1399-02-291399-03-08bool(false) بی پایانی حاشیه در شورای همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 خرداد 1399 - شماره 3765
 
امروز : پنجشنبه ، 8 خرداد 1399

Today : Thu, May 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101430 تاریخ انتشار:  1398-08-20 - 09:44 تعداد بازدید:  408
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بی پایانی حاشیه در شورای همدان

یادداشت


 ۱- شورای شهر همدان در این دوره را می توان از شوراهای پر حاشیه استان و کشور در ادوار فعالیت های شورا ها دانست. شورایی که از حاشیه استقبال می کند و اگر حاشیه ای نباشد ، خود حرکتی حاشیه ساز انجام می دهد !
البته در ابتدا با در نظر گرفتن ترکیب شورا ، همراهی حاشیه با این ترکیب برای شورای همدان متصور بود اما تصور بر این نبود که حاشیه ها به اندازه ای زیاد شوند که متن اصلی در مواقعی در حاشیه قرار بگیرد!
۲- از مهمترین حاشیه های شورای شهر همدان همان ابتدا در انتخاب شهردار بروز کرد.
جایی که شورا نمی توانست مستقل عمل کند و تحت تاثیر تلفن به دست ها مجبور به گزینش شهردارانی می شد که بعد از حضور در شورا و در آستانه انتخاب، کلا از استان می رفتند و یا انتخاب هایی انجام می داد که با توصیه دستگاه های نظارتی مجبور به انصراف می شدند و در نهایت هم شهرداری برگزید تا بیشتر از اعضای شورا ، تلفن به دستان را راضی کند هر چند این شهردار توانسته تا کنون نمره قبولی از شورا دریافت کند.
۳- اما مهمترین و بزرگترین چالش شورا زمانی شکل گرفت و ادامه یافت و ادامه دارد که اعضای شورا در یازده ماه پیش تصمیم به تشخیص غیر موجه بودن مرخصی و غیبت مولوی از اعضای شورا گرفتند و عضو علی البدل اول شورا را جایگزین وی کردند.
بعد از آن نیز هیأت حل اختلاف استان، رای به درستی مصوبه شورا داد تا مولوی که با لیست امید به شورا رفته بود، تلاشی با همراهی اصولگرایان برای برگشت به شورا جستجو کند.
۴- شواهد حکایت از آن دارد که  مولوی در این پیگیری یکی از نمایندگان استان را در کنار خود داشت و وکیل وی نیز از امدادهای این نماینده بهره مند شده است.
در واقع این نماینده در جهت باطل کردن رای هیأت حل اختلاف استان به ریاست استاندار از هیچ تلاشی دریغ نکرد تا وزارت کشور که معمولا و طبیعی باید تایید کننده مصوبات مدیر ارشد خود در استان باشد ، نظری بر خلاف رای استان داده و آن رای را باطل کند.هر چند به نظر هنوز این بازی تمام نشده و احتمال خروج مجدد مولوی از شورا همچنان بالا است.
۵- وزارت کشور بازنده اصلی این حاشیه بود زیرا رای هیأت استان را بدون در نظر گرفتن هزینه آن برای استاندار، باطل کرد در واقع معاونت عمرانی وزارت کشور در این موضوع هیأتهای استانی حل اختلاف را تضعیف و با دامن زدن به چالش ایجاد شده، تداوم پشتیبانی استاندار از شورای شهر را سلب کرد.
اینکه آیا واقعا آن نماینده تا چه میزان در این اتفاق نقش ایفا کرده در آینده نمایان خواهد شد، اما آنچه مشخص است عملکرد معاونت عمرانی وزارت کشور در راستای حل اختلاف نبوده و بر تداوم اختلافات دامن زده است.
۶- انتظار بود مولوی که اکنون به ظاهر به شورا برگشته است در موضعگیری های خود به گونه ای رفتار می کرد که حاشیه ها پایان می یافت اما گویا این عضو شورای شهر به استقبال  حاشیه رفته و اتهاماتی را متوجه برخی مسئولان استان کرده است.
این به استقبال حاشیه رفتن چندان زیبا نیست زیرا این شورا به اندازه خود و بیشتر به صورت طبیعی حاشیه دارد و نیازی به حاشیه سازی اعضا نیست.
۷- با آمدن مولوی با توجه به تغییر دیدگاه احتمالی وی، ترکیب شورا به ظاهر، به نفع اصولگرایان تغییر می کند اما واقعیت این نیست و ترکیب شورا نه به نفع اصولگرایان که به نفع یکی از نمایندگان اصولگرای همدان تغییر کرده و پیش بینی می شود، مولوی، زین پس در کنار تعداد دیگری از اعضای شورا، نقش عامل اصلی این نماینده در شورا را ایفا کند.
البته این نوع فعالیت به دلیل کمک به افزایش حاشیه ها،ممکن است، چندان دوام نداشته باشد.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com