انتشار داستان‌هایی از شاهنامه برای بچه‌ها همدان پیام
 
 
شنبه - 9 اسفند 1399 - شماره 3985
 
امروز : يكشنبه ، 10 اسفند 1399

Today : Sat, February 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  116045 تاریخ انتشار:  1399-12-04 - 07:00 تعداد بازدید:  115
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتشار داستان‌هایی از شاهنامه برای بچه‌ها

فرهنگی

بازنویسی داستان‌هایی از «شاهنامه» به قلم زینب یزدانی منتشر شده است.
به گزارش ایسنا، مجموعه داستان‌های شاهنامه در ۹ جلد، هر کدام در ۴۰ صفحه و با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۴ هزار تومان در انتشارات تیرگان برای کودکان و نوجوانان منتشر شده است.
کاوه دادخواه، زال و سیمرغ، زال و رودابه، هفت خوان رستم، رستم و سهراب، هفت خوان اسفندیار، رستم و اسفندیار، رستم و سیاوش و بیژن و منیژه عنوان‌هایی است که در این مجموعه به آنها پرداخته شده است.
 زینب یزدانی درباره بازنویسی کتاب‌های ادبی کهن برای بچه‌ها می‌گوید: بازنویسی یک اثر، حفظ ویژگی‌های کلی متن بدون کوچک‌ترین دخل و تصرف اساسی در متن است. بازنویسی، برگردان متون کهن (شعر یا نثر) به نثر امروزی و زدودن کهنگی متن از چهره آن است؛ بی‌آنکه مفهوم و محتوا دگرگون شود. اما آنچه در بازنویسی باید بدان توجه شود این است که در بازنویسی مقصود تنها ساده کردن متن است و تغییر فقط در محدوده زبانی انجام می‌گیرد و بازنویس متن اصلی را تمام و کمال حفظ می‌کند بدون آنکه چیزی به آن بیفزاید یا از آن بکاهد.


تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره «فرفره»
  مهلت ارائه آثار به دبیرخانه جشنواره فرهنگی‌ هنری «فرفره» تا ۲۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ تمدید شد.
به گزارش ایسنا، رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره فرهنگی‌هنری فرفره بیان کرد: درپی تقاضای علاقه‌مندان شرکت در این جشنواره و استقبال از این رویداد فرهنگی‌هنری و همچنین تماس‌های شفاهی و مکتوب برای تمدید مهلت ارسال آثار، شورای سیاست‌گذاری جشنواره «فرفره» با تمدید مهلت ثبت‌نام و ارائه‌ آثار تا ۲۰ فروردین‌ماه موافقت کرد.
سیدغلامرضا کاظمی‌دینان ادامه داد: شورای سیاست‌گذاری جشنواره «فرفره» با بررسی علل مطرح شدن این تقاضاها که تقارن مهلت تحویل آثار با امتحانات مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش‌عالی و حضور هنرمندان و نویسندگان در جشنواره‌های متعدد و همچنین استقبال متقاضیان بیان شده، با تمدید مهلت تحویل آثار تا ۲۰ فروردین‌ماه موافقت کرد تا شرکت‌کنندگان بتوانند از فرصت تعطیلات نوروز نیز استفاده کرده و آثارشان را در 4 بخش عکاسی، نقاشی، شعر و داستان برای جشنواره ارسال کنند.
کاظمی‌دینان در ادامه تصریح کرد: امید است جشنواره فرهنگی‌هنری «فرفره» که با محوریت موضوعی «کودکان و دوران کرونایی» و با حمایت و همکاری موسسات فرهنگی و اقتصادی برگزار می‌شود، راهی باشد برای توجه و اثرگذاری بیشتر بر تأثیرات ویروس کرونا در جامعه، به‌ویژه زندگی و رشد اجتماعی کودکان و نوجوانان.
رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره «فرفره» در پایان گفت: بدین منظور دوباره از تمامی هنرمندان، اولیای تربیتی، مربیان، پژوهشگران و همچنین تمامی خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان در هر سطح و حرفه‌ای دعوت می‌شود تا در این جشنواره شرکت کنند و آثار و مطالعات‌شان با موضوع محوری «کرونا» را برای دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.
شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به ایمیل دبیرخانه جشنواره به آدرس modir@capf.ir ارسال کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر نیز ‌می‌توانید به سایت این جشنواره به نشانی WWW.CAPF.IR مراجعه کنید یا با دبیرخانه به شماره ۰۲۱۸۸۳۵۶۱۲۰ تماس بگیرند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com