1397-01-221397-02-01bool(false) 1397-01-221397-02-01bool(false) آغاز فعالیت ستادهای انتخابات در 31 استان همدان پیام
 
 
شنبه - 1 ارديبهشت 1397 - شماره 3174
 
امروز : شنبه ، 1 ارديبهشت 1397

Today : Sat, April 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  75438 تاریخ انتشار:  1395-10-16 - 05:45 تعداد بازدید:  172
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آغاز فعالیت ستادهای انتخابات در 31 استان

داخلی

 استانداران کشور با تاکید بر این که فعالیت ستادهای انتخاباتی استان ها متناظر و همگام با ستاد انتخابات کشور آغاز شده است، برگزاری انتخاباتی سالم، قانونی و باشکوه در 29 اردیبهشت ماه سال آینده را به عنوان اولویت و دستور اصلی کار خود بیان کردند.
همزمان با آغاز فصل زمستان ستاد انتخابات کشور فعالیت رسمی خود را برای برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز کرد و ترکیب این ستاد با حکم عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور مشخص شد.
رحمانی فضلی در احکامی جداگانه علی اصغر احمدی معاون سیاسی خود را به عنوان رییس ستاد انتخابات کشور و علی پورعلی مطلق مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور را به عنوان دبیر این ستاد منصوب کرد.
همچنین با حکم وزیر کشور، سید سلمان سامانی قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و استان ها با حفظ سمت به عنوان عضو و رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی نیز با حفظ سمت به عنوان عضو و رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد انتخابات منصوب شدند.
خبرنگار  ایرنا در گفت و گو با تعدادی از استانداران کشور آخرین وضعیت فعال شدن ستادهای انتخابات در استان ها را جویا شد که استانداران ضمن اعلام برنامه ریزی های صورت گرفته در این زمینه تاکید کردند تمامی شرایط برای برگزاری یک انتخابات سالم، قانونی و باشکوه در اردیبهشت 1396 فراهم است.
استاندار همدان نیز در این زمینه گفت: ستاد انتخابات استان همدان متناظر با ستاد انتخابات کشور تشکیل شده و آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا وجود دارد.
محمدناصر نیکبخت تصریح کرد: هدف ما برگزاری یک انتخابات سالم و قانونی و باشکوه در 29 اردیبهشت ماه سال آینده است.
استانداران سیستان و بلوچستان در این زمینه با بیان این که برنامه ریزی های لازم برای فعالیت ستاد انتخابات در این استان صورت گرفته است، گفت: اولین نکته و مهم ترین و کلیدی ترین نکته این است که بپذیریم انتخابات حق مردم است و این یک ظرفیت ایجاد شده در قانون است که همیشه حضور مردم را به طور فعال در همه عرصه ها داشته باشیم.
علی اوسط هاشمی افزود: به انتخابات به عنوان یک فرصت برای خودمان توجه نکنیم بلکه به انتخابات به عنوان یک حق مردم برای تغییر در قدرت و جابجایی قدرت بیندیشیم و بدانیم این حق مردم است، اگر دقیقا منطبق بر شان نزول قانون اساسی و نقش های دیده شده برای مردم رفتار کنیم قطعا اقبال فرهیختگان، نخبگان و کاربلدان را خواهیم داشت.
استاندار اردبیل نیز در این زمینه گفت: با توجه به این که سال گذشته دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را به طور همزمان برگزار کردیم و افرادی که قرار است انتخابات سال آینده را برگزار کنند تقریبا قریب به اتفاق همان افراد هستند آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا وجود دارد.
مجید خدابخش افزود: در طی سه ماه گذشته جلسات آموزشی مرتبط با امر اجرای انتخابات را با حضور مدیران وزارت کشور برگزار کردیم و اطمینان داریم در انتخابات سال آینده در کنار حضور باشکوه و گسترده مردم به لحاظ اجرایی نیز همانند انتخابات سال گذشته انتخاباتی سالم و قانونی برگزار کنیم.
استاندار سمنان نیز با تاکید بر این که اگر انتخابات هفته آینده نیز برگزار شود آماده کامل برای برگزاری آن داریم، یادآور شد: همان روزی که ابلاغ وزارت کشور برای صدور احکام مسوولان و اعضای ستاد انتخابات استان به ما رسید متناظر با ستاد انتخابات کشور احکام صادر شد.
محمدرضا خبار افزود: آمادگی کامل برگزاری برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی به صورت تمام الکترونیکی و سیستمی را داریم چرا که زیرساخت لازم در استان وجود دارد، ما جزو استان هایی بودیم که 82 درصد از مردم ما به صورت اینترنتی در سرشماری نفوس و مسکن ثبت نام کردند.
بر اساس جدول زمان بندی تعیین ‌شده داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری می ‌توانند از 22 تا 26 فروردین ماه به مدت پنج روز نسبت به نام نویسی اقدام کنند.
همچنین داوطلبان پس از آن که صلاحیت‌ شان از سوی شورای نگهبان بررسی و مورد تایید قرار گرفت می‌ توانند از 8 تا 27 اردیبهشت ماه به مدت 20 روز به تبلیغات انتخاباتی و تشریح برنامه ‌های خود بپردازند.
نام نویسی از داوطلبان شرکت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز از 30 اسفندماه سال جاری آغاز و تا ششم فروردین ‌ماه 1396 ادامه خواهد داشت. هرچند براساس مصوبه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار است زمان نام نویسی به 23 اسفندماه سال جاری تغییر یابد که البته این تغییر نیازمند مصوبه مجلس است.
نامزدهای نهایی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به مدت هفت روز مهلت تبلیغات دارند که زمان تبلیغات آن ها از 21 تا 27 اردیبهشت ‌ماه تعیین شده است.
انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در چهار حوزه انتخابیه اصفهان، اهر و هریس، بندرلنگه، بستک و پارسیان، مراغه وعجب شیر برگزار می شود که داوطلبان شرکت در این انتخابات می ‌توانند از 8 تا 14 اسفندماه نسبت به نام نویسی اقدام کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com