یادآوری سنت‌های الهی برای ایجاد آرامش سهم من در مقابله با کروناست همدان پیام
 
 
سه شنبه - 13 خرداد 1399 - شماره 3769
 
امروز : جمعه ، 16 خرداد 1399

Today : Fri, June 5, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  107020 تاریخ انتشار:  1398-12-27 - 10:45 تعداد بازدید:  166
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاد دانشگاه:
یادآوری سنت‌های الهی برای ایجاد آرامش سهم من در مقابله با کروناست

فرهنگی


 استاد معارف دانشگاه صنعتی شریف معتقد است ترویج ایمان و یادآوری سنت‌های الهی در این ایام که مردم درگیر ویروس کرونا هستند، می‌تواند در ایجاد آرامش و حل مشکلات بسیار راه‌گشا باشد.
حجت‌الاسلام محمد طهماسبی ضمن بیان این مطلب به نحوه مواجهه افراد مؤمن با مشکلات و سختی‌ها اشاره کرد و گفت: رفتار و برخورد افراد مؤمن و کافر در مواجهه با مشکلات و بیماری‌ها دارای شباهت و تفاوت‌هایی است؛ شباهت رفتار آنان این است که هردو برای درمان آن بیماری و رفع مشکل تلاش می‌کنند و به‌دنبال راهکار می‌گردند و احتیاط‌های لازم را انجام می‌دهند.
به گزارش ایرنا، وی در بیان تفاوت‌های این 2 گروه با استناد به آیه ۸۰ سوره شعراء اظهار کرد: حضرت ابراهیم(ع) در محاجّه با کافران می‌گفت «هنگامی که مریض می‌شوم، خدا شفایم ‌می‌دهد.» یعنی یک مؤمن، هم بیماری را از خدا می‌بیند و هم شفا را، درحالی‌که یک کافر همه چیز را معلول عوامل طبیعی می‌داند.
دستیار محتوایی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: این نوع دیدگاه اثرهای فراوانی در روح و رفتار انسان مؤمن دارد. چون مؤمن اولا به‌دلیل احساس تکلیف، به بهترین نحو ممکن، دستورالعمل‌های لازم را انجام می‌دهد و حتی در شرایط ناامیدی نیز دست از تلاش و انجام وظیفه برای درمان و رفع مشکل بر نمی‌دارد.  دوم مشکلات و بیماری، مؤمن را از لحاظ روحی خیلی کمتر اذیت می‌کند. زیرا همه چیز را تحت اراده خدا می‌بیند و هر مشکل و بلایی را یک امتحان به‌شمار می‌آورد، سوم از مشکلات و بیماری پلی به سمت خدا و رشد و تعالی بیشتر می‌سازد. یعنی فقط برای او مشکل نیست، بلکه منافع زیادی کسب می‌کند.
طهماسبی افزود: نکته چهارم این است که انسان مؤمن در شرایط سخت مشکلات و بیماری‌ها می‌تواند فداکاری کند و به دیگران خدمت‌رسانی داشته باشد نه این ‌که همه چیز را برای خود بخواهد.
این کارشناس مذهبی افزود: نکته پنجم این که مؤمن به‌خاطر دعا و مناجاتی که علاوه بر تلاش خودش انجام می‌دهد، یاری خدا شامل حالش می‌شود و طبق حکمت الهی زودتر به نتیجه می‌رسد درحالی‌که انسان‌های کافر از همه‌ این ویژگی‌ها بی‌بهره است. به همین دلیل ترویج ایمان و یادآوری سنت‌های الهی در این ایام، می‌تواند در آرامش مردم و کمک به حل مشکلات بسیار راه‌گشا باشد.
مقابله با بحران نیازمند عزم همگانی است. بدون یک اراده جمعی معطوف به مواجهه مؤثر با بیماری امکان رهایی از زنجیره انتقال آن وجود ندارد. برهمین اساس و به ابتکار ایرنا و روزنامه ایران پویشی برای فراخوان عمومی به مسؤولیت‌پذیری جمعی در برابر کرونا به راه افتاده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com