1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) ايجاد دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی گردشگری در همدان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 4 ارديبهشت 1398 - شماره 3455
 
امروز : چهارشنبه ، 4 ارديبهشت 1398

Today : Wed, April 24, 2019




ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85912 تاریخ انتشار:  1397-08-07 - 09:55 تعداد بازدید:  72
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دستاورد نشست جهانی UNWTO در همدان باشد
ايجاد دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی گردشگری در همدان

گزارش

اين روايتي است که براي شنيدن آن تنها 18 روز ديگر زمان باقي است . 18 روز ديگر به قولي آردها ريخته و الکها آويخته شده اند يعني هرکه توانست از اين معرکه سهم خود را برد و هر آنکه بدون برنامه پاي کار آمد از غافله جا ماند .

اين نوشتار را اينگونه آغاز کرديم تا شايد در همان جملات ابتدايي از دغدغه هايي بگوييم که اين روزها در حجم سنگين و پيچيده کار گم شده اند . امروز 7 آبان ماه هنوز مجالي باقي است که متوليان امور و تصميم گيران ارشدي پاي کار بيايند تا برنامه اي مدون را بريزند براي آنکه نکند خداي ناکرده پس از پايان ميزباني فقط خستگي بر تن همدان بماند و سود حضور ميهمانان را ديگران ببرند . مجموعه هاي مستقيمي که از تلاشهاي سازمان جهاني گردشگري حمايت ميکند توسط دفاتري در آفريقا، آمريکا، شرق آسيا و اقيانوسيه، اروپا، خاورميانه و جنوب آسيا اداره ميشود ودفتر مرکزي اين سازمان در مادريد است اما هنوز اين سازمان در غرب آسيا هيچ دفتر نمايندگي ندارد و حال با شرايطي که ميزباني از اجلاس جهاني گردشگري براي ايران فراهم کرده است وقت آن است که با توجه به حضور زوراب پولوليکاشويلي دبير سازمان جهاني گردشگري در ايران قطع يقين نبايد اين فرصت از دست برود.

سازمان جهاني گردشگري بهترين سازمان بين المللي مرتبط با سفر و گردشگري است. اين سازمان در جهت توسعه گردشگري در سراسر جهان فعاليت مي کند و هر ساله گزارشي از تحقيقات و آمارهاي خود منتشر مي کند که  در تصميم سازي برنامه ريزان سفر به شدت تاثيرگذار است . اين سازمان يکي از آژانس هاي رسمي سازمان ملل متحد است. مقر اين سازمان در شهر مادريد در اسپانيا قرار دارد.

 اين سازمان محل گفتگوي کشورها درباره سياستها و تجارب عملي آنها درباره دانش گردشگري است. سازمان جهاني گردشگري نقش مرکزي و مهمي در بهبود وضعيت تعهد و امکانات کشورهاي در حال توسعه در زمينه گردشگري دارد.

تحقق منافع بلند مدت

علي مالميرمديرکل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان همدان  پيش از اين در گفتگو با رسانه ها  بابيان اينکه پيشنهادي مبني بر اينکه دفتر منطقهاي سازمان جهاني را در همدان داشته باشيم تا بتوانيم بعد از اجلاس نيز با سازمان ارتباط برقرار کنيم مدنظر است، گفت: پس از کسب امتياز براي برگزاري اين اجلاس در همدان بهعنوان نمايندهاي از ايران حال بايد به دنبال تحقق منافع بلند مدت از اين ميزباني باشيم 

وي با تأکيد بر اينکه اين نخستين بار است که اجلاس جهاني گردشگري در ايران برگزار ميشود و ميزباني آن به همدان سپردهشده است، گفت: اين روزها همدان به دنبال آن است در ميزباني از اجلاس جهاني افتخاراتي را نصيب استان کند که بهواسطه آن  ميزباني همدان بهعنوان يک نماينده شايسته تا هميشه در اذهان ميهمانان ثبت شود

مالمير با تأکيد بر اينکه رويدادهاي آسيا و جهاني در حوزه گردشگري در اين اجلاس زمينه آشنايي ميهمانان را با توسعهيافتگيهاي ايران و فرهنگ غني مردم کشورمان فراهم ميکند، عنوان کرد: برگزاري اين اجلاس در ايران علاوه بر تبيين جايگاه کشورمان، افزايش ارتباط ايران با حوزه گردشگري در ساير کشورها را به دنبال خواهد داشت.

