مدیرعامل کنترل گاز اکباتان: اگر ساکن باشیم موفق نمی‌شویم همدان پیام
 
 
شنبه - 8 آذر 1399 - شماره 3910
 
امروز : يكشنبه ، 9 آذر 1399

Today : Sun, November 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  113573 تاریخ انتشار:  1399-09-01 - 10:56 تعداد بازدید:  53
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تحقیق، توسعه، تلاش و تفکر از راه‌های کلیدی موفقیت
مدیرعامل کنترل گاز اکباتان: اگر ساکن باشیم موفق نمی‌شویم

نویسنده : زهرا زنگنه

اقتصادی


 این روزها مشکلات زیادی بر سر راه صنعتگران و تولیدکنندگان وجود دارد؛ از کرونا گرفته تا افزایش قیمت ارز و بی‌‎ثباتی اقتصاد کشور که همه تولیدکنندگان را اذیت کرده اما آنها را از پا نینداخته است و هنوز هم با وجود همه مشکلات تلاش می‌کنند نانی بر سر سفره کارگرانشان بگذارند.
یکی از این کارخانه‌ها که در روزهای کرونا همچنان برقرار ماند شرکت کنترل گاز اکباتان است؛ در بازدیدی که مجموعه همدان‌پیام از این کارخانه به‌مناسبت هفته جهانی کارآفرینی داشت مدیرعامل این شرکت از حال و احوال این روزهای خود گفت: این روزها مشغول تولید محصولات جدید هستیم و هنوز تولید ما رونق سابق خود را دارد و تلاش کردیم شرایط کرونا روی تولید ما تأثیری نداشته باشد، از سوی دیگر نخستین کنتور هوشمند مبتنی بر پروتکل MBIT را طراحی کرده ایم تا روانه بازار کنیم، زیرا جهان به سمت هوشمندسازی پیش می‌رود.
محمد جعفری درباره تولیدات خود بیان کرد: محصولات جدیدی که روانه بازار کردیم در استان همدان استقبال نداشته است اما سایر شهرها از جمله کرمانشاه، کردستان، گرگان، ارومیه و یزد و ... از محصولات جدید ما استقبال کرده‌اند.
وی صداقت و شفافیت را در هرکاری اولویت دانست و افزود: تحقیق، توسعه، تلاش و تفکر درست یکی از کلیدی‌ترین راه‌ها برای رسیدن به موفقیت است. در کنار تلاش و تفکر، عمل‌گرایی نیز خیلی می‌تواند در زمینه‌ها مختلف کمک‌کننده و راهگشای جوانان باشد.
جعفری ساکن بودن را یکی از مشکلات امروز جوانان دانست و توضیح داد: من در این سال‌ها همیشه به اهدافم فکر کردم و برای رسیدن به آن دویدم؛ چون بر این باورم که انسانی ساکن باشد به هیچ جا نمی‌رسد، مانند آبی که یک جا باشد، می‌گندد.
وی با بیان اینکه یک ایرانی می‌تواند همیشه کالای خوب تولید کند و کار خوب انجام دهد، گفت: این روزها افزایش بیش از حد قیمت‌ها مشکلاتی را بر سر راه تولیدکنندگان قرار داده است؛ از طرفی ما به یک مرکز تحقیقات در دنیا تبدیل شدیم و برای کشور خودمان از این تحقیقات استفاده نمی‌کنیم و همین سبب می‌شود که پیشرفت ما کمتر شود.
مدیرعامل شرکت کنترل گاز اکباتان با بیان اینکه با تلاش و همت کارگران، شناسایی و استفاده درست از ظرفیت‌های این مجموعه اکنون بیش از 20 محصول تولید کرده‌ایم، افزود: حدود 330 نفر مستقیم مشغول به‌کار هستند و 70 شرکت بیرون از مجموعه در استان های دیگر برای ما تولید می‌کنند.
وی با بیان اینکه بخشی از محصولات به ارمنستان، آذربایجان و ترکمنستان صادر می‌شود، اظهار کرد: در برنامه‌های بلند مدت ما تولید کنتور برق و ماشین لباسشویی نیز می‌باشد.
جعفری با بیان اینکه این روزها باید به‌دنبال تجارت‌های زنده باشیم و از تفکر خود درست استفاده کنیم، می‌گوید: وضعیت فعلی کشور مشکل برای کارآفرینی مشکل است اما با تفکر، پشتکار و تلاش تحقیق می‌توان بیزینس موفقی راه‌اندازی کرد.
وی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به اینکه یکی از مشکلات جوانان ما این است که زود می‌خواهند ره صد ساله را بپیمایند و چشم‌اندازی برای آینده ندارند، بیان می‌کند: جوانان امروزی نباید به‌سادگی از کنار مسائل عبور کنند، از پایه خود را قوی کنند و برای خوب یادگرفتن تلاش کنند.
شرکت کنترل گاز اکباتان با هدف تولید رگلاتور گاز شهری در سال 63 کلنگ‌زنی و سال 73 افتتاح شده است، این شرکت در چند سال ابتدایی تولیدات خوبی داشت اما در سال‌های 78 تا 81 با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شد و بسیاری از تجهیزات کارخانه به‌دلیل بدهی ضبط شد.
از سال 1381 بار دیگر این کارخانه توسط یک همدانی احیا شد و با استفاده درست از ظرفیت‌ها به یکی از کارخانه‌هایی تبدیل شد که برای تعداد زیادی از جوانان کشور اشتغال ایجاد کرده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com