ایجاد تنش سیاسی در جامعه می‌گنجد.
مردم هوشیار و انقلابی ما بارها و بارها در عرصه‌های مختلف از جمله راهپیمایی‌ها و اجتماعات ملی و دوره‌های مختلف انتخابات حرف خود را زده اند و در مناسبت‌های دیگر وحدت و انسجام خود را به نمایش گذاسته و به‌گونه‌ای حمایت خود را از انقلاب، نظام و مقام معظم رهبری اعلام نموده‌اند. البته بر کسی پوشیده نیست که عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم مانند هر دولت دیگری دارای نقاط قوت و ضعف‌هایی است که باید ضعف‌ها رفع و قوت‌ها تقویت شود، اما اینکه عده‌ای بی‌مهابا تمام دستاوردهای دولت را زیر سؤال ببرند، جفا به ملت و نظام است.
و سخن آخر اینکه مردم هوشیار ایران اسلامی که در طول نزدیک به 4 دهه اخیر فرازونشیب‌های زیادی را تجربه کرده و از گردنه‌های مختلفی عبور کرده است و در این راستا توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمن را با وحدت و انسجام ملی و هدایت رهبر معظم انقلاب خنثی نموده‌اند، از چنین حرکت‌هایی نمی‌هراسند و همواره از نظام و انقلاب اسلامی پاسداری خواهند کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com