خدمات‌رسان‌ها براي مردم مزاحمت ايجاد مي‌کنند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : سه شنبه ، 29 مرداد 1398

Today : Tue, August 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93624 تاریخ انتشار:  1398-02-26 - 09:26 تعداد بازدید:  50
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

خدمات‌رسان‌ها براي مردم مزاحمت ايجاد مي‌کنند

نویسنده : غزل اسلامي

یادداشت شرکت مخابرات دو هفته پيش کابل‌هاي شهرک صنعتي بهاران را به‌خاطر آبگرفتگي يک روز قطع کرد تا تعمير کند. اين هفته عمليات کابل برگردان را در همان نقطه آغاز کرد و براي 3 روز تلفن واحدهاي صنعتي را قطع کرد. قطعي تلفن در اين شهرک در 6 ماه گذشته به 3 بار رسيده است.
ديروز شرکت برق به‌خاطر عمليات کابل برگردان، برق مهديه را براي 3 ساعت قطع کرد. اين اتفاق‌ها محدود به اين دو نقطه در شهر نمي‌شود. بسياري مواقع شاهد هستيم که يا به‌خاطر خرابي و يا به‌خاطر کابل برگرداني و اصلاح لوله‌ها، آب، برق و تلفن مناطقي از همدان براي ساعت‌ها و يا روزها قطع مي‌شود. همين قطعي‌هاي وقت‌ و بي‌وقتِ تأسيسات، خسارت مالي و رواني زيادي به مردم وارد مي‌کند. اين قطعي‌ها هميشه در ساعاتي از روز اتفاق مي‌افتد که واحدهاي اقتصادي و اداره‌ها مشغول به‌کار هستند و اغل مردم نياز مبرم به استفاده از اين خدمات را دارند.
اين شرکت‌هاي خدمات‌رسان ساعاتي را براي تعمير و اصلاح برمي‌گزينند که براي خودشان راحت‌تر است. با اينکه اغلب اين پروژه‌ها دست پيمانکاران و بخش خصوصي است اما ساعات اداري را براي اين اقدامات اختصاص مي‌دهند. آنها در اين وضعيت اقتصادي که بايد هزينه‌ها را کاهش بدهند و فشار بيشتري به مردم وارد نکنند، خسارت‌هاي مالي فراواني به واحدهاي اقتصادي مستقر در محل‌ها موردنظر و افرادي که با اين واحدها مراوده دارند مي‌زنند تا خودشان مجبور نشوند به کارگران و مهندسان مبلغ ناچيزي براي شب‌کاري بپردازند. اين اقدام آنها نه تنها منابع مالي استان و مردم را هدر مي‌دهد بلکه با اعصاب مردم بازي مي‌کند و آنها را در شرايط کنوني عصباني‌تر مي‌کند.
نکته ديگري که شرکت‌هاي خدمات‌رسان به آن توجه نمي‌کنند و از اين طريق هم منابع را هدر مي‌دهند اين است که وقتي خرابي در منطقه رخ مي‌دهد و مجبور به تعمير هستند و به‌عنوان مثال برنامه کابل برگرداني آن منطقه را براي دو هفته ديگر دارند هر دوي اين اقدام را يک‌باره انجام نمي‌دهند. در صورتي‌که منطقي اين است که کابل‌برگرداني را دو هفته جلو بيندازند و همه اقدامات لازم را يک‌باره انجام بدهند تا نه هزينه مضاعف روي دست‌ استان و شرکت بيندازند و نه به مردم خسارت بزنند و نه با اعصاب آنها بازي کنند.
وقتي تلفن قطع مي‌شود يک‌سري کاروکاسبي‌ها مي‌خوابد، وقتي برق و آب قطع مي‌شود کارهاي ديگري تعطيل مي‌شود. بنابراين لازم است که شرکت‌هاي خدمات‌رسان منافع استان، مردم و خودشان را يک‌جا درنظر بگيرند و خسارت‌هاي ناشي از اين بي‌تدبيري‌ها را به مردم تحميل نکنند.
شرکت‌ها و دستگاه‌هاي دولتي نه تنها در درون سازمان خود نمي‌توانند طوري برنامه‌ريزي کنند که هزينه‌هاي مضاعف به مردم و استان تحميل نکنند بلکه نمي‌توانند با هم هماهنگ باشند تا دوباره‌کاري‌ها و هزينه‌تراشي‌ها صورت نگيرند. آسفالتي که شهرداري در کوچه و خيابان‌ها مي‌ريزد ساده‌ترين مثال براي اين موضوع است.
در بسياري موارد ديده‌ايم که يک ماه پس از آسفالت کوچه و خياباني نگذشته که يکي از اين شرکت‌ها همان نقطه را مي‌کند تا اصلاحاتي در تأسيسات خود انجام بدهد. اين ناهماهنگي درون‌سازماني و بين سازماني فقط وقت، انرژي، راحتي و منابع مردم و استان را از بين مي‌برد و مانع رسيدن به توسعه اقتصادي و رشد فرهنگي و اجتماعي مي‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com