مشکل گرانی کاغذ دردست پیگیری همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 تير 1398 - شماره 3523
 
امروز : جمعه ، 28 تير 1398

Today : Thu, July 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84678 تاریخ انتشار:  1397-05-17 - 8:00 تعداد بازدید:  87
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان:
مشکل گرانی کاغذ دردست پیگیری

فرهنگی

: مطبوعات پل ارتباط میان مردم و مسئولان هستند و پیگیری مسائل و مشکلات مردم تکلیف اساسی خبرنگاران است.وی با تأکید بر لزوم حضور رسانه‌ها در زمینه مباحث اجرایی؛ خاطرنشان کرد: نبود امنیت شغلی برای خبرنگاران و فضای آسیب‌پذیر معیشتی مواردی انکارناپذیر در حوزه مطبوعات است.
درویش‌نژاد با بیان اینکه در روزهای اخیر مسأله گرانی کاغذ مشکلات زیادی برای نشریات به وجود آورده است؛ اظهار کرد: این مساله را از طریق اداره کل مطبوعات داخلی پیگیری کردیم که نتیجه آن در چند روز آینده مشخص خواهد شد.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: یکی از وظایف رسانه‌ها بیان نقدهای منصفانه و سازنده است؛ البته این موضوع نیاز به فرهنگ‌سازی دارد تا مدیران و مسئولان هم آستانه تحمل خود را در خصوص نقد بالا ببرند.
معاون امور مطبوعاتی وزیر ارشاد به همدان می آید
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین  از سفر معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همدان خبر داد . علیرضا درویش نژاد گفت: محمد سلطانی فر روز یکشنبه ۲۱ مردادماه به همدان سفر خواهد کرد. وی افزود: نشست عمومی با اهالی رسانه استان از مهم ترین برنامه های سفر معاون وزیر به همدان است. درویش نژاد، بازدید از مراکز چاپی همدان، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و نشست با استاندار و بررسی مسائل و مشکلات مربوط حوزه مطبوعات و رسانه ها را از دیگر برنامه های سفر سلطانی فر عنوان کرد.
 همایش استانی صنعت چاپ در همدان برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان همچنین  از برگزاری همایش استانی صنعت چاپ در همدان خبر داد.
علیرضا درویش نژاد در جلسه هيأت مدیره اتحادیه چاپخانه داران استان همدان اظهار کرد: بسته بندی چاپی که در صنایع کاربرد زیادی دارد در حوزه اقتصاد تاثیرگذار است؛ جذب و افزایش مشتری ارتباط مستقیم با طراحی، چاپ و بسته بندی محصول دارد. درویش نژاد با تاکید بر این حوزه بسته بندی و چاپ پیوندی بین هنر و اقتصاد ایجاد کرده است؛ گفت: این حوزه یک کار فرهنگی است که به کمک اقتصاد آمده و باید فعالان عرصه چاپ و نشر مورد حمایت قرار بگیرند.
درویش نژاد با بیان اینکه صحافی، ریشه تاریخی داشته و آثار چاپی را ماندگار می کند؛ گفت: صحافی آثار فاخر مانند صدفی است که مروارید را درون خود حفظ می کند.
وی با تاکید بر اینکه چاپخانه داران می توانند در کارگاه های خود از طرح کارورزی استفاده کنند؛ گفت: با استفاده از این طرح هم تعدادی جوان مشغول به کار می شوند و هم کارفرما با کمک اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بیمه و حق الزحمه نیروها را پرداخت می کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در بخش دیگری از صحبت های خود خاطرنشان کرد: ما هرچه در توان داشته باشیم برای حمایت از واحدهای چاپی دریغ نمی کنیم.درویش نژاد از برگزاری همایش روز صنعت چاپ در همدان خبر داد و گفت: این همایش ۱۱ شهریور ماه با حضور دستگاه های متولی، چاپخانه داران و اهالی این صنعت در همدان برگزار می شود و برگزاری این برنامه به اتحادیه واگذار خواهد شد.وی خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که چاپ و نشر صنعت است؛ صنعتی که با فرهنگ و هنر پیوند خورده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com