پیش بینی حضور ۳ میلیون زائر در مراسم اربعین امسال همدان پیام
 
 
يكشنبه - 15 تير 1399 - شماره 3793
 
امروز : دوشنبه ، 16 تير 1399

Today : Sun, July 5, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  94786 تاریخ انتشار:  1398-03-22 - 12:21 تعداد بازدید:  76
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پیش بینی حضور ۳ میلیون زائر در مراسم اربعین امسال

اجتماعی


 رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اینکه پیش بینی می شود تعداد زائران اربعین امسال به بیش از ۳ میلیون نفر برسد، بیان کرد: اسکان زائران اربعین در منازل عراقی ها در دستور کار قرار دارد.
به گزارش مهر، حسن پلارک در جلسه کمیته مشارکت‌های مردمی اربعین که امروز در شهرداری تهران برگزار شد گفت: ستاد اربعین شامل ۱۳ کمیته است که در هر کمیته برنامه ریزی های متفاوتی برای زائران اربعین انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری بیش از ۳ میلیون زائر در مراسم اربعین شرکت می‌کنند، اظهار کرد: با سیل عظیمی از مردم و زائرین در اربعین امسال مواجه خواهیم شد و قول می‌دهیم خدمات رسانی مناسبی برای آنها داشته باشیم.
وی با بیان اینکه امسال هوا نسبت به سال قبل گرم‌تر شده و همین موضوع مسئولیت ما را سخت‌تر کرده است، گفت: باید امکانات سرمایشی مناسبی را برای زائرین اربعین از جمله یخ، آب سردکن و سردخانه ایجاد کنیم.
وی تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی و صنعت و معدن نیز باید امسال محدودیت‌هایی که در بحث صادرات ایجاد شده بود را برای ما رفع کنند و همچنین گمرک نیز باید همکاری لازم را برای زائران جهت خدمات رسانی بهتر به آنها داشته باشد.
پلارک با اشاره به اینکه ساماندهی اسکان زائران ایرانی در منازل زائرین عراقی از جمله اقداماتی است که سال گذشته انجام شده است، گفت: امسال نیز این اقدام را به صورت گسترده با توجه به تعداد زیاد زائرین اربعین انجام خواهیم داد.
به گفته رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در مراسم اربعین سال گذشته ۶۰۰ هزار نفر در نجف، ۲۰۰ هزار نفر در کربلا و ۴۰ هزار زائر نیز در کاظمین در منازل عراقی اسکان پیدا کردند.
وی به توسعه و ساخت حرم حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: توسعه ۲۰ برابری حرم امیرالمومنین انجام شده و ظرف ۱۰ تا ۲۰ سال آینده نیازی به توسعه ندارد و تعداد زیاد زائران می‌توانند در حرم پذیرش شوند.
پلارک بیان کرد: در کربلا نیز ساخت صحن حضرت زینب (س) نیز از دو سال قبل آغاز شده و ۱۴ برابر حرم توسعه پیدا می‌کند و مقداری از طرح توسعه باقی مانده که نیاز به تملک زمین‌های اطراف حرم دارد.
وی تاکید کرد: با توجه به افزایش ۳ برابری زائرین اربعین، امیدواریم هر کدام از اعضای ستاد هماهنگی، اقدامات لازم را برای خدمات رسانی بهتر به زائران انجام دهند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com