علي مالمير همچنين بابيان اينکه ميزباني ايران از اين اجلاس در شرايطي که تبليغات منفي عليه کشورمان وجود دارد فرصت مغتنمي براي معرفي ايران به نمايندگان کشورهاي عضو سازمان جهاني گردشگري است و زمينه آشنايي اين افراد را با توسعهيافتگيهاي ايران و فرهنگ غني مردم کشورمان فراهم ميکند، گفت: ازآنجاکه بسياري از مقامات و نمايندگان UNWTOتاکنون به ايران سفر نکردهاند برگزاري اين اجلاس همانند تور آشناسازي براي آنان است که زمينه آشنايي هرچه بيشتر اين افراد را با کشورمان فراهم خواهد آورد.

مالمير اضافه کرد: از سوي ديگر برگزاري چنين اجلاسي در ايران بيانگر ارتباط قوي مقامات سازمان ميراث با مقامات عاليرتبه سازمان جهاني گردشگري است، چراکه پيشنهاد برگزاري اين اجلاس بهرغم تقاضادهندگان در کشورهاي ديگر با تلاش متوليان امور در گردشگري همدان مورد تائيد قرار گرفت.

  تبيين جايگاه گردشگري ايران با ميزباني از اجلاس

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان گفت: ميزباني ايران از چهلمين اجلاس سازمان جهاني گردشگري ميتواند زمينه گسترده شدن ارتباطات گردشگري   بين اعضاي اين سازمان و ايران در آينده فراهم کند.

علي مالمير اظهار کرد: کسب امتياز براي برگزاري اين اجلاس در همدان به عنوان نمايندهاي از ايران ميتواند در معرفي ظرفيتهاي گردشگري و اهميت جايگاه اين کشور در سازمان جهاني بسيار تاثيرگذار باشد.

وي تصريح کرد: ميزباني ايران از اين اجلاس در شرايطي که تبليغات منفي عليه کشورمان وجود دارد فرصت مغتنمي براي معرفي ايران به نمايندگان کشورهاي عضو UNWTOاست و زمينه آشنايي اين افراد را با توسعهيافتگيهاي ايران و فرهنگ غني مردم کشورمان فراهم ميکند. 

مالمير خاطرنشان کرد: برگزاري اين اجلاس در ايران علاوه بر تبيين جايگاه کشورمان، دريافت تسهيلات را در نشستهاي آينده که در کشورهاي ديگر برگزار ميشود، رقم ميزند و افزايش ارتباط ايران با حوزه گردشگري در ساير کشورها را به دنبال خواهد داشت.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان گفت: از آنجا که بسياري از مقامات و نمايندگان UNWTOتا کنون به ايران سفر نکردهاند برگزاري اين اجلاس همانند تورآشناسازي براي آنان است که زمينه آشنايي هر چه بيشتر اين افراد را با کشورمان فراهم خواهد آورد پس براي اجراي تورهاي گردشگري در اين راستا بايد برنامهريزيهاي در حال انجام به نحو احسن به اجرا درآيد.

وي خاطرنشان کرد: از سوي ديگر برگزاري چنين اجلاسي در ايران بيانگر ارتباط قوي مقامات سازمان ميراثفرهنگي با مقامات عالي رتبه UNWTOاست چرا که پيشنهاد برگزاري اين اجلاس با وجود تقاضادهندگان ديگر در کشورهاي ديگر با تلاش متوليان امور در گردشگري همدان مورد تأييد قرار گرفت.

گفتني است؛ 21 تا 24 آبانماه سالجاري قرار است همدان به عنوان نماينده ايران، ميزبان ميهمانان خارجي که از کشورهاي مختلف عضو وابسته سازمان جهاني گردشگري « UNWTO«  هستند، باشد.

رويدادهمدان 2018 پس از اتمام ميزباني همدان از کنفرانس بينالمللي «همدان 2018» که با محوريت پايتختي گردشگري آسيا در همدان رقم خورد با ميزباني همدان از اجلاس جهاني گردشگري تکامل خواهد يافت

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com