1398-11-181398-11-28bool(false) راه‌اندازی «جمعه بازار» در نهاوند همدان پیام
 
 
دوشنبه - 28 بهمن 1398 - شماره 3696
 
امروز : دوشنبه ، 28 بهمن 1398

Today : Mon, February 17, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


خدمتی رایگان برای کاندیداها
پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
logo-samandehi
 
کد مطلب:  73322 تاریخ انتشار:  1395-06-15 - 05:45 تعداد بازدید:  2097
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مشاور فرهنگي شهردار خبر داد
راه‌اندازی «جمعه بازار» در نهاوند

مادستان

 «جمعه بازار» به منظور رفاه حال دستفروشان شهر نهاوند به صورت كاملاً رايگان و با موافقت ستاد اقامه نماز جمعه و امام جمعه نهاوند با رعايت حرمت نمازگزاران در محل جنب مصلي (كوچه تعاون) راه‌اندازي می‌شود.
مشاور فرهنگي شهردار نهاوند از تمامي متقاضيان دعوت کرد تا در روز جمعه به كسب در مكان تعبيه شده، اقدام کنند.
حجت‌الاسلام رحيم مولوي گفت: با توجه به تأكيد امام جمعه نهاوند برای ساماندهي دستفروشان، شهرداري نهاوند به راه‌اندازي جمعه بازار در مكان مذكور به منظور رفاه حال مردم، رونق كسب و كار و تأمین مایحتاج و خواربار شهروندان اقدام می‌کند.
به گزارش روابط عمومي شهرداري، وی با بیان اینکه جمع‌آوری دستفروشان در این برهه اقتصادی کاری ظریف و دشوار است، بیان كرد: شهرداري با توجه به وظایف خود و برای کسب رضایت نسبی شهروندان در ایام جمعه که رونق بازار به حداقل مي‌رسد، با ایجاد و راه‌اندازی «جمعه بازار» رونق دادوستد را به شهر ارمغان مي‌دهد.
مولوي با اشاره به اينكه اين شهرداري در چند مرحله به راه‌اندازي روز بازارها اقدام کرد که با استقبال نکردن دستفروشان مواجه شد، افزود: ایجاد جمعه بازار در شهر با هدف کنترل قیمت اقلام و مایحتاج شهروندان و در یک کلام به نفع جامعه مصرف‌کننده است؛ چه بسا فروشندگان که اغلب دستفروشانی هستند به دنبال مکانی بی‌دردسر به دنبال مشتری برای عرضه اجناس خود می‌گردند، از این طریق درآمد خوبی از کسب و کار یکروزه داشته و به نوعی متنفع خواهند بود.
وي با بيان اينكه این بازارچه فقط روزهای جمعه فعال است، گفت: اگر شرایط لازم برای ایجاد بازارهایی از این دست فراهم شود، شرایطی نظیر وجود مکان مناسب همراه با امنیت شاهد به وجود آمدن روز بازارها در محلات و عرضه و تقاضای متعادل و در نتیجه قیمت‌گذاری رقابتی خواهیم بود.
مولوي با اشاره به دور باطل در زمینه جمع‌آوری دستفروشان، افزود: یک واقعیت انکارناپذیر این است که نبود شغل مناسب و اشتغال پایدار این آسیب را جدی‌تر کرده و موجب افزایش بساط‌گستری شده است.
مشاور شهردار نهاوند با بيان اينكه صرفاً به دنبال جمع‌آوری دستفروشان نیستیم و هدف اصلی ما ساماندهی آنهاست، گفت: شهرداری و شورا تلاش بسیاری برای حل مشکل حضور متراکم دست‌فروشان در سطح شهر کرده‌اند و انتظار می‌رود که راهکار اسکان و استقرار این شهروندان در محل جمعه بازار راهي براي نهادينه کردن اين امر و ساماندهی دستفروشان در شهر نهاوند باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com