امنیت تضمین آزادی همدان پیام
 
 
يكشنبه - 6 خرداد 1397 - شماره 3203
 
امروز : دوشنبه ، 7 خرداد 1397

Today : Mon, May 28, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  76814 تاریخ انتشار:  1396-02-16 - 05:45 تعداد بازدید:  244
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

امنیت تضمین آزادی

یادداشت

1- با نزدیک شدن به نیمه شعبان، زادروز امام زمان (عج) و هفته و روز سربازان گمنام، باز هم نگاه ها متوجه امنیت، می‌شود تا  به مناسبت این روزها، امنیت و تلاشگران این عرصه و تلاش ارزشمند آنها، مورد توجه قرار بگیرد.
نباید امنیت و تقدیر از امنیت آفرینان تنها به مناسبتی باشد، هر چند امنیت آفرینان برای تلاش ها، ایثارگری ها و فداکاری های خود برای اسلام و ایران تنها رضایت خدا را مدنظر دادند و انتظار تقدیر از سوی هیچ کس  را ندارند.
۲- سرباز گمنام امام زمان (عج) عنوان ساده ای نیست، دنیایی از معنویت و عشق در این عنوان نهفته است.
انتخاب این عنوان به درستی مشخص کننده نوع تمایز نیروهای اطلاعاتی ایران با نیروهای اطلاعاتی دیگر کشورها است که نشان می دهد معنویت و شرعیات ویژگی اصلی نیروهای اطلاعاتی ایران است که خود را مفتخر به سربازی منجی عالم بشریت می دانند.
۳- بر اساس قانون اساسی وزیر اطلاعات باید دارای شرط اجتهاد باشد. این شرط تزئینی نیست و در دوره ای دیدیم که وقتی رئیس جمهوری غیر مجتهد قصد داشت، این وزارتخانه را سرپرستی کند با مخالفت رهبر معظم انقلاب مواجه شد تا ولی فقیه در جایی که رئیس جمهور قصد دور زدن قانون اساسی را داشت، پاسدار قانون اساسی باشد.
قرار گرفتن یک مجتهد که فقه و شرع می داند بر صدر وزارت اطلاعات به معنی این است که این وزارتخانه در چارچوب شرع، حرام و حلال و باید و نباید اخلاقی باید حرکت کند.
۴- ایران اکنون امن ترین کشور منطقه و از مقتدرترین کشورهای اطلاعاتی جهان است. در منطقه ای که در خون و آشوب گرفتار است، امنیت ایران نعمت بزرگی است که با لطف خدا، تلاش شبانه روزی نیروهای مسلح، مدافعین حرم و کار اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) حاصل شده است.
شاخص های امنیتی ایران به سادگی ارتقا نیافته است، اینکه زمانی ما در کشور شاهد ترورهای بسیار بودیم و شهدای ترور از افتخارات کشور هستند، اما اکنون این موضوع به بهترین شکل کنترل شده و داعش به عنوان یکی از گروه های تروریستی که دشمنی بسیاری با ایران شیعی دارد، می تواند دراروپا و آمریکا اقدام تروریستی انجام دهد اما در ایران از هر نوع حرکتی عاجز است، به خوبی نشانگر سختی ها و تلاش هایی است که در راه امنیت، سربازان گمنام امام زمان (عج) در کنار دیگر نیروهای جان بر کف داشته اند و توانسته اند، ایرانی امن را در جهان ایجاد کنند.
۵- امنیت اولین نیاز بشر قلمداد می شود و اندیشمندان سیاسی امنیت را نیازی می دانند که باعث تشکیل حکومت شده است و به نوعی بشر از آزادی خود به نفع حکومت برای دستیابی به امنیت گذشت کرده است.
در ارتباط با امنیت و آزادی گروهی بر تحدید آزادی به نفع امنیت اعتقاد دارند اما در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران این تحدید پذیرفته نشده و به هیچ کس اجازه این اقدام داده نشده است.
۶- حقوق شهروندی در بردارنده بسیاری از آزادی هاست که نظام در شرایطی که از بالاترین امنیت برخوردار است، شرایط تحقق آن را ایجاد کرده است.
اینکه دولت بر اساس قانون اساسی از آزادی ها و حقوق شهروندی دفاع می کند و امنیت را برای استفاده از این حقوق تضمین می کند، مهمترین تمایزی است که در استفاده از امنیت و ایجاد امنیت قابل توجه است.
امنیت داشتن به تنهایی مهم نیست، مهم این است که بتوان از امنیت برای ایجاد نشاط اجتماعی و شادابی در جامعه استفاده کرد.
۷- در دوره اخیر وزارت اطلاعات با وزیری هوشمند و با اخلاق توانسته امنیت را در ارتقا سطح کیفیت زندگی ایرانیان در تمام حوزه ها قرار دهد.
تاکید بر امنیت اقتصادی و دلگرم کردن بخش خصوصی و سرمایه گذاران، نکته مهمی است که در ارتقا اقتصادی و اقتصاد مقاومتی بسیار اثر گذار بوده و تداوم آن شکوفایی جامعه بخصوص در عرصه اقتصادی را نوید می دهد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